Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Akwarystyka - Forum Akwarystyczne Wodnego Swiata « Akwarystyka « Rośliny akwarystyczne « Nawożenie EI w Akwarium plus CO2 z Butli ??
Strony: [1] 2 3 ... 6
  Drukuj  
Autor Wątek: Nawożenie EI w Akwarium plus CO2 z Butli ??  (Przeczytany 13960 razy)
lukaszn
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 102



« : Styczeń 13, 2012, 19:20:54 »

Mam w akwarium glony krasnorosty jak z nimi walczyć?? bo same raczej nie odejdą bo są już miesiąc .... pomocy jak je zniszczyć....??


A i w niedzielę robiłem podmiankę i normalnie stosuje nawozy wg. zaleceń....  dzisiaj mierze i mam NO3 aż 100mg/l  więc natychmiast podmiankę zrobiłem.... zresztą zauważyłem dziwne zachowanie gupików...... Przerybienia nie mam więc od czego skoczyło aż tak NO3?? od nawozów?? więc trzeba skorygować nawożenie...
Zapisane

„Nigdy nie polemizuj z idiotą – najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a później pokona doświadczeniem.”

http://www.akwarium.net.pl/forum/nasze-akwaria/(324)-brzankarium-lukaszn/
bitter
Zainteresowany
**
Wiadomości: 69


« Odpowiedz #1 : Styczeń 13, 2012, 19:54:20 »

Mam w akwarium glony krasnorosty jak z nimi walczyć?? bo same raczej nie odejdą bo są już miesiąc .... pomocy jak je zniszczyć....??


A i w niedzielę robiłem podmiankę i normalnie stosuje nawozy wg. zaleceń....  dzisiaj mierze i mam NO3 aż 100mg/l  więc natychmiast podmiankę zrobiłem.... zresztą zauważyłem dziwne zachowanie gupików...... Przerybienia nie mam więc od czego skoczyło aż tak NO3?? od nawozów?? więc trzeba skorygować nawożenie...
.Co ty wyprawiasz eksperymenty .Stabilizacja i odpowiednie dawki nawozów  pomogą ci pozbyć się intruzów .Jednak pośpiech to zły doradca NO3 sam podałeś pewnie źle liczysz sobie sole.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 13, 2012, 19:56:06 wysłane przez bitter » Zapisane
lukaszn
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 102



« Odpowiedz #2 : Styczeń 13, 2012, 20:05:19 »

Akurat nie ja liczyłem dawki.....  Kh2Po4 daję 5ml 3 razy w tygodniu to aż tak dużo zeby w 300l było takie NO3??
Zapisane

„Nigdy nie polemizuj z idiotą – najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a później pokona doświadczeniem.”

http://www.akwarium.net.pl/forum/nasze-akwaria/(324)-brzankarium-lukaszn/
bitter
Zainteresowany
**
Wiadomości: 69


« Odpowiedz #3 : Styczeń 13, 2012, 20:10:08 »

Akurat nie ja liczyłem dawki.....  Kh2Po4 daję 5ml 3 razy w tygodniu to aż tak dużo zeby w 300l było takie NO3??
Lukasz widze że nie rozumiesz tematu EI to błąd wielki a dziwisz się ze masz glony.To co podaleś to własnie sprawia wzrost glonów .KNO3 to jest  twoje NO3.Jest zasada umiesz liczyć licz na siebie.
Akurat nie ja liczyłem dawki.....  Kh2Po4 daję 5ml 3 razy w tygodniu to aż tak dużo zeby w 300l było takie NO3??
opisz ile czego dajesz  i jakie masz warunki akwa
« Ostatnia zmiana: Styczeń 14, 2012, 12:45:38 wysłane przez Grajewiak » Zapisane
lukaszn
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 102



« Odpowiedz #4 : Styczeń 13, 2012, 20:18:04 »

http://www.akwarium.net.pl/forum/nasze-akwaria/(324)-brzankarium-lukaszn/

Tak właściwie warunki widać jakie są i czego i ile podaję podane jest na 1 stronie... tylko jednak wolał bym makro podawać z jednej butelki a nie z 4..

Czyli dzięki NO3 mam glonki??
« Ostatnia zmiana: Styczeń 13, 2012, 20:29:19 wysłane przez lukaszn » Zapisane

„Nigdy nie polemizuj z idiotą – najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a później pokona doświadczeniem.”

http://www.akwarium.net.pl/forum/nasze-akwaria/(324)-brzankarium-lukaszn/
wiedzmin22
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1164


« Odpowiedz #5 : Styczeń 13, 2012, 20:29:35 »

Najpierw to ty podmien sporo wody, bo za pare dni to w akwa nic nie zobaczysz. Jesli dajesz no3 to pamietaj ze rosliny go pobieraja gdy nic im nie brakuje. Moze masz kiepski chelat w mikro? jaki masz odczynnik chelatujacy i jakie ph w akwarium? po4 lubia glony. Dlatego ja potas daje tylko w postaci azotanu. Wogole podaj jakie masz oswietlenie. Bo to moze kwestia kiepskiego swiatla. Polecam osram fluora. Naprawde dobra swietlowka.
Zapisane

126 litrów (tarliskowe dla zbrojników niebieskich i neonów)

zbrojniki:
- samiec 10 cm
- 2x samica 8 cm i 7 cm
- neon czerwony 20 sztuk

 200 litrów (w trakcie dodawania roslinności):

- 40 małych zbrojników 3 cm długości
- 60 neonów (narybek)
bitter
Zainteresowany
**
Wiadomości: 69


« Odpowiedz #6 : Styczeń 13, 2012, 20:31:32 »

http://www.akwarium.net.pl/forum/nasze-akwaria/%28324%29-brzankarium-lukaszn/

Tak właściwie warunki widać jakie są i czego i ile podaję podane jest na 1 stronie... tylko jednak wolał bym makro podawać z jednej butelki a nie z 4..

Czyli dzięki NO3 mam glonki?? Glonki masz bo nie rozumiesz co za co odpowiada. Możliwe  że NO3 jest właśnie sprawcą twoich problemów.Myślę ze nie masz stabilnego akwa  za dużo mieszasz chcesz szybko sukcesu a to nie jest tak.I jeszcze jedna ciekawa sprawa a roślinki są ukorzenione że nawozisz.Nie wiem jak nawozisz i co podajesz każdego dnia może łączysz sole mikro z makro i to tez problem.

Sprawdziłem twoje sole kiepsko troche policzone ile dni podajesz w tygodniu
   

« Ostatnia zmiana: Styczeń 13, 2012, 20:42:32 wysłane przez bitter » Zapisane
lukaszn
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 102



« Odpowiedz #7 : Styczeń 13, 2012, 20:37:06 »

rury Sylvania Daylightstar 1 x 30w i 8x 18

podmieniłem właśnie 50% i mam teraz 10mg/l Cheesy

Roślinki oczywiscie ukorzenione no i nie łacze mikro i makro....

Pomoże ktoś ułożyć jeszcze raz dawki?? no bo jednak tego NO3 za dużo.... i to o wiele... no i jak można to całemakro zrobić w jednym chelacie.. a mikro mam kupione z akwarium-net.pl Cheesy
« Ostatnia zmiana: Styczeń 13, 2012, 20:41:10 wysłane przez lukaszn » Zapisane

„Nigdy nie polemizuj z idiotą – najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a później pokona doświadczeniem.”

http://www.akwarium.net.pl/forum/nasze-akwaria/(324)-brzankarium-lukaszn/
wiedzmin22
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1164


« Odpowiedz #8 : Styczeń 13, 2012, 20:43:45 »

Swietlowki sie miesza. Daj ze dwie osram fluora i dwie philips 965. Pewnie swiatlo jest przyczyna slabego bablowania. Ta trzydziestke to bym wymienil na power glo hagena. Jaki nawoz stosujesz czyli na jakich chelatach on bazuje? i ph jakie masz. Przyczyn moze byc mnostwo.
Zapisane

126 litrów (tarliskowe dla zbrojników niebieskich i neonów)

zbrojniki:
- samiec 10 cm
- 2x samica 8 cm i 7 cm
- neon czerwony 20 sztuk

 200 litrów (w trakcie dodawania roslinności):

- 40 małych zbrojników 3 cm długości
- 60 neonów (narybek)
bitter
Zainteresowany
**
Wiadomości: 69


« Odpowiedz #9 : Styczeń 13, 2012, 20:45:16 »

rury Sylvania Daylightstar 1 x 30w i 8x 18

podmieniłem właśnie 50% i mam teraz 10mg/l Cheesy

Roślinki oczywiscie ukorzenione no i nie łacze mikro i makro....

Pomoże ktoś ułożyć jeszcze raz dawki?? no bo jednak tego NO3 za dużo.... i to o wiele... no i jak można to całemakro zrobić w jednym chelacie.. a mikro mam kupione z akwarium-net.pl Cheesy
Mogę ci policzyć po ludzku ale wyniki na pryw jak chcesz  Oczywiście dawki wyliczę ale jakie zapotrzebowanie jest na nawóz przez twoje akwa musisz sam policzyć.a Mikro ile lejesz
Zapisane
lukaszn
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 102



« Odpowiedz #10 : Styczeń 13, 2012, 20:50:05 »

Cytuj
Swietlowki sie miesza. Daj ze dwie osram fluora i dwie philips 965. Pewnie swiatlo jest przyczyna slabego bablowania. Ta trzydziestke to bym wymienil na power glo hagena. Jaki nawoz stosujesz czyli na jakich chelatach on bazuje? i ph jakie masz. Przyczyn moze byc mnostwo.


Nawożenie :
 Podawanie co2 od 13.12.2011
Co2 z butli 6kg  Aktualnie 4 bąble/s  mierzone na oko Cheesy
Nawożenie solami EI dawki:
 Pierwsze dawki wlane do akwarium 16.12.2011
Makro: pon/śr/pt

   K2SO4          [40g / 500ml]    25ml na dzień
   KNO3            [40g / 500ml]    18ml na dzień
   KH2PO4        [20g /500ml]      5ml na dzień
   MgSO4x7H2O [50/500ml]        80ml na dzień

Mikro: gotowiec z Akwarium-net.pl  dawkowanie: wt/czw/sob




ph w kranie 7.5 ale co2 podaję i zbiło do 6.8






Cytuj
Mogę ci policzyć po ludzku ale wyniki na pryw jak chcesz  Oczywiście dawki wyliczę ale jakie zapotrzebowanie jest na nawóz przez twoje akwa musisz sam policzyć.a Mikro ile lejesz

Jak byś policzył to bym poprosił.....
A mikro leje wg zaleceń na etykietce 1ml/100l  czyli u mnie bedzie 3ml
Zapisane

„Nigdy nie polemizuj z idiotą – najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a później pokona doświadczeniem.”

http://www.akwarium.net.pl/forum/nasze-akwaria/(324)-brzankarium-lukaszn/
bitter
Zainteresowany
**
Wiadomości: 69


« Odpowiedz #11 : Styczeń 13, 2012, 20:51:14 »

rury Sylvania Daylightstar 1 x 30w i 8x 18

podmieniłem właśnie 50% i mam teraz 10mg/l Cheesy

Roślinki oczywiscie ukorzenione no i nie łacze mikro i makro....

Pomoże ktoś ułożyć jeszcze raz dawki?? no bo jednak tego NO3 za dużo.... i to o wiele... no i jak można to całemakro zrobić w jednym chelacie.. a mikro mam kupione z akwarium-net.pl Cheesy
Łukasz podaj wymiary jeszcze raz akwa ale od podłoża  do lustra wody bo to wielka różnica,a potem nawóz jest do du... jak podajesz 324l a masz 280l idę zapalić i zaraz ci wyśle ale nie wiem jak wiec napisz mi pryw a ja odpowiem ok
Zapisane
lukaszn
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 102



« Odpowiedz #12 : Styczeń 13, 2012, 20:53:42 »

5cm podłoża jest no i z 5cm od góry nie zalane bo pokrywa leży to z 45cm jest...
Zapisane

„Nigdy nie polemizuj z idiotą – najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a później pokona doświadczeniem.”

http://www.akwarium.net.pl/forum/nasze-akwaria/(324)-brzankarium-lukaszn/
bitter
Zainteresowany
**
Wiadomości: 69


« Odpowiedz #13 : Styczeń 13, 2012, 20:58:53 »

5cm podłoża jest no i z 5cm od góry nie zalane bo pokrywa leży to z 45cm jest...
Czyli masz 120 -50 -45 to jest tak?jak napisałem czy inaczej jesli tak to masz 270l wody,Masz czym sprawdzić obecny stan soli w akwa testy
« Ostatnia zmiana: Styczeń 13, 2012, 21:01:20 wysłane przez bitter » Zapisane
lukaszn
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 102



« Odpowiedz #14 : Styczeń 13, 2012, 21:00:38 »

tak dokładnie taka ilość jest..
Zapisane

„Nigdy nie polemizuj z idiotą – najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a później pokona doświadczeniem.”

http://www.akwarium.net.pl/forum/nasze-akwaria/(324)-brzankarium-lukaszn/
Strony: [1] 2 3 ... 6
  Drukuj  
 
Skocz do: