Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: brzanki sumatrzańskie  (Przeczytany 3686 razy)
zelazo
Zainteresowany
**
Wiadomości: 67


« : Grudzień 29, 2011, 20:52:50 »

Witam
Dzisiaj nakarmiłem brzanki ochotką i podmieniłem wode od razu po zjedzeniu i przystąpiły do tarła chyba, zaczeły w kątach akwarium ocierać sie o siebie dosc ostro nawet samce podganiały samice, po jakiś 20 minutach gdzieś przestały moje pytanie brzmi, złożyły ikre, czy nie? samice sa dośc grube, prosze o pomoc, bede obserwował akwa i jak cos sie wylegnie i dam rade to odłoże do kotnika, mam nadzieje że sie uda, a może dopiero złoza ikre?
Zapisane
falko
Zainteresowany
**
Wiadomości: 90


« Odpowiedz #1 : Grudzień 29, 2011, 21:44:46 »

Jeśli brzanki masz w akwarium ogólnym, to prawdopodobieństwo pojawienia się młodych jest niewielkie - inne ryby i sami rodzice zresztą też zjedzą ikrę zanim cokolwiek się wylęgnie. Poza tym w ogólnym baniaku trudniej jest zapewnić dobre warunki do rozwoju ikry. Jeśli koniecznie chcesz rozmnożyć te ryby, to przenieś je do akwarium tarliskowego. Brzanki rozsypują ikrę wśród roślin. Dobry byłby jakiś mech na dnie, żeby dorosłe ryby nie zdążyły wyjeść ikry zaraz po jej złożeniu. Po tarle musiałbyś odłowić rodziców z powrotem do ogólnego.
Zapisane
zelazo
Zainteresowany
**
Wiadomości: 67


« Odpowiedz #2 : Grudzień 29, 2011, 21:53:36 »

w akwarium tylko i wylacznie sa brzanki i jest tak ulozony zwir i wkesze kamienie ze ikra moglaby powpadac dosc gleboko
Zapisane
falko
Zainteresowany
**
Wiadomości: 90


« Odpowiedz #3 : Grudzień 29, 2011, 22:34:04 »

O sterylność znacznie łatwiej zadbasz w akwarium tarliskowym. Na dnie ułożysz np. mech jawajski i tam powpada ikra. Żwir nie jest potrzebny. Jeśli chodzi o jakiś specyfik przeciw pierwotniakom i pleśnieniu ikry, to ja przy rozmnażaniu skalarów z powodzeniem stosowałem akryflawinę Tropicala. Tyle, że to było parę lat temu i teraz preparat nazywa się chyba healthosan.
Zobacz też tutaj -   http://www.akwarium.net.pl/forum/jak-rozmnozyc-rybki/rozmnazanie-brzanki-rozowej/
To wprawdzie o brzance różowej, ale z sumatrami jest podobnie.
Zapisane
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do: