Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: Problem z Bojownikami  (Przeczytany 3558 razy)
Talar
Nowy
*
Wiadomości: 3


« : Październik 30, 2011, 09:31:42 »

Cześć!


Martwię się o moją parkę bojowników. Rozmnażam je. Zaloty trwają już 3 dzień. Samiczka podpływa do gniazda, głowa do dołu, samczyk się jeży, pływa wokół niej i nagle ją atakuje i straszy, w wyniku czego samiczka ucieka. Samiczka ma pionowe pasy. Zbiornik ma 20l.  Temperatura 28stopni. Czego powodem może być niechęć samca?
Zapisane
3runer
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 77


Grunt to Bunt


WWW
« Odpowiedz #1 : Październik 30, 2011, 10:44:55 »

wszystkiego i niczego, dobór bojowników to nie takie proste, nie każdy samiec ma ochotę na rozmnażanie, wyjmij samicę na kilka godzin i wpuść ją po paru godzinach
Zapisane

Betta splendens
Betta unimaculata
Talar
Nowy
*
Wiadomości: 3


« Odpowiedz #2 : Październik 30, 2011, 10:55:01 »

Ale skoro zbudował gniazdo, to raczej nie jest niechętny, prawda? Odłowie ją na 2h i potem wpuszczę z powrotem.

Gniazdo ma 13cm długości, 5 cm szerokości i 1cm grubości, a samiec dalej buduje gniazdo, dzieląc czas na gonienie samiczki. Ile to jeszcze może potrwać?
« Ostatnia zmiana: Październik 30, 2011, 22:26:12 wysłane przez Grajewiak » Zapisane
matka siedzi z tyłu
Super aktywny
*****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 1554



WWW
« Odpowiedz #3 : Październik 30, 2011, 15:04:55 »

Może ma chęć na tarło, ale ta akurat samiczka mu się nie podoba?
Zapisane

ʎɐqǝ uo pɹɐoqʎǝʞ ɐ ʎnq ı ǝɯıʇ ʇsɐן ǝɥʇ sı sıɥʇ
Talar
Nowy
*
Wiadomości: 3


« Odpowiedz #4 : Październik 30, 2011, 18:09:50 »

To teraz już kompletnie nie wiem, co mam zrobić...
Zapisane
Baniak123
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 88

Akawrystyka to moje hobby...


« Odpowiedz #5 : Listopad 05, 2011, 22:38:06 »

Tak to już jest z bojownikami że często w akwarium tarliskowym samiec męczy samiczkę. Kiedy bojownik rozbuduje gniazdo na tyle ile uzna za stosowne wtedy spodziewaj się tarła. Jeżeli samiczka ma pionowe pasy to sygnalizuje tym samym swoją gotowość do tarła. Samiec musi być agresywny ponieważ dzięki temu przyśpiesza dojrzewanie ikry u samiczki, stymuluje jej dojrzewanie i jest to całkowicie normalne. A nie że mu się samiczka nie podoba...

A tak naprawdę może już doszło do tarła tylko tego nie zobaczyłeś? a teraz samiec odgania samiczke juz od zlożonej ikry umieszczonej w gniezdzie...
« Ostatnia zmiana: Listopad 05, 2011, 22:41:59 wysłane przez Baniak123 » Zapisane

Ogólne 112l, tarliskowe 18l i dla narybku 45l i 55l...
3x75l dla podrostków...
pumpernikiel
Nowy
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 5


WWW
« Odpowiedz #6 : Listopad 17, 2011, 20:45:06 »

Daj znać co tam w temacie zakochanej pary,
jestem ciekaw postępów - też myślę o rozmnożeniu bojownika.
Zapisane

Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do: