Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Akwarystyka - Forum Akwarystyczne Wodnego Swiata « Akwarystyka « Woda « Filtus Floran - brzydki zapach
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: Filtus Floran - brzydki zapach  (Przeczytany 4356 razy)
beata.o.
Nowy
*
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 6



« : Sierpień 19, 2011, 16:27:30 »

Witam.
Właśnie jestem w trakcie zakładania nowego baniaka [70]. Na podłoże wybrałam Floran i przykryłam go żwirem rzecznym drobnoziarnistym.
Przepłukałam Floran z pyłu (co zajęło ponad półtora godziny). Jednak w czym rzecz... Już podczas płukania poczułam, że Floran wydziela nieprzyjemną woń, jakby siarkowodoru. Kolokwialnie i dobitnie - śmierdzi szambem. Po 24h od umieszczenia podłoża na dnie baniaka, cała woda zaczęła trącić owym zapachem. Jutro zamierzam podmienić ok 30% wody w akwa.
Czy ktoś z forumowiczów spotkał się z takim zapachem Floranu?
Czy mogę coś zrobić oprócz podmiany wody?
Dodam, że woda jest czysta i klarowna, parametry bez zmian.

Proszę o jakieś wskazówki, z góry dziękuję,
pozdrawiam.
Zapisane

Dopóki żyjesz, niech nikt nie zdmuchnie w oczach płomienia.

Powiedz NIE! życiu w kuli.
Konstruktor88
Stały użytkownik
***
Wiadomości: 314


« Odpowiedz #1 : Sierpień 19, 2011, 17:51:06 »

ja miałem i nic nie śmierdziało

nowy czy używany?
Zapisane

3runer
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 77


Grunt to Bunt


WWW
« Odpowiedz #2 : Sierpień 20, 2011, 18:08:51 »

sam mam florana, nie płukałem go w ogóle, przy zalewaniu nic nie śmierdziało, może jakaś dziwna reakcja w połączeniu z twoją wodą?? chemia czyni "cuda"
Zapisane

Betta splendens
Betta unimaculata
beata.o.
Nowy
*
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 6



« Odpowiedz #3 : Sierpień 21, 2011, 16:42:06 »

No właśnie Floran nowy, prosto ze sklepu. Mam już jeden baniak dojrzały i tam wszystko jest w porządku, woda w kranie trochę twarda, ale wlewam już odstaną, kamień idzie na dno. Sprzedawca w sklepie też był zdziwiony, bo nikt z osób które kupiły Floran z tej samej dostawy nie przyszedł z takim problemem.Wczoraj podmieniłam 1/2 wody w nowym baniaku i jest trochę lepiej. Podmienię znów połowę i może ten zapach zniknie. Zrobię jeszcze raz testy czy wszystko jest w normie i napiszę co wyszlo.

Pozdrawiam.
Zapisane

Dopóki żyjesz, niech nikt nie zdmuchnie w oczach płomienia.

Powiedz NIE! życiu w kuli.
Thedevil
Marzy mi się dzień...
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 601



« Odpowiedz #4 : Październik 30, 2011, 17:38:47 »

woda w kranie trochę twarda, ale wlewam już odstaną, kamień idzie na dno.

Wybaczcie, ale strasznie mnie rozbawiła ta część odnośnie opadania kamienia Grin Grin Grin
nie mogłem się powstrzymać Smiley

Pozdrawiam Good !
Zapisane

... w którym samochód pozostawi nie większy ślad jak łódź płynąca po oceanie...

Moja Nowa Kosta IWAGUMI http://www.akwarium.net.pl/forum/nasze-akwaria/moje-nowe-pierwsze-akwa-30l/
mrs
:)
Super aktywny
*****
Wiadomości: 3492

bla bla bla...


« Odpowiedz #5 : Październik 30, 2011, 19:41:44 »

Wybaczcie, ale strasznie mnie rozbawiła ta część odnośnie opadania kamienia Grin Grin Grin
nie mogłem się powstrzymać Smiley
A ja nie mogę się powstrzymać przed zadaniem pytania, po jaką cholerę odkopujesz w każdym dziale jakieś stare tematy i odpowiadasz na nie?
Sądzisz, że ich autor łaskawie czeka na te kilka Twoich zdań pozbawionych jakiegokolwiek sensu?
Zapisane

Tomcio742
Nowy
*
Wiadomości: 17


« Odpowiedz #6 : Sierpień 03, 2012, 17:24:39 »

Witam
Dołącze się do tematu , ponieważ mam pytanie na temat tego podłoża. Pewnie troche głupie pytanie ale wolę się spytać, natomiast mam w planach zrobić restart zbiornika i nie wiem czy mogę użyć jeszcze raz Filtus Floran czy kupić nowy?
Zapisane
ducze
WhiteWater
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1254



WWW
« Odpowiedz #7 : Sierpień 08, 2012, 13:01:23 »

Pewnie, że możesz. Filtus floran nie ma w sobie żadnych nawozów, więc wystarczy wypłukać i jest jak nowy.
Zapisane

Tomcio742
Nowy
*
Wiadomości: 17


« Odpowiedz #8 : Sierpień 08, 2012, 22:54:11 »

Dzieki  Smiley
Zapisane
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do: