Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: podmiana wody  (Przeczytany 5817 razy)
5574lukasz
Nowy
*
Wiadomości: 18


« : Lipiec 17, 2011, 22:20:34 »

Witam.Mam pytanie odnośnie podmian wody z kranu,wężem prosto do akwarium.Szukalem na forach w internecie ale nic nie znalazlem co by mnie interesuowało.Piszą o filtrze RO, chemii ,odstanej wodzie i stalym systemie podmiany wody ,woda z RO nie bardzo mi odpowiada,poniewaz mam skalary wiec woda nie dla nich chyba ze mieszając,chemii nie chce wiecie czemu,z odstaną wodą mam problem narazie mam 3 akwaria w których podmieniam wode i 3 akwaria kotniki wiec jeszcze daje rade ale na nastepny rok chciałbym mieć jeszcze 3x300l.wiec bym sie zajechał nosząc kubły z wodą,staly system podmiany wody za dużo kombinowania przy tylu akwariach wiec chciałbym dolewać prosto z kranu ale jak przygotować wode są może jakieś filtry wkłady itd.żeby można było lać wodę prosto z kranu żeby nie szkodziły rybką a mam jak narazie 5 parek i ponad 1300 młodych wiec nie chciałbym tego stracic.proszę bardzo o pomoc.
Zapisane
rodia
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1062


memento mori


WWW
« Odpowiedz #1 : Lipiec 18, 2011, 08:32:05 »

Czemu RO ci nie odpowiada dla skalarów, przecież one są miękko lubne? Po prawdzie tylko RO można lać prosto z kranu bez uzdatniania. Jedyna formą uzdatniania takiej wody jest uzupełnianie soli mineralnych, ale to już w akwarium po podmianie wsypuje się odpowiednie "proszki".
Zależy na pewno od regionu.

Pozdrawiam, R.
Zapisane
5574lukasz
Nowy
*
Wiadomości: 18


« Odpowiedz #2 : Lipiec 18, 2011, 11:59:41 »

woda z RO nie zmienia ph?potrzebuje też szybko dolać wodę do akwarium
Zapisane
5574lukasz
Nowy
*
Wiadomości: 18


« Odpowiedz #3 : Lipiec 18, 2011, 12:53:23 »

potrzebuje filtr króry przefiltruje w godzine ok.100l. nie chciałbym tracić całego dnia na podmiane, mogę lać przez filtr RO ciepłą wode z kranu ok.28*C?
Zapisane
rodia
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1062


memento mori


WWW
« Odpowiedz #4 : Lipiec 18, 2011, 13:52:42 »

potrzebuje filtr który przefiltruje w godzine ok.100l. nie chciałbym tracić całego dnia na podmiane, mogę lać przez filtr RO ciepłą wode z kranu ok.28*C?

Technicznie nie wiem jak to wygląda od strony podgrzania tej wody. Nie wiem jaki jest minimalny przepływ wody wystarczający do załączania podgrzewaczy. Gazowymi "junkersami" tego na pewno nie zrobisz - filtracja RO jest za wolna.
Przy twoich wymaganiach:
- tj bez dodatkowego pojemnika na gromadzenie wody
- 100l/h
to rzeczywiście lać tylko wodę KRANEX i uzdatniaczami podlewać. Uzdatniacze chelatują pewne niepożądane formy pierwiastków i czynią je nie szkodliwymi dla ryb (lub mniej szkodliwymi). Lejąc kranex + uzdatniacze do zbiornika zawsze jest ten okres zanim niepożądane substancje zostaną zneutralizowane - czyli czas w którym są szkodliwe.
Sporo zależy też od jakości wody.
U mnie w rejonie (koszalin) woda jest ekstra, ale co rejon to sprawa wygląda inaczej.  Na stronie wodociągów powinny być dostępne podstawowe parametry twojej kranówki, a jak osobiście się zgłosisz do wodociągów to pewnie udostępnią ci wyniki okresowych badań - gdzie dość szczegółowo będzie wszystko rozpisane.

Pozdrawiam, R.
Zapisane
5574lukasz
Nowy
*
Wiadomości: 18


« Odpowiedz #5 : Lipiec 18, 2011, 15:17:26 »

Witam.Odnośnie ciepłej wody to mam boiler wiec mogę zagrzać wodę a na nastepny dzień też bedzie ciepła.Czytałem o filtrach RO z pompką które zwiekszają wydajność filtra czy słyszeliście coś o tym?jak bym np.kupił filtr za 1000zł.to bedzię miał wiekszą wydajność czy tylko jeszcze lepiej filtrował.
Zapisane
5574lukasz
Nowy
*
Wiadomości: 18


« Odpowiedz #6 : Lipiec 28, 2011, 22:58:51 »

Czy można domową metodą szybko pozbyć się niebezpiecznych związków z wody?
Zapisane
rodia
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1062


memento mori


WWW
« Odpowiedz #7 : Lipiec 28, 2011, 23:03:02 »

Czy można domową metodą szybko pozbyć się niebezpiecznych związków z wody?
RO to jak najbardziej domowa metoda.
Zapisane
5574lukasz
Nowy
*
Wiadomości: 18


« Odpowiedz #8 : Lipiec 29, 2011, 17:39:52 »

http://filtrwody.pl/18/product/info/79   co o nim sądzicie?może jakieś innej firmy?prosze o opinie,nazwy  firm 
Zapisane
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do: