Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Akwarystyka - Forum Akwarystyczne Wodnego Swiata « Akwarystyka « Zrób to sam « Stojak pod akwarium - gdzie / jak / ile mniej więcej to powinno kosztować?
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: Stojak pod akwarium - gdzie / jak / ile mniej więcej to powinno kosztować?  (Przeczytany 6435 razy)
ism
Nowy
*
Wiadomości: 3


« : Październik 05, 2011, 16:23:47 »

Cześć, potrzebuje pod akwarium stojak, najprawdopodobniej z kątownika.

Cel: podstawa pod akwarium zabudowane w ścianie (ze wzgledu na specyfike miejsca gdzie to sie znajdzie szafka odpada, bede go obkładał regipsem).

Waga akwarium: max 200 kg (akwarium będzie w granicach 100-110 litrów, więc z wyposażeniem nie powinno wyjść nad 200

Pewien spawacz z Krakowa wycenił mi takowy stojak na 650 PLN, kwota mnie nieco powalila (kątownik to w koncu metal pewnie kupowany po 500 za tone, a spawania też tam nie ma za wiele). Dodatkowo nie zrobil za dobrego wrazenia (firma w garazu).

1. A może tyle to wlasnie powinno kosztować?

2. Jakie sa alternatywy (jak moglbym ew. zrobic to sam i co potrzeba/skad kupic)

3. Moze jest ktos z KRK, kto wie/ma namiary gdzie moznaby sprobowac.

Szukalem na forum, ale na hasło "stojak" wyszlo mi kilka tematów na krzyż nie związanych z moim problemem. Podrzućcie ew. inne slowo kluczowe. :-)
Zapisane
tomes
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 326



« Odpowiedz #1 : Październik 05, 2011, 18:25:12 »

Kątownik 50 x 50 x 4 kosztuje 9 zł/mb brutto

Robocizne jeden wyceni na 50zł, drugi na 300zł.

Myslisz o takim rozwiązaniu  http://www.deters-ing.de/Statik/gestell.htm  ?

Czy o konstrukcji, która wogóle nie opiera się o podłogę ?
« Ostatnia zmiana: Październik 05, 2011, 18:36:00 wysłane przez tomes » Zapisane

gosieks83
ZAKREWETKOWANA
Bywalec
****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 708



WWW
« Odpowiedz #2 : Październik 05, 2011, 19:39:16 »

Tu masz regały z których każda półka wytrzymuje więcej niż ci potrzeba. Cena średnio śmieszna, wytrzymałość i sztywność na bank większa niż potrzebujesz. To nie są regały jak w castoramie czy OBI można dostać po 100zł Smiley

http://allegro.pl/listing.php/search?string=hard&us_id=11053716

Pewnie inni użytkownicy też mają takie jak poszukasz Smiley
Zapisane
ism
Nowy
*
Wiadomości: 3


« Odpowiedz #3 : Październik 07, 2011, 13:30:15 »

@tomes: stojak w formie szkieletu prostopadloscianiu, normalny, stojacy 4ma nozkami na podlodze. Akwarium ma miec odsloniete obie dlugie sciany (pogrubiam scianke dzialowa). No wlasnie z ta robocizna... nie mam nic przeciwko 500 za robocizne, byle byla gwarancja ze wykonanie bedzie swietne :-)

@gosiek83: heh z allegro akurat jest problem bo przejsciowo mam internet tylko w pracy wraz z blokada allegro :-) Podejrzewam jednak ze gotowe stojaki niestety mi odpadna ze wzgledu na nietypowy wymiar jaki potrzebuje. dlugi bok podstawy akwarium planuje w okolicach 100 cm, natomiast bok krotki 20-21 cm (ze wzgledu na to, ze jak pisalem wyzej bedzie to w nieco pogrubionej sciagce dzialowej, grubszej juz nie zrobie bo bedzie utrudniac przejscie). Podejrzewam, ze nikt mi takiego stojaka gotowego nie sprzeda. Chyba, ze dysponujesz linkiem nie-allegro chetnie zobacze :-)

Zapisane
klasyka
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 615



« Odpowiedz #4 : Październik 07, 2011, 16:17:18 »

nie lepiej zrobic podstawe  np  z bloczków komórkowych  tych do budowy domow    wyjdzie taniej
Zapisane

12L - 25l -30l -63l -130l -300l były
aktualnie  130 , 63
ism
Nowy
*
Wiadomości: 3


« Odpowiedz #5 : Październik 10, 2011, 08:08:39 »

No wlasnie podrzucono mi pomysl z bloczkami albo drewnem. Po krotkiej analizie sklaniam sie na razie w kierunku drewna - bloczki sa jednak dosc ciezkie. bo ladnych kilku ich musialbym tam uzyc. Teraz tylko wszytsko rozrysowac i zabawic sie w stolarza ;-)

Dzieki!
Zapisane
dunaj-83
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 241


-Waterworld- ;-D


« Odpowiedz #6 : Listopad 18, 2011, 10:24:58 »

Przerabiam ten sam temat ze stojakiem/stolikiem pod akwarium. Zamówiłem taki stolik u miejscowego spawacza. Wydawał się dobry bo dowiedziałem się że pracuje przy konstrukcjach stalowych na nowo budowanej autostradzie. Okazało się że dobry jest ale nie dokładny, podczas spawania nie wziął pod uwagę że stal pod wpływem ciepła odkształca sie, w wyniku czego odkształciła się górna część tzn. blat nie jest prosty. Za wszystko zapłaciłem 200zł także nie tak źle w poniedziałek będzie poprawiał to, zobaczymy czy mu się uda.

Z drewna dobry temat można samemu podjąć się roboty, także uczulam na "fachowców" 
Zapisane
skifbaca
Nowy
*
Wiadomości: 15


« Odpowiedz #7 : Grudzień 11, 2011, 16:29:09 »

ja mam zbiornik 112 l postawiony na półce zrobionej z blatu kuchennego  na szerokośc jakieś 15 cm szerszego od zbiornika tak że została mi płyta o szer 10 cm którą przykreciłem na 4 dyblach 12 -ach  do sciany do blatu mam przykrecone 3 metalowe nogi i jest wsparty na tej płycie mocowanej na ścianie . oczywiście jedno do drugiego jest przykrecone - całość stoi od 3 - 4 lat . wszystko kupione w castoramie za jakieć 100 - 150 zł
Zapisane
paablof
Nowy
*
Wiadomości: 2


« Odpowiedz #8 : Luty 05, 2012, 14:57:36 »

witam

nosze się z zamiarem kupna tego regału http://www.sklep.metalkas.com.pl/product_info.php?cPath=26_183&products_id=987

może ktoś z WAS ma podobny z tej firmy?/ wysłałem mejla z pytaniem do firmy o więcej info na temat regału.
chce na nim trzymać 4 aqwa - takie same około 92l. sądzę że da rade z ciężarem.co Wy na to???
Zapisane
baniakmaniak
Andrzej
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2108



« Odpowiedz #9 : Luty 05, 2012, 22:39:46 »

Myśle że wytrzyma nośność półki niby 280kg nawet jakby było to nawet połowę tego to i tak da radę. Cały ten stojak jednak bym przykręcił tak dla świętego spokoju z tyłu do ściany chociaż w czterech rogach tak aby go nie skręciło lub się nie przewrócił do przodu, ewentualnie można by przykręcić plecy z jakiejś płyty wiórowej lub OSB.
Zapisane

Pozdrawiam Andrzej
Baniak 190l

Nie udzielam rad przez PW!
Zapraszam do wątku:
http://www.akwarium.net.pl/forum/zrob-to-sam/swiatlo-w-akwarium-zrob-to-sam-porady/
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do: