Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Akwarystyka - Forum Akwarystyczne Wodnego Swiata « Akwarystyka « Choroby « KIRYSEK NIE PŁYWA! PILNA POMOC !!!
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: KIRYSEK NIE PŁYWA! PILNA POMOC !!!  (Przeczytany 1909 razy)
nika2041
Nowy
*
Wiadomości: 1


« : Styczeń 11, 2012, 15:16:44 »

Witam.
Mam mały problem z moim kiryskiem.
Nie pływa, leży na brzuchu lub na boku, szybko oddycha...
Na jakimś forum wyczytałam, że trzeba podgrzać wodę do 29 stopni, co też uczyniłam. Sypnęłam mu też trochę świeżego pokarmu ale on się nie zmienił...
Mój chłopak, przedwczoraj wieczorem, gdy wymieniał rybkom wodę użył płynu do garów, żeby dobrze wyczyścić kamyczki. Rano, gdy się obudziłam 28 rybek pływało do góry brzuszkami :/ przeżył tylko kirysek spiżowy i glonojad.
Czy mój kirysek się zatruł? może to jest przyczyna. Jak go szybko odratować? Proszę o pilną pomoc!
Zapisane
Anubis-RE
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 955



« Odpowiedz #1 : Styczeń 11, 2012, 22:01:13 »

Rada pierwsza:
-jeśli to "prowokacja" i jesteś w realu pryszczatym smarkiem cieszącym się z zadawania takich pytań, to weź sobie środek na przeczyszczenie, może część ciała którą myślisz się nieco zluzuje.

Rada druga:
-jeśli faktycznie coś tak absurdalnie głupiego się stało w realu, to odłów kiryska do wiadra z chłodną wodą (23-25*C) i jutro oddaj do zoologicznego jeśli jeszcze będzie żyć (opowiedz co się stało i poczytaj więcej nim kupisz następnym razem rybki)

Rada trzecia:
-jeśli nie jesteś pryszczatym dzieciakiem z przedszkola i rada numer dwa ma u ciebie zastosowanie, wymyj swojemu chłopakowi zęby tym samym czym wymył żwirek.


Prośba do moderatora by dał jakieś pouczenie na pw, post usunął by się tu niepotrzebnie nie rozpisywano Wink
Zapisane

Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do: