Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: 1 [2] 3 4 5
  Drukuj  
Autor Wątek: Krewetkowe Vian 25L  (Przeczytany 13884 razy)
VianEthel
Nowy
*
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 38


« Odpowiedz #15 : Sierpień 23, 2011, 18:06:37 »

Coś czuję, że przy najbliższej okazji pozbędę się tego piasku Smiley i zrobię porządek ze żwirem tzn. zaopatrzę się w zoologicznym (oj to czeka mnie wyprawa, bo nie wiem dlaczego, ale w okolicy nie mogę nigdzie dostać tego bazaltowego i muszę jechać do centrum) w jakiś 1, może 2 woreczki żwirku bazaltowego, ale drobnego. (Drobny jest, ale tylko z tyłu, więc na tym zdjęciu go nie widać.)
Pytanie moje jest kiedy mogę wrzucić krewetki? Woda już czysta, chodzi filtr i lampka. Na zdjęciach może wychodzić, że woda się nie oczyściła, bo nie mam jeszcze tła, więc z tyłu widać ścianę, która jest w kolorze lekko pomarańczowym Smiley
O zdjęcie postaram się pod koniec tygodnia, albo na początku przyszłego.
Wszelkie sugestie nadal mile widziane Smiley
Zapisane

VianEthel
Nowy
*
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 38


« Odpowiedz #16 : Sierpień 25, 2011, 15:04:59 »

Aktualizacja z dziś pod pierwszym zdjęciem. Wybaczcie słabą jakość, ale ten aparat to dla mnie zbyt skomplikowane stworzenie Smiley
Poniżej kilka fotek krewetek:








Zapisane

Anubis-RE
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 955



« Odpowiedz #17 : Sierpień 25, 2011, 15:09:24 »

Vian, a gdzie ogólne foto bańki ? Wink
Zapisane

VianEthel
Nowy
*
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 38


« Odpowiedz #18 : Sierpień 30, 2011, 19:43:07 »

Aktualizacja:
30.08.2011
Przybyły 2 hellenki. Krewetki również już pływają.


I ślimaczki Smiley



« Ostatnia zmiana: Sierpień 30, 2011, 20:00:49 wysłane przez VianEthel » Zapisane

VianEthel
Nowy
*
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 38


« Odpowiedz #19 : Wrzesień 10, 2011, 05:43:11 »

Kolejna aktualizacja 09.09.2011



« Ostatnia zmiana: Wrzesień 10, 2011, 20:37:27 wysłane przez VianEthel » Zapisane

VianEthel
Nowy
*
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 38


« Odpowiedz #20 : Wrzesień 13, 2011, 16:47:45 »

Od ostatniej aktualizacji nie minęło wiele, ale doszłam do wniosku, że skoro już dostałam nowe roślinki to trzeba coś z nimi zrobić, żeby się nie zmarnowały. Tak więc wiaderka poszły w ruch, woda z akwarium spuszczona a krewetki odłowione (pół godziny odławiałam maluchy).Piasek poszedł w odstawkę.
Żeby nie było za prosto wymyśliłam sobie, że mam za gruby żwirek, i że należy go przystosować przy użyciu młotka (kolejne 2 godziny w plecy). Gdy moja cierpliwość się wyczerpała, a żwir uznałam za zadowalający przyszła kolej na kombinowanie z piaskowcami. Z dostępnych mi środków udało się stworzyć coś takiego.
Aktualnie w produkcji jest bimbrownia (czekam aż silikon sklei nakrętki i wężyki) i mam nadzieję, że uda mi się z nią ruszyć jutro a najpóźniej pojutrze.
Co do roślinek to wiem tylko, że jest duży heniu i parvula. Ktoś zna nazwy pozostałych?
Wszelkie sugestie i komentarze mile widziane Smiley
Filtr prawdopodobnie powędruje za roślinki po prawej stronie.

11.09.2011


Edit: Bimbrownia już działa Smiley
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 14, 2011, 20:06:42 wysłane przez VianEthel » Zapisane

Arron
Zainteresowany
**
Wiadomości: 133



« Odpowiedz #21 : Wrzesień 13, 2011, 17:44:17 »

Zamiast silikonu polecam super glue lub kropelkę są dużo lepsze niż silikon oczywiście do bimbrowni .
Akwarium nieźle się zapowiada życzę Powodzenia
Zapisane
VianEthel
Nowy
*
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 38


« Odpowiedz #22 : Wrzesień 18, 2011, 18:09:33 »

Koledze muszę rację przyznać. Silikon do bimbrowni to nieporozumienie, już na drugi dzień nic się nie trzymało, ale super glue dał radę Smiley Jedyną zmianą w akwarium jest dodanie kosteczki przez którą leci Co2. No i mam nadzieję, że roślinki zaczną w końcu rosnąć. Nie po to się męczyłam z tą bimbrownią, żeby żadnego efektu nie było Tongue

Aktualizacja:
18.09.2011
Zapisane

vento
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1488


« Odpowiedz #23 : Wrzesień 18, 2011, 23:19:55 »

silikon to nie takie złe rozwiązanie, jednak przyklejanie nim giętkich wężyków do zakrętki butelki z góry skazane jest na niepowodzenie-każdy ruch wężyka powoduje rozszczelnienie instalacji. Rozwiązaniem jest wklejenie w zakrętkę sztywnych rurek (szklanych/metalowych) i dopiero do nich przymocowanie wężyków.

Akwarium zaczyna fajnie wyglądać. Tylko czekać aż zarośnie Wink
Zapisane

rodia
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1062


memento mori


WWW
« Odpowiedz #24 : Wrzesień 19, 2011, 07:30:20 »

Stan obecny a ten z 9.9.2011 to niebo a ziemia. Bez piasku, z tym układem kamieni, z krzywizną linii podłoża przy przedniej ścianie i lepiej dobranymi roślinami jest naprawdę dobrze. Tylko czekać, aż to się rozrośnie. Lewy górny narożnik - tam na żwirze za skałką też bym zielsko posadził.

Pozdrawiam, R.
Zapisane
VianEthel
Nowy
*
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 38


« Odpowiedz #25 : Wrzesień 25, 2011, 19:36:11 »

Kolejna aktualizacja.
Co najbardziej mnie cieszy to fakt, że w końcu zaczyna być widać na zdjęciach moje małe krewetki Smiley Roślinki pomimo bimbrowni coś nie bardzo rosną, ale przyczynę znam i jest to niestety wina oświetlenia. O czymś sensowniejszym (oświtlenie) pomyślę przy nowym akwarium 63l które już na mnie czeka. Jeszcze tylko półka, podłoże... no generalnie sporo jeszcze Cheesy
25.09.2011

Zapisane

vento
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1488


« Odpowiedz #26 : Wrzesień 25, 2011, 20:00:27 »

no i zmiany jak najbardziej na PLUS! Widzę, że hydrocortyle już ruszyła, podobnie jak hedyotis. Tego drugiego tnij już na dwie/trzy części i dosadzaj obok
Zapisane

Anubis-RE
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 955



« Odpowiedz #27 : Wrzesień 25, 2011, 20:37:50 »

Vian, dobrze się zastanów, czy chcesz większe akwarium bo właśnie u ciebie wszystko zaczyna startować powoli Cheesy
A akwarium fakt czeka Cheesy
Zapisane

vento
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1488


« Odpowiedz #28 : Wrzesień 25, 2011, 22:55:30 »

najlepszym wyjściem będzie pozostawienie starego do dorastania i odpalenie nowego Smiley
Zapisane

VianEthel
Nowy
*
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 38


« Odpowiedz #29 : Październik 04, 2011, 20:44:06 »

Ostatnia odsłona tego baniaczka. Jutro stawiam 63l Smiley Jest nowe światełko.

03.10.2011

Zapisane

Strony: 1 [2] 3 4 5
  Drukuj  
 
Skocz do: