Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: Filtracja  (Przeczytany 3525 razy)
Morlinek
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 534



« : Listopad 05, 2011, 08:27:48 »

Witam  Smiley Mam dobraną parę skalarów,regularnie składają ikrę.Chcę spróbować odchować młode i tutaj mam pytanie czy woda powinna być filrowana ? Jeśli tak to filtrem gąbkowym czy może być kaskada ?. Czytałem że młode strasznie brudzą wię filtracja musi być wydajana.Możę to pytanie jjest głupie ale "Kto pyta,nie błądzi"
Zapisane
A-smi
Robert
Global Moderator
Super aktywny
*****
Wiadomości: 1237



« Odpowiedz #1 : Listopad 05, 2011, 13:25:03 »

Moze być i kaskada, ale dobrze byłoby na wlot założyć gąbkę coby w przyszłości filtr młodych nie wciągał.
Zapisane

pozdrawiam
asmi
Morlinek
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 534



« Odpowiedz #2 : Listopad 06, 2011, 12:31:43 »

A co do środka ? węgiel i torf ?
Zapisane
darcio
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 569


Jeden z moich kirysków :)


« Odpowiedz #3 : Listopad 06, 2011, 17:48:35 »

Węgla się nie daje do filtra (tylko po używaniu chemii). Węgiel aktywny wiąże pierwiastki chemiczne co pozbawia wodę tychże pierwiastków.
Zapisane
rodia
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1062


memento mori


WWW
« Odpowiedz #4 : Listopad 06, 2011, 18:06:57 »

Niedawno odchowałem stadko skalarów więc się wypowiem.
Młode do miesiaca nie miały u mnie filtracji. W akwarium była jedynie kostka napowietrzająca. Po pierwsze miało to być napowietrzanie, a po drugie i ważniejsze miało spowodować ruch wody co by sprowokować ryby do większej aktywności fizycznej - czyli stałego pływania.

Co 2-3 dni podmieniałem 20% wody na wodę z akwarium głównego. Podczas podmian ściągałęm węzykiem z podłoża wszelki syf. Filtrację założyłem dopiero po przerzuceniu narybku z 24 do 45 litrow i byla to kaskada z gąbką na wlocie, żeby nie wsysać rybek.

Pozdrawiam, R.
Zapisane
ducze
WhiteWater
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1254



WWW
« Odpowiedz #5 : Listopad 07, 2011, 09:05:57 »

Węgla się nie daje do filtra (tylko po używaniu chemii). Węgiel aktywny wiąże pierwiastki chemiczne co pozbawia wodę tychże pierwiastków.
Sorry, że obok tematu, ale się wypowiem. Węgiel to całkiem dobre medium filtracyjne, o sporej powierzchni. W pierwszej chwili coś tam wiąże, ale ilość mocno niewielką. Zresztą w kranowej wodzie wszystkiego jest bardziej nadmiar niż niedobór w stosunku do większości słodkich wód tropikalnych, więc nie wiem skąd się biorą takie kategoryczne opinie w stosunku do węgla. "Za oceanem" większość akwarystów stosuje węgiel w filtrach i jakoś nie słychać, żeby było to przyczyną jakichś wielkich katastrof. Kolejny powtarzany na okrągło mit.
Zapisane

A-smi
Robert
Global Moderator
Super aktywny
*****
Wiadomości: 1237



« Odpowiedz #6 : Listopad 07, 2011, 11:05:32 »

http://www.malawi.pl/artykuly/wegiel.htm
Zapisane

pozdrawiam
asmi
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do: