Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Akwarystyka - Forum Akwarystyczne Wodnego Swiata « Akwarystyka « Jak rozmnożyć rybki « po jakim czasie od wylęgu można przeprowadzić intensywne odmulanie?
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: po jakim czasie od wylęgu można przeprowadzić intensywne odmulanie?  (Przeczytany 3217 razy)
dewdrop
Nowy
*
Wiadomości: 4


« : Lipiec 17, 2011, 21:33:55 »

Witam!
przymierzałam się do gruntownego odmulania całego żwirku, a tu niespodziewanie wykluły mi się zbrojniki... te, którym udało się uciec ojcu ją już wybarwione, mają ok. 1cm. Raczej nie zamierzam ich odławiać (dlatego zapobiegawczo daję całej obsadzie trochę więcej jedzenia, coby żarłoczne skalary i welony nie połasiły się na maleństwa), więc pytanie brzmi: kiedy mogę odmulić, albo chociaż podmienić trochę wody?
Zapisane
wbchgkv
Pan akwarysta
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 557


Elektryka akwariowa mnie dobija ...


« Odpowiedz #1 : Lipiec 21, 2011, 08:39:40 »

Wtedy, kiedy uznasz, że na 100% żadnej ryby nie wciągniesz.

Zbrojniki, skalary i welony w jednym akwarium? Ile ono ma litrów? Dlaczego tak pomieszałeś ryby? Huh
Zapisane

Uzależniony od stawiania trzech czarnych kropek...
NAZYWAM SIĘ >wbchgkv<. PROSZĘ POPRAWNIE WYMAWIAĆ I ZAPISYWAĆ IMIĘ MOJE!
dewdrop
Nowy
*
Wiadomości: 4


« Odpowiedz #2 : Lipiec 27, 2011, 23:21:57 »

125l, na razie. Welony rozpoczęły moją przygodę z akwarystyką, skalary są piękne, a zbrojniki to moje ulubione ryby. Świetnie się dogadują,  więc dlaczego nie?Smiley Co prawda welonkom trochę ciepławo, ale mają się dobrze.

dziś przeprowadziłam odmulanie, choć nie tak dokładne jak planowałam. Żadna rybka nie ucierpiała.

ps. jestem kobietą;)

« Ostatnia zmiana: Lipiec 27, 2011, 23:23:35 wysłane przez dewdrop » Zapisane
darcio
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 569


Jeden z moich kirysków :)


« Odpowiedz #3 : Lipiec 28, 2011, 09:50:52 »

125l na skalary i welonki to za mało.Te ryby potrzebują 200l co najmniej.Dla zbrojników 125 l to tez nie rewelacja.Welonki to ryby zimnolubne i nie powinnaś ich trzymać z rybami ciepłolubnymi
Zapisane
thunderdome
Bywalec
****
Wiadomości: 540


HARDCORE 4 LIFE!


« Odpowiedz #4 : Lipiec 28, 2011, 13:16:12 »

Skalary wyjazd, zostawiasz albo zbrojniki albo welonki.
Na zbrojniki min. 100l, to samo tyczy się welonek - więc wybieraj.
Zapisane
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do: