Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Akwarystyka - Forum Akwarystyczne Wodnego Swiata « Nasze akwaria « Nasze akwaria « pietach - 300 litrów - towarzyskie - restart 22.10.2011
Strony: 1 2 3 [4]
  Drukuj  
Autor Wątek: pietach - 300 litrów - towarzyskie - restart 22.10.2011  (Przeczytany 24179 razy)
Kadafix
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 269


« Odpowiedz #45 : Marzec 15, 2013, 23:23:57 »

Gratuluje, powodzenia w odchowie Smiley Super akwarium, też planuje założyć z skalarami. A jak wygląda aktualna obsada u cb, bo dużo rozmyślam nad obsadą i szukam weny  Grin
Zapisane

Gdy Ci smutno, gdy Ci źle, weź akwarium, popatrz w nie.
pietach
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 539


« Odpowiedz #46 : Marzec 16, 2013, 09:14:22 »

Nie będę się bawił w odchowanie - zresztą w ogólnym zbiorniku to raczej niemożliwe.
Obsada - zupa rybna.
5 skalarów
kilka neonków
kilkanaście mieczyków - niestety zawsze kilka młodych się schowa przed skalarami i dorośnie
2x zbrojnik niebieski
2x glonojad syjamski
1 kosiarka (były 3 ale 2 postanowiły jednocześnie zrezygnować z życia)
Zapisane

Jak zmieścić 100 ryb w 1 litrze ?
Puszka szprotek i flaszka.
pietach
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 539


« Odpowiedz #47 : Kwiecień 15, 2013, 20:09:22 »

Podejście numer 2.
Po podmianie wody para skalarów zaczęła się czaić koło miejsca gdzie poprzednio był filtr i ich ulubiona rurka.
Na szybkiego włożyłem im coś dużego i płaskiego ... pudełko po płycie CD.
Dziś wracając z pracy zgadnijcie co zobaczyłem ?
Postanowiłem podjąć próbę wychowania.
Do małego kotnika nalałem wody z akwarium ogólnego, podebrałem połowę ikry.
W kotniku chodzi na minimum kaskada HBL-301
Podmiany będę robił na wodę z akwarium ogólnego.
Zobaczymy czy za dzień lub dwa pojawią się merdające ogonki.
Jeśli tak, mam dwa słoiki nicieni mikro.





Zapisane

Jak zmieścić 100 ryb w 1 litrze ?
Puszka szprotek i flaszka.
ibrachim12
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 73


« Odpowiedz #48 : Kwiecień 20, 2013, 12:49:58 »

najładniejsze było w 18.03.2012  Smiley
Zapisane
Bomb3l
Nowy
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 15



« Odpowiedz #49 : Wrzesień 11, 2013, 12:39:17 »

Z gory przepraszam za brak polskich liter. Pisze ze smartfona i za duzo czasu by zajelo ich wybieranie. Przesledziłem cały watek od a do z. Akwa wyglada rewelacyjnie jak na zastosowane technologie. Roslinki pieknie ci sie dwoja i troja. To jak i gdzie sa posadzone to oczywiscie tylko i wylacznie Twoja sprawa, bo oczywiscie ma cieszyc przede wszystkim Twoje oko. Mam pytanie odnosnie swietlowek jakimi swiecisz. Czy to sa zwykle marketowe swietlowki czy jakies typowo do oswietlania akwarium? Oznaczenia 840 i 865 raczej wskazuja na to pierwsze :-) Rowniez jestem w trakcie zakladania 240 litrow bez zastosowania jakiejs specjalnej technologii ale o tym mam zamiar zalozyc osobny watek. Pytanie mam jeszcze odnosnie twoich ostatnich postow. Mianowicie, jak tam ma sie potomstwo skalarow? Udalo sie cos wychodowac?
Zapisane

pietach
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 539


« Odpowiedz #50 : Wrzesień 11, 2013, 13:05:07 »

Świetlówki zwykłe "marketowe".
Co do skalarów to nic nie wyszło - nieodpowiednia (twarda) woda i nic się nie wykluło.

Jedynie co to pomyśl nad lepszym podłożem lub substratem pod spód bo na jałowym żwirku mam ten problem że jak skończy mi się albo nawóz albo CO2 to momentalnie glon i roślinki marnieją.
Zapisane

Jak zmieścić 100 ryb w 1 litrze ?
Puszka szprotek i flaszka.
Bomb3l
Nowy
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 15



« Odpowiedz #51 : Wrzesień 12, 2013, 09:49:07 »

Jedynie co to pomyśl nad lepszym podłożem lub substratem pod spód bo na jałowym żwirku mam ten problem że jak skończy mi się albo nawóz albo CO2 to momentalnie glon i roślinki marnieją.

Za pozno :-) Wczoraj zbiornik wystartowal. Tak jakos mnie zmobilizowal Twoj watek ;-) Podloze z czarnego bazaltu a pod nim kulki gliniano torfowe. Narazie bez co2 poniewaz malzonka przyciela mi budzet na akwarium  Grin ale wszystko w swoim czasie. Poki co zbiornik dojrzewa. Ale tak czy inaczej dzieki za rade.
Co do skalarow to szkoda. Zapowiadalo sie obiecujaco.

Pozdrawiam
Zapisane

pietach
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 539


« Odpowiedz #52 : Październik 22, 2013, 08:56:55 »

Temat zamykam.
Niedługo pojawi się nowa odsłona.
Zapisane

Jak zmieścić 100 ryb w 1 litrze ?
Puszka szprotek i flaszka.
Strony: 1 2 3 [4]
  Drukuj  
 
Skocz do: