Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: [1] 2 3 ... 5
  Drukuj  
Autor Wątek: Nowy zbiornik 60x30x30  (Przeczytany 17412 razy)
vento
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1488


« : Czerwiec 30, 2011, 11:23:39 »

Siedzę na zwolnieniu, nudzę się jak cholera i jak zawsze w takich sytuacjach grzebię w baniakach. Oto efekty tej nudy:

http://filipstanczykakwarium.tumblr.com/post/7077801005/54l

Co o tym sądzicie? Chętnie skorzystam z rad dotyczących aranżu i wysłucham krytyki.

Pozdrawiam Smiley
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 30, 2011, 18:27:30 wysłane przez vento » Zapisane

oloix
Stały użytkownik
***
Wiadomości: 205


« Odpowiedz #1 : Czerwiec 30, 2011, 11:36:19 »

Jak widać nuda bywa kreatywna. Zapowiada się ciekawie.
Cytuj
Chętnie skorzystam z rad dotyczących aranżu i wysłucham krytyki.
Nie żartuj sobie, nie ma się do czego przyczepić.

A jaką planujesz tam obsadę ? krewetki ?
Zapisane
vento
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1488


« Odpowiedz #2 : Czerwiec 30, 2011, 11:40:11 »

Crystale na pewno będą podstawą. Może dołączą do nich tigery i jakieś czarne o ile te ostatnie znajdę w rozsądnej cenie. Nie wiem czy ryby też będą. Moja kobieta upiera się, żeby pływało tam "coś kolorowego", ale wszystko co tu pasuje, jest już powielane w każdym zbiorniku jaki widzimy na forach... pomyślę jeszcze o tym.
Dzięki za miłe słowa Smiley
Zapisane

oloix
Stały użytkownik
***
Wiadomości: 205


« Odpowiedz #3 : Czerwiec 30, 2011, 11:48:10 »

Krewetki też są popularne.  Cheesy A może CAMBARELLUS PATZUARENSIS ? Czekamy na dalszą relacje z powstawania bańki.
Zapisane
vento
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1488


« Odpowiedz #4 : Czerwiec 30, 2011, 11:53:32 »

trochę boje się jeszcze raków, bo nie mam o nich pojęcia, a krewety uwielbiam od kiedy tylko je zobaczyłem, stąd taki wybór.
Ciąg dalszy nastąpi, kiedy tylko dorobię się podłoża i szafki pod zbiornik.
Zapisane

Anubis-RE
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 955



« Odpowiedz #5 : Czerwiec 30, 2011, 13:46:58 »

A nie można by coś zrobić z tym dużym kamieniem z tyłu ?
Uwielbiam przeglądać grafikę środowisk naturalnych i zwykle takie pionowe wystające kamienie, nie są efektem działania sił przyrody a raczej człowieka.
Ale same kamienie i pozostała część Bardzo mi się podoba Smiley

Czekam na dalszy rozwój sytuacji Vento Smiley  Good !

P.S. A myślałeś nad jakimiś Naskalnikami ? i Wyłącznie niskimi roślinkami ? czy to będzie kolejny mistrzowsko zarośnięty baniaczek ?  Wink
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 30, 2011, 13:49:51 wysłane przez Anubis-RE » Zapisane

vento
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1488


« Odpowiedz #6 : Czerwiec 30, 2011, 16:10:25 »

założenie zbiornika było inspirowane tym baniakiem, który zresztą Ty Anubisie możesz obejrzeć na żywo w sklepie RA w Krakowie:


Zdjęcie jest słabe, ale założenie widać. Zbocze skalne z mchami między skałami i łodygowcem za tymi najwyższymi głazami trzymanym mniej więcej na ich wysokości.

Delikatne modyfikacje wynikały z rodzaju kamieni jakimi dysponowałem i rozmiaru zbiornika. Te dwa wystające kamienie, to zaś wpływ zbiorników iwagumi Pana Amano, które też jakieś tam piętno na mojej psychice odcisnęły Wink

Pokombinuję jeszcze z nimi-zobaczymy co z tego wyjdzie. Dzięki za sugestie i czekam na kolejne.

Pozdr
« Ostatnia zmiana: Lipiec 07, 2011, 18:51:20 wysłane przez vento » Zapisane

Anubis-RE
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 955



« Odpowiedz #7 : Czerwiec 30, 2011, 23:51:35 »

Tak widziałem to Akwarium w RA w KR Cheesy ( jak to brzmi Cheesy ) faktycznie robi wrażenie, jeśli uda ci się ta sztuka to się dobrze przyjrzę Cheesy Wink i może sam spróbuje nieco w innej sekwencji Cheesy
Zapisane

gosieks83
ZAKREWETKOWANA
Bywalec
****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 708



WWW
« Odpowiedz #8 : Lipiec 01, 2011, 11:39:16 »

trochę boje się jeszcze raków, bo nie mam o nich pojęcia, a krewety uwielbiam od kiedy tylko je zobaczyłem, stąd taki wybór.
Ciąg dalszy nastąpi, kiedy tylko dorobię się podłoża i szafki pod zbiornik.


Vento - bierz raki są PRZE!!! urocze Smiley Jak pierwszy raz zobaczysz raka, który broni terytorium przed twoją twarzą za szybą to się zakochasz Cheesy takie 3 cm biegnące do ciebie z uniesioną gardą robi niesamowite wrażenie Cheesy Tylko wody nie możesz dolewać do pełna - już mi 2 samce spierdzieliły.

Akwarium oczywiście rewelacja, może kiedyś coś takiego uda mi się ułożyć Smiley Na razie w ramach nudy odpaliłam sobie nową kostkę Wink => http://www.facebook.com/photo.php?fbid=243927698952120&set=a.232066696804887.70946.191177144227176&type=1&theater
Zapisane
vento
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1488


« Odpowiedz #9 : Lipiec 01, 2011, 23:23:12 »


Vento - bierz raki są PRZE!!! urocze Smiley Jak pierwszy raz zobaczysz raka, który broni terytorium przed twoją twarzą za szybą to się zakochasz Cheesy takie 3 cm biegnące do ciebie z uniesioną gardą robi niesamowite wrażenie Cheesy Tylko wody nie możesz dolewać do pełna - już mi 2 samce spierdzieliły.


masz dar przekonywania Wink Pomyślę o raczkach.
A jak wyglądają ich relacje z krewetami?

Kosteczka słowami poety "CACY" Wink Gratulacje kolejnego udanego aranżu! Oczywiście sprowokowałaś tym linkiem kilka pytań:
Jakie masz tam podłoże?
Roślina z tyłu to tenelus?
Szkiełko OW czy tak ładnie sklejony float?
Zapisane

gosieks83
ZAKREWETKOWANA
Bywalec
****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 708



WWW
« Odpowiedz #10 : Lipiec 02, 2011, 08:56:04 »

Z krewetkami  żyją w zgodzie - mają małe szczypce, dużej na pewno nic nie zrobią, z małymi krewetkami pewnie będzie sprawa wyglądać inaczej - choć robiłam testy i młode nie zostały pożarte tylko dorosły Smiley


A co do kostki: DZIĘKI Smiley , drobny bazalt, sagittaria subulata, dałam 15zł, więc OW to to nie jest Wink
Zapisane
djlazy
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 196



« Odpowiedz #11 : Lipiec 02, 2011, 09:40:54 »

Hmm... Początki są ciekawe. Ciekawość mnie zżera jak to będzie potem wyglądać  Afro

A nie myślałeś o zrobieniu na tych głazikach takiej jakby "ścieżki" na sam szczyt z jaśniejszego podłoża? :>
Zapisane


Roślinne 112l (aktualizacja 21.02.2012)
vento
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1488


« Odpowiedz #12 : Lipiec 02, 2011, 09:56:04 »

dałam 15zł, więc OW to to nie jest Wink

Gdzie Wy wszyscy ostatnio kupujecie tak fajnie klejone zbiorniki??? Wink Choć może to kwestia dobrze zrobionego zdjęcia.

A nie myślałeś o zrobieniu na tych głazikach takiej jakby "ścieżki" na sam szczyt z jaśniejszego podłoża? :>

Z plażą/ścieżką z jasnego podłoża bawiłem się w zbiorniku 25L, który właśnie zastępuję tym większym. Efekt jest fajny, ale na krótko. Szybko się brudzi i więcej z tym roboty niż to wszystko warte. Trzeba regularnie oczyszczać i raz na jakiś czas zmieniać cały jasny piasek. Tym razem więc pozostanie sam substrat.
Zapisane

djlazy
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 196



« Odpowiedz #13 : Lipiec 02, 2011, 10:04:03 »

O tym nie pomyślałem Grin
Rób rób tego baniaczka, może dzięki niemu wpadnę u siebie na jakieś ciekawe rozwiązanie z krewetkarium ;P
Zapisane


Roślinne 112l (aktualizacja 21.02.2012)
gosieks83
ZAKREWETKOWANA
Bywalec
****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 708



WWW
« Odpowiedz #14 : Lipiec 02, 2011, 10:05:25 »


Gdzie Wy wszyscy ostatnio kupujecie tak fajnie klejone zbiorniki??? Wink Choć może to kwestia dobrze zrobionego zdjęcia.


Jak to gdzie - na giełdzie Smiley Na serio fajnie sklejone, jeszcze mam 2x12l kupione, też przeźroczystym silikonem potraktowane, też za śmieszną kasę Smiley Na OW jakoś nigdy nie miałam parcia.
Zapisane
Strony: [1] 2 3 ... 5
  Drukuj  
 
Skocz do: