Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: 1 ... 11 12 [13] 14
  Drukuj  
Autor Wątek: rafalkudlaty 240l bw  (Przeczytany 42842 razy)
falko
Zainteresowany
**
Wiadomości: 90


« Odpowiedz #180 : Listopad 28, 2011, 16:21:38 »

Nie zauważyłem żeby moje kiryski zwracały uwagę na kwadry księżyca czy na ciśnienie - może są to jakieś wyjątkowo niewyżyte egzemplarze.  Smiley Obojętne im czy to pełnia czy nów, grunt żeby było dolanej trochę (jakieś 20-30 %) świeżej wody - na drugi dzień zbiera im się na amory i trzyma je dość długo. Ostatnio podmieniałem wodę ponad tydzień temu, a jeszcze dzisiaj grupowo spółkowały. Nie karmię ich też jakoś rewelacyjnie. Ciągną na suchym, granulkch tropicala dla kirysków i żywych rurecznikach. Gdyby to były żyworódki, to miałbym ich plagę, ale inne ryby skutecznie wyjadają ikrę przyklejoną na szybach i roślinach.
Zapisane
karkonosz
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 100


« Odpowiedz #181 : Grudzień 04, 2011, 22:33:43 »

Witam. Zbiornik rewelacyjny. Inspirujący do działania  Wink Skosne świetne rybcie niestety u mnie w sklepach niedostępne. Co do drewniaków to moje wogóle nie ruszają do żarcia w ciągu dnia. Siedzą w piachu zagrzebane ino ogony im wystają  Cheesy Co do kirysów, to ja mam spiżowe i tak samo wystarczy dolać świeżej wody i rzucić jakąś mrożonke i na drugi dzień szyba jest obklejona ikrą Grin
Zapisane
rafalkudlaty
Bywalec
****
Wiadomości: 401


« Odpowiedz #182 : Grudzień 09, 2011, 23:15:54 »

nu i przed kilkoma dniami zrobiłem dość dużą podmiankę na czyste RO wraz z obniżeniem temp. do 24C... niestety kupa, moje samolociki chyba jeszcze nie poznały przyjemności płynącej z seksu bo nie zaobserwowałem tarła, ani przyklejonej gdzieś ikry. owszem ganiają po całym zbiorniku i ryją gdzie popadnie w poszukiwaniu żarełka. znając życie ikra pojawi się w najmniej spodziewanym momencie, przy warunkach w ogóle nie pasujących (wg. opisów) do tarła. Smiley

z nowości to 54l zostały wreszcie zaadaptowane jako nowy dom - prawdopodobnie dla haremu bojownika. woda kisi się już 8smy dzień ale z lokatorami nie będę się spieszył. najpierw chciałbym znaleść jakiś pomysł na wygląd baniaczka, wciąż brakuje mi mchów (które mam nadzieję, będą stanowić znaczną część zieleniny) i tutaj rodzi się prośba... gdyby ktoś miał do oddania, przyjmę każdy rodzaj i ilość mchu. najbardziej zależy mi na christas, willow, flame, ale jak powiedziałem przyjmę każdy gatunek.
Zapisane

rafalkudlaty
Bywalec
****
Wiadomości: 401


« Odpowiedz #183 : Grudzień 26, 2011, 15:30:05 »

myślę, że z moich skośnych dobrała się para, która szykuje się do tarła Smiley przez ostatni czas skośne ładnie się wybarwiły, pokazały się zielone metaliczne łuski na pokrywach skrzelowych oraz pasek w tym samym kolorze nad okiem (wyglądają jakby miały makijaż), ponadto pojawił się czerwono-złoty akcent na źrenicach. Dobrana para przepędziła resztę swoich krewniaków w jeden kąt zbiornika i powiedziałbym, że zaczęła czyścić lignit w drugiej części akwarium. od czasu do czasu widzę dość ostre gonitwy, ryby mają gdzie uciekać ale jeżeli sytuacja się pogłębi to chyba będzie potrzebne mocniejsze zagracenie baniaka i wydzielenie sektorów (oczywiście jeżeli się uda).
na razie obserwuję Wink

kto wie w jakich warunkach i okolicznościach trą się skośne?? w necie nie znalazłem o tym wiele...
Zapisane

wiedzmin22
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1164


« Odpowiedz #184 : Grudzień 26, 2011, 16:09:04 »

pH 6.5-7, twardosc 5-8 stopni niemieckich, temperatura 27 stopni. Ikra skladana jest na na szybach kamieniach roslinach, duzych lisciach. Po kluciu narybek przenoszony do dolka w podlozu.
Zapisane

126 litrów (tarliskowe dla zbrojników niebieskich i neonów)

zbrojniki:
- samiec 10 cm
- 2x samica 8 cm i 7 cm
- neon czerwony 20 sztuk

 200 litrów (w trakcie dodawania roslinności):

- 40 małych zbrojników 3 cm długości
- 60 neonów (narybek)
mrs
:)
Super aktywny
*****
Wiadomości: 3492

bla bla bla...


« Odpowiedz #185 : Grudzień 26, 2011, 16:39:08 »

kto wie w jakich warunkach i okolicznościach trą się skośne?? w necie nie znalazłem o tym wiele...
Rafał, ryby złożą ikrę nawet na rurze od kubła, wyłączonej grzałce (miałem taki przypadek) czy choćby filtrze wewnętrznym.
Nie ma z tym jakiegoś wielkiego kłopotu.
Jeśli ryby nie są zestresowane, a warunki w których żyją (np. parametry wody) pozwalają im normalnie funkcjonować to z tarłem nie ma problemu. Inaczej sprawa ma się z samą ikrą która w niekorzystnych parametrach wody po prostu nie rozwinie się (oczywiście, o ile ryby nie zjedzą jej wcześniej) Smiley

U skośnopręgich tarło przebiega w zasadzie w taki sam sposób jak u żagli.

Daj jakieś foto dobranej pary.
Zapisane

wiedzmin22
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1164


« Odpowiedz #186 : Grudzień 26, 2011, 17:01:43 »

Kegel moze kupic, wygotowac go, w duzej mierze sama ikra jest podatna na grzyby, ja bym sie rozejrzal juz za jakims pokarmem dla malych, jakas artemia moze, bo nie utrzymasz malych. Ja w swoim akwa zaszczepilem kolonie oczlikow, jest ich masa w moim akwa, bo neony raz ze sa strasznie male, a dwa ze brak pokarmu przez 2 dni skutkuje smiercia wiekszosci narybku. Parametry masz spoko podkrec im temperature jak masz za niska i dobrze akwa natleniaj, mila by byla relacja foto z twojej strony i obserwacje Grin agresywne to one dopiero sie zrobia jak ikre zloza Grin
Zapisane

126 litrów (tarliskowe dla zbrojników niebieskich i neonów)

zbrojniki:
- samiec 10 cm
- 2x samica 8 cm i 7 cm
- neon czerwony 20 sztuk

 200 litrów (w trakcie dodawania roslinności):

- 40 małych zbrojników 3 cm długości
- 60 neonów (narybek)
rafalkudlaty
Bywalec
****
Wiadomości: 401


« Odpowiedz #187 : Grudzień 30, 2011, 17:32:21 »

świeżo upieczeni rodzice pilnujący ikry Smiley

http://3832666.springnote.com/pages/8289594/attachments/5726578

niestety samego tarła nie zauważyłem, chociaż byłem w pokoju - czytałem książkę zmęczony 3dniowym wpatrywaniem się jak nie w jeden, to w drugi baniak...
agresja po złożeniu ikry nie wzrosła, jednak połowę zbiornika przejęli nowi rodzice. zaobserwowałem "ocieranie" się brzuchem o powierzchnię na której są jajeczka, podejrzewam iż w celu lepszego natlenienia wody przez wachlowanie płetwami...
zostało czekać i obserwować Wink
Zapisane

falko
Zainteresowany
**
Wiadomości: 90


« Odpowiedz #188 : Grudzień 30, 2011, 18:13:34 »

Piękny widok. Gratulacje. Czy to pierwsze tarło tej pary? Ikrę przenosisz czy zostawiasz w ogólnym?
No i jak tam kiryski - poczuły w końcu zew natury? Zauważyłeś pojedyncze ziarna ikry poprzyklejane gdzieś na liściach lub szybach?
Zapisane
rafalkudlaty
Bywalec
****
Wiadomości: 401


« Odpowiedz #189 : Grudzień 30, 2011, 18:19:40 »

tak, to pierwsze tarło. ikry nie będę przenosił ani inkubował w żaden specjalny sposób, niech ryby radzą sobie same - myślę, że to najlepsze wyjście.
kiryski mają w du...e zew natury Smiley
Zapisane

wiedzmin22
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1164


« Odpowiedz #190 : Grudzień 30, 2011, 18:47:33 »

Daj jakis filmik na yt. Ladnie wybarwione.
Zapisane

126 litrów (tarliskowe dla zbrojników niebieskich i neonów)

zbrojniki:
- samiec 10 cm
- 2x samica 8 cm i 7 cm
- neon czerwony 20 sztuk

 200 litrów (w trakcie dodawania roslinności):

- 40 małych zbrojników 3 cm długości
- 60 neonów (narybek)
falko
Zainteresowany
**
Wiadomości: 90


« Odpowiedz #191 : Grudzień 30, 2011, 18:56:08 »

Ciekawe czy skośne nie zjedzą ikry, no a jeśli coś się uchowa, czy poradzą sobie z upilnowaniem przed kąsaczami? Kiedyś miałem regularnie rozmnażające się skalary i choć były niezłymi kozakami, to radziły sobie tylko do momentu, w którym młode zaczynały się rozpływać. Masakrę z młodymi robiła chmara niewielkich i zazwyczaj dość bojaźliwych barwieńców czerwonych.

Te twoje kiryski to jakieś śluby czystości złożyły czy co? Wychodzi na to, że ja mam jakieś hardcory, bo "w te klocki" bawią się niestrudzenie.  Grin
Zapisane
mrs
:)
Super aktywny
*****
Wiadomości: 3492

bla bla bla...


« Odpowiedz #192 : Grudzień 30, 2011, 20:29:22 »

Gratulacje Smiley
Zapisane

rafalkudlaty
Bywalec
****
Wiadomości: 401


« Odpowiedz #193 : Grudzień 30, 2011, 22:26:52 »

filmiku na yt nie będzie, bo nie mam sprzętu do filmowania akwarium, a telefonem to nic nie da...
dziękuję za gratulacje ale przydałoby się odchować młode... jak nie teraz to może w przyszłości. na razie zwiększyłem napowietrzanie, a jutro mam zamiar zrobić niewielką podmiankę na czyste RO. z drobnych pokarmów mam tetramin baby, mrożonkę solowca i larwy artemii (przygotowałem się, gdyby przeżyło cuś po tarle bojka).
macie jakieś sugestie na co powinienem zwrócić uwagę??
Zapisane

mrs
:)
Super aktywny
*****
Wiadomości: 3492

bla bla bla...


« Odpowiedz #194 : Grudzień 30, 2011, 22:55:29 »

macie jakieś sugestie na co powinienem zwrócić uwagę??
Zostaw ryby w spokoju.
Pozwól im stracić 2-3 mioty aż nauczą sie odpowiednio opiekować młodymi.
Im mniej ingerencji - tym lepiej dla samych ryb.
Zapisane

Strony: 1 ... 11 12 [13] 14
  Drukuj  
 
Skocz do: