Witam.

Pojawiło się ciut wolnego czasu, więc postanowiłem wraz ze swoim eksponatem muzealnym popstrykać troszkę... Efekty mizerne, bo zarówno eksponat, jak i jego właściciel nie są specjalistami w dziedzinie pstrykologii akwarystycznej.
Parametry techniczne:120x50x60h -> 360l brutto (szkło float 12mm; wzmocnienia podłużne i jedno poprzeczne)
Pokrywa wenge exclusive 2x54W t5 (z przodu 6500K, z tyłu 10000K, dlatego mimo lekkiej herbatki nie wygląda na to)
Włącznik/wyłącznik światła (9
00 - 17
00)
Filtr JBL e1500 (od wlotu: gruba gąbka, ceramika, drobna gąbka, torf Sera i trochę Filtus (resztki), b. drobna gąbka, liście ketapang pokruszone w przepuszczalnej torebce [a'la rajstopa])
Grzałka 100W (nawet nie wiem, czy działa...)
Falownik JVP-101
Tymczasowo filtr Sera fil 120 (ma w sobie torebki do usuwania azotanów - skutek dbania o wygląd skalarów)
Termometr, za który na zdjęciach bardzo przepraszam
Mieszkańcy4 Altum Peru, z czego 3 to na 100% one, czwarty nie wiem…
Ok. 20 neon innesa + neon simulans (pewnie w przyszłości zostaną zjedzone)
1+3 gupik Endlera (czeka ich los obecnych krewetek i przyszłych neonów)
1 Gibbiceps (ok. 15cm)
Samiec Pielęgniczki Ramireza (były dwa - miała być parka, ale okazało się, że to 2 samce, czego efekty widać w postaci jednego samca)
4 Otoski (wiem, dokupię)
Ok. 15-20 kirysek spiżowy i pstry
Kilkanaście-kilkadziesiąt ślimaków Anentome helena
Wpuściłem koło 50szt krewetek Red Cherry z własnej hodowli. Część pożarta, część dzielnie się chowa. Chowa i chowa. Rano widziałem malutką, skalary jej nie zauważyły
RoślinyRogatekSaggitariaGałęzatkaRzęsaKryptokoryny
Nurzaniec
Jarnik (nie rośnie, ale żyje)
Pelia na niektórych korzeniach
Pistia
Limnobium
WodaNO
3- było 50mg/l, zbijam intensywnie
NO
2- 0 mg/l
NH
3 I NH
4+ 0 mg/l
pH 6,4-6,6
GH 6st. d
KH 2st. d
Cu 0 mg/l
Fe 0 mg/l
T 27 st. C (w chłodniejsze dni 25-26) – akwarium otwarte całą dobę.
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/27ccfebc04a4d158.html - widok od lewej
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/f10dc6714f3c0c60.html - widok od prawej
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/6ed00066001d6e11.html - polowanie skalarów
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/6d18e7c1d50017d3.html - polowania c.d
I jak?
