Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: [1] 2
  Drukuj  
Autor Wątek: karkosik87 80L kotnik  (Przeczytany 5889 razy)
karkosik87
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 96


« : Sierpień 25, 2011, 11:34:14 »

Witajcie, od dawna jestem na forum lecz prawie cały czas na giełdzie. Ale w końcu znalazłem czas by się pochwalić swoim jednym z dwóch baniaków.   Start Niedziela 21.08.2011r.  

Akwarium-->Kotnik :

Mam obecnie 60x30x45 80L

Oświetlenie :

1x15W zwykle światło (planuje kupić jakaś lepszą świetlówkę)  Belka oświetleniowa (to dzięki Vento)

Filtry :

AquaEL Fan 2   450L/h
AquaEL PFN 350L/h

Grzałka :

Obecnie 25W ale nie działa. Ponieważ mam 25/26oC

Podłoże :

Żwirek kwarcowy dwóch granulacji 1-3mm (drobny na dnie a grubszy na górze)

Wystrój :

Dwa korzenie jeden obciążony kamieniem, a drugi już tonący (zamierzam do nie tonącego mech przywiązać), kokos, mech java na piaskowcu (od niedzieli 21.08.2011) jedna sztuka kryptocoryna zwartka (Młoda karbowana), i kilka roślinek (moczarka,wąkrotka hydrocotyle).

Obsada :

Nie zliczona ilość gupików, 3 mieczyki koi także młode, 2 krewetki filtrujące, 5 krewetek amano, jeden gurami mozajkowe, Para zbrojników niebieskich, nie zliczona ilość młodych zbrojników, trochę ślimaków ampularie i inne Smiley

Czekam na komentarze, jestem otwarty na sugestie i wiadro zimnej wody Smiley

A o to Fotki : Zdjęcia zrobione w niedziele w trakcie robienia restartu i z dzisiaj z 25.08.2011

   





A to już z dzisiaj 25.08.2011r.









Pozdrawiam Karkosik87
« Ostatnia zmiana: Sierpień 25, 2011, 21:14:33 wysłane przez karkosik87 » Zapisane
mrs
:)
Super aktywny
*****
Wiadomości: 3492

bla bla bla...


« Odpowiedz #1 : Sierpień 25, 2011, 11:49:13 »

Obsada :
Nie zliczona ilość gupików, 3 mieczyki koi także młode, 2 krewetki filtrujące, 5 krewetek amano, jeden gurami mozajkowe, Para zbrojników niebieskich, nie zliczona ilość młodych zbrojników, trochę ślimaków ampularie i inne Smiley
Zamknę to wszystko w jednym słowie.
Ż E N A D A
Zapisane

karkosik87
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 96


« Odpowiedz #2 : Sierpień 25, 2011, 11:53:06 »

Obsada :
Nie zliczona ilość gupików, 3 mieczyki koi także młode, 2 krewetki filtrujące, 5 krewetek amano, jeden gurami mozajkowe, Para zbrojników niebieskich, nie zliczona ilość młodych zbrojników, trochę ślimaków ampularie i inne Smiley
Zamknę to wszystko w jednym słowie.
Ż E N A D A

        a co ci sie tu nie podoba? to nie jest akwarium ogólne czy wystawowe, a tylko KOTNIK (miejsce w którym ryby dorastają do rozmiarów Handlowych) 
Zapisane
Irishman
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 199



« Odpowiedz #3 : Sierpień 25, 2011, 13:08:06 »

szacunek dla forumowiczow nakazuje zachowanie chociaz podstaw estetyki.

jako ze sie nie stosujesz, to moge powiedziec tylko tyle, ze masz niezly balagan w domu.
Zapisane

rodia
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1062


memento mori


WWW
« Odpowiedz #4 : Sierpień 25, 2011, 13:29:06 »



Obsada, estetyka - porażka.

Jedno co dobre: gacie w miarę czyste.

Czy to nie jest czasem akwarium startujace w nadchodzącym konkursie opisywanym mniej więcej po połowie TEGO wątku?

Czekam na komentarze, jestem otwarty na sugestie i wiadro zimnej wody Smiley


Cieszę się, że byłeś przygotowany na to cośmy tu napisali.

Pozdrawiam, R.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 25, 2011, 13:32:47 wysłane przez rodia » Zapisane
Anubis-RE
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 955



« Odpowiedz #5 : Sierpień 25, 2011, 15:07:48 »

Karkosik, ja wiem, że Akwarystyka to nie taka prosta sprawa Cheesy, ale trzeba czasem też popracować nad estetyką.

Posprzątać w okół miejsca pracy Wink, na komputerze masz zapewne program Paint, którym można elegancko przyciąć zdjęcia tak by nie było na zdjęciu nic więcej jak tylko to co nas interesuje Wink.

W akwarium też sam musisz przyznać bałaganik Wink. Filtry wiszą na sznurkach i to na samym środku akwarium, tylko grzałka ładnie w kąt wciśnięta  Good !.
Ponieważ to wszystko niesamowicie rozprasza czytających  Cheesy, musisz sobie zdawać sprawę, że nie uzyskasz pozytywnych komentarzy i porad, dopóki tego stanu rzeczy nie poprawisz.

Poniższy obrazek pokazuje co powinno zniknąć na dobry początek i w jaki sposób filtr powinien znajdować się w bance (skorki za jakość obrazka, w pracy, na szybko Tongue)
Po tych zmianach możemy pogadać o reszcie Wink



Powodzenia Smiley
Zapisane

emperor
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1446


« Odpowiedz #6 : Sierpień 25, 2011, 18:50:14 »


 to nie jest akwarium ogólne czy wystawowe, a tylko KOTNIK (miejsce w którym ryby dorastają do rozmiarów Handlowych) 
Nie sądzę by w takich warunkach ryby dożyły  do wspomnianych przez Ciebie rozmiarów.
Nie wiem czy dobrze zrozumiałem-odpaliłeś akwarium w niedzielę, a już pływają w nim ryby?
Zapisane

Pośpiech w akwarystyce jest wskazany tylko w
czasie zbierania wody z podłogi

Mój baniaczek
http://www.akwarium.net.pl/forum/nasze-akwaria/240l-korzenie-i-galezie/
mrs
:)
Super aktywny
*****
Wiadomości: 3492

bla bla bla...


« Odpowiedz #7 : Sierpień 25, 2011, 19:10:04 »

Jedno co dobre: gacie w miarę czyste.
Smiley
Daj spokój, chłopak nie używa Ace - nie każdy musi mieć czyste białe majty.
Zapisane

rodia
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1062


memento mori


WWW
« Odpowiedz #8 : Sierpień 25, 2011, 20:04:03 »

Karkosik87, skoro to tylko kotnik a nie akwarium wystawowe to czemu je wystawiasz?
Pamiętaj, że kotnik nie może być za mały. Najważniejszy okres życia ryby to właśnie dorastanie - i ważne jest aby odbyło się w odpowiednich warunkach.

Pozdrawiam, R.
Zapisane
oloix
Stały użytkownik
***
Wiadomości: 205


« Odpowiedz #9 : Sierpień 25, 2011, 20:05:28 »

Może zamiast naśmiewać się z kolegi, powiecie mu co ma zrobić by "TO" wyglądało jak akwarium ?  Karkosik czytaj tematy na forum a jeśli czegoś nie wiesz, pytaj. To nie jest wstyd czegoś nie wiedzieć.
Zacznij od podstaw. Potrzeba ci więcej roślin, o małych wymaganiach. Masz trochę za mało światła, mówisz ze chcesz kupić - okej. Badałeś wodę ? Czy akwarium dojrzało ?
Nawet jeśli to jest kotnik, to musi jakoś wyglądać. Zrób coś z tymi kokosami, wyglądają strasznie.
Pokaż nam swoje drugie akwarium. Wątek znalazłem ale zdjęcia nie działają.

pozdro
« Ostatnia zmiana: Sierpień 25, 2011, 20:18:50 wysłane przez oloix » Zapisane
karkosik87
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 96


« Odpowiedz #10 : Sierpień 25, 2011, 20:31:44 »

nie wkleje żadnej nowej fotki do poki nie dowiem sie gdzie popelnilem błąd i jak go uzunac na przyszlosc Smiley
« Ostatnia zmiana: Sierpień 25, 2011, 21:13:37 wysłane przez karkosik87 » Zapisane
oloix
Stały użytkownik
***
Wiadomości: 205


« Odpowiedz #11 : Sierpień 25, 2011, 20:37:28 »

Dlaczego masz tu 3 filtry ? 3 czy 4 bo nie jestem pewien. Wyjmij roślinkę z koszyczka i posadź w żwirku. Akwa ładne, to czemu kotnik tak źle  wyszedł ? Jaka jest obsada w tych 112 l ?
Zapisane
Anakinra
Nowy
*
Wiadomości: 27


« Odpowiedz #12 : Sierpień 30, 2011, 19:44:34 »

nie wkleje żadnej nowej fotki do poki nie dowiem sie gdzie popelnilem błąd i jak go uzunac na przyszlosc Smiley

karkosik tylko ten co nic nie robi nie popełnia błędów....
jak dla mnie to chaos masz w tym kotniku.. a nawet rybki, które są na wydanie powinny mieć szansę normalnego rozwoju
Anubis dał ci przykład malutki co powinieneś poprawić choćby w wyglądzie Twojego akwarium(kotnika), kiedys na temat ilości ryb była już rozmowa więc nie będę się powtarzać Smiley
teraz do dzieła popraw ten filter, umocuj go jakoś po ludzku, roślinki też mógłbyś ładniej umocować (choć może zarosną w końcu te różowe recepturki)
Pozdrawiam i powodzeniac
Zapisane
karkosik87
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 96


« Odpowiedz #13 : Sierpień 30, 2011, 20:05:04 »

Witajcie.
Zrobiłem lekkie porządki i chce się pochwalić.
w akwa jest może ze 15 rybek w czym 2szt  2,5cm mieczyk KOI z własnego chowu, para zbrojników, pare sztuk gupików 1cm, 2 krewetki filtrujące, 5 amano.

Zapisane
Anubis-RE
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 955



« Odpowiedz #14 : Sierpień 30, 2011, 20:14:58 »

No to teraz można coś tam zacząć robić powolutku.

Pomyśl o 1 planie, i napisz posta w dziale przyjmę, lub kupie (jeśli masz kasę) niech ktoś ci odstąpi rotalię, ze 30 sadzonek i już masz zaczątek 3 planu.
Bo 2 plan widzę, że już po części masz Cheesy i część 3-go.
Zapisane

Strony: [1] 2
  Drukuj  
 
Skocz do: