Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: kłopoty z rozmnożeniem bojownika  (Przeczytany 3940 razy)
butcheri
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 83


« : Sierpień 01, 2011, 11:56:00 »

Witam:] akwarium tarliskowe dla bojowników zaopatrzyłem w roślinke (orzecha) kokosa oraz dno wyłozyłem piaskiem...obficie karmiłem rybki larwami komara z małymi dodatkami suchego pokarmu..temp.z 26 stopni podwyższyłem na 28.gdy do samca wpuściłem samice odrazu pokryła sie pionowymi paskami samiec przybierał koło niej imponujaca poze...samica rowniez podpływała do niego i wyginała sie w jego strone i ,,potrząsała''...na drugi dzień samiec zbudował gniazdo z piany pod lisciem orzecha ktory leżał na powierzchni wody...i juz od paru dni bije samice i gania ją po akwa,samica ucieka i chowa sie do kokosa lub pomiedzy liściami orzecha....i tu jest własnie problem,bo niby wszystko ok a tarła i ikry nie ma...pierwszy raz bede rozmnażał bojowniki wiec proszę o rade co robie nie tak że nie składaja ikry?pozdrawiam
Zapisane
matka siedzi z tyłu
Super aktywny
*****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 1554



WWW
« Odpowiedz #1 : Sierpień 01, 2011, 12:27:09 »

A jesteś pewien, że ikry nie było? Czasem trudno te kuleczki w pianie wypatrzeć.
Zapisane

ʎɐqǝ uo pɹɐoqʎǝʞ ɐ ʎnq ı ǝɯıʇ ʇsɐן ǝɥʇ sı sıɥʇ
butcheri
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 83


« Odpowiedz #2 : Sierpień 01, 2011, 12:42:26 »

jestem pewny ze nawet tarła pod gniazdem nie było a jedynie zaloty bo mozna powiedziec ze patrze na akwa niemalze ciagle:D
Zapisane
matka siedzi z tyłu
Super aktywny
*****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 1554



WWW
« Odpowiedz #3 : Sierpień 01, 2011, 14:56:51 »

Ja u swoich bojowników przeprowadziłam jak na razie tylko jedno tarło i w sumie robiłam wszystko tak samo jak Ty, z dwiema różnicami: samicy nie wpuściłam do samca od razu, tylko najpierw przez jakiś czas była w akwarium w woreczku, a do wody były wrzucone szyszki olchy (garbniki). I tarło przebiegło modelowo.
Myślę, że najrozsądniej będzie teraz ryby rozdzielić i spróbowac jeszcze raz za jakiś czas.
Zapisane

ʎɐqǝ uo pɹɐoqʎǝʞ ɐ ʎnq ı ǝɯıʇ ʇsɐן ǝɥʇ sı sıɥʇ
butcheri
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 83


« Odpowiedz #4 : Sierpień 15, 2011, 15:21:44 »

odłowiłem samice do takiego plastykowego kotnika tak zeby samiec mogł ja widziec....po jakims czasie wpusciłem ja spowrotem i dzis juz mam małe bojowniki :] tarło sie udało....poki co wypływaja z gniazda a samiec je gania i wsadza spowrotem do gniazda....pytanie czym i po jakim czasie zaczac je karmic??moze byc np pył z suchego pokarmu?
Zapisane
3runer
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 77


Grunt to Bunt


WWW
« Odpowiedz #5 : Sierpień 15, 2011, 21:04:09 »

raczej specjalnego pokarmu dla narybku i to maks po 24h od wyklucia, jeżeli po tym czasie nie zaczniesz ich karmić to padną, pamiętaj też o regularnych podmianach wody
Zapisane

Betta splendens
Betta unimaculata
matka siedzi z tyłu
Super aktywny
*****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 1554



WWW
« Odpowiedz #6 : Sierpień 16, 2011, 09:23:26 »

Najlepszy pokarm dla malutkich bojowników to żywe nicienie mikro, świezo wyykluta artemia, ogólnie drobniutki żywiec. Ale i na sztucznym da się wychować, z tym, że jak już napisał 3runer, musi byc to specjalny dla narybku, np. JBL Nobil Fluid, Hikari First Bites. Zresztą pokarmów dla narybku jest w sklepach więcej.

Nota bene należało się tym zainteresowac przed tarłem
Zapisane

ʎɐqǝ uo pɹɐoqʎǝʞ ɐ ʎnq ı ǝɯıʇ ʇsɐן ǝɥʇ sı sıɥʇ
3runer
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 77


Grunt to Bunt


WWW
« Odpowiedz #7 : Sierpień 16, 2011, 09:38:53 »

dokładnie...

ps
Dzień dobry Matko  papa
Zapisane

Betta splendens
Betta unimaculata
matka siedzi z tyłu
Super aktywny
*****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 1554



WWW
« Odpowiedz #8 : Sierpień 16, 2011, 12:36:32 »

Helo Smiley
Zapisane

ʎɐqǝ uo pɹɐoqʎǝʞ ɐ ʎnq ı ǝɯıʇ ʇsɐן ǝɥʇ sı sıɥʇ
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do: