Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Akwarystyka - Forum Akwarystyczne Wodnego Swiata « Biotopy « Tanganika wiki « nudy...:) czyli moje muszlowce
Strony: 1 2 [3] 4
  Drukuj  
Autor Wątek: nudy...:) czyli moje muszlowce  (Przeczytany 13794 razy)
nati_snk
Zainteresowany
**
Wiadomości: 189



WWW
« Odpowiedz #30 : Lipiec 09, 2005, 21:41:36 »

Mnie też nie... Sad Ale to chyba problem całej galerii bo link "Galeria forumowiczów" działający jeszcze ok. 15.00 teraz nie działa... :|
Zapisane

Betelgeuse
Nowy
*
Wiadomości: 13


« Odpowiedz #31 : Czerwiec 22, 2006, 15:54:27 »

jak tam muszlowce po niemal roku?
Zapisane
Kotek92
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 609

Zielona Góra


« Odpowiedz #32 : Lipiec 04, 2006, 13:12:48 »

jakie jest prawdopodobieństwo że w akwa 54l z muszlowcami, oświetlenie 15W (sun-Glo) ph 8 ,gh ok 20st. dH, kh ok 10st. dH, NO2 <0,3 mg/l, CO2 3,0 bedą mi rosły glony ?? Nie chce aby znowu porastały całe akwa, a może jak nie bedzie roślinek to może jakies preparaty zastosować jak bedą sie pojawiać ??
Zapisane
Seboos
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 3624



WWW
« Odpowiedz #33 : Lipiec 04, 2006, 13:45:31 »

Wydaje mi się, że jak nie będzie roślinek, to są większe szanse na glony. Gdy są roslinki to wszelkie substancje odżywcze są wykorzystywane przez nie, przez co zostaje mniej dla glonów. Jesli będziesz miał roslinki i pojawią się glony to przy zastosowaniu przeparatów na glony możesz zaszkodzić nie tylko glonom ale i roslinkom  papa
Zapisane

Kotek92
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 609

Zielona Góra


« Odpowiedz #34 : Lipiec 04, 2006, 14:36:17 »

Czyli preparaty tylko szkodzą roślinką, czy moga zaszkodzić rybką ? Ale jeszce nie słyszałem żeby w tanaganice czy Malawi były problemy z glonami  Roll Eyes Jak to jest ? Może mi ktoś odpowie kto ma tanganike albo malawi  Wink albo ten który ma doświadczenie w tych biotopach.

p.S Seboos nie myśl sobie że ja uważam cię za nie dośwaitczonego  Grin
Zapisane
Seboos
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 3624



WWW
« Odpowiedz #35 : Lipiec 04, 2006, 14:44:25 »

Alez wcale tak nie mysle Smiley Chociaz co to jest pol roku zabawy z akwarystyka. Czasami zapewne się wymadrzam - wybaczcie.
No na pewno jakiś wpływ na rybki mają - ale nie wiem jak wielki Sad
Co do glonów w Malawi/Tanganice - kolega z pracy ma wlasnie ten biotop (pyszczaki) i kiedyś tam skarzył się na glony także jest to jak najbardziej możliwe IMHO.
Zapisane

Boo
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 50

Technologia Żywności AR Poznań


« Odpowiedz #36 : Lipiec 04, 2006, 15:06:23 »

Sądzę, że glony mogą wyrosnąć wszędzie. A tam, gdzie nie ma roślin i występuje nadmiar metabolitów (NO3, PO4), które nie są zużywane na bieżąco, może w krótkim czasie powstać środowisko pożądane przez glony. Mogą one rozwijać się przecież w wodach twardych i alkalicznych oraz miękkich i kwaśnych. Poza tym rezygnacja z roślin może jednocześnie oznaczać razygnację z substancji glonobójczych przez niekóre z nich wytwarzanych (np. moczarka).

A dla ilustracji przytoczę przykład oglądanego przeze mnie zbiornika z pielęgnicami, nie wiem jakimi. Przy braku roślin i padającym na szyby świetle słonecznym ścianki zbiornika były bardzo zielone.

Myślę, że w zapobieganiu pomóc mogą częste i stosunkowo duże podmiany wody, wydajna filtracja, niewielkie oświetlenie, którego przecież i tak bardzo nie potrzeba (brak roślin), i oczywiste ustawienie zbiornika z dala od okien. Ważne jest także, aby nie dopuszczać do zalegania nadmiarów niezjedzonego pokarmu.
Zapisane

Od nowa i z wykopem Cheesy

Kotek92
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 609

Zielona Góra


« Odpowiedz #37 : Lipiec 04, 2006, 16:51:33 »

Oczywiście musze kupic wydajniejszy filtr, bo aktualnie mam Fan-1 moze dokupić do tego filtra kaskade ? Bede musiał uciąć kawałek pokrywy ;p A może jakis bilogiczny kaskade ? Jaką byście mi proponowali kaskade do akwa 54l z filtrem Fan-1 ?
Zapisane
Ropek
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 694


« Odpowiedz #38 : Lipiec 04, 2006, 20:03:55 »

Jesli chodzi o kaskade to polecam aquael fzn-1 albo fzn-2 jest to dwukomorowy, w miare nowoczesny filtr kaskadowy, mozesz tez przejzec nową oferte aquaszuta bo o ile wiem ma nowe filtry.

Mam pytanie co do zboirnika dla muszlowców, bo cos w tym temacie nie jest jasno napisane. Otóż mam zbiornik 27l (42x22x30) czy wystarczy on chociazby dla dwóch rybek. Strasznie sie mi podobają , tylko akwa male Sad
Zapisane

Kotek92
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 609

Zielona Góra


« Odpowiedz #39 : Lipiec 04, 2006, 21:54:54 »

A niedałoby akwa powiększyc o troche ? Twoje 27l to jest tak na styk ale po co ryby męczyc  Roll Eyes Akwa może być niskie tylko żeby miało dość duzą powierzchnie dna  Wink

Wracam do pytania o filtr : Kaskada mi wystarczy czy mam mieć 2 filtry kaskade i wew.Fan-1 ?
Zapisane
Góral
Tomek
Global Moderator
Bywalec
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 897


Przyjaciel Wiosny


WWW
« Odpowiedz #40 : Lipiec 04, 2006, 22:08:22 »

jak tam muszlowce po niemal roku?

coraz większe... rozmnażają się, tak że nawet nie wiem ile ich obecnie jest Grin
jak skończę remoncik i przenoszenie baniaków, to zrobię nowe fotki
Zapisane

gg:1384140
Kotek92
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 609

Zielona Góra


« Odpowiedz #41 : Lipiec 04, 2006, 22:38:18 »

A jak tam u Ciebie z glonami jak sobie z nimi radzisz ? Czy używasz jakis preparatów do zwalczania glonów ? mas ztakie same akwa jak ja ? taki sam litrasz ? Jak byś mógł to napisz jakie masz oświetlenie i filtracje i czym karmisz swoje muszlowce  Cheesy Dzięki
« Ostatnia zmiana: Lipiec 04, 2006, 23:33:04 wysłane przez Kotek92 » Zapisane
Góral
Tomek
Global Moderator
Bywalec
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 897


Przyjaciel Wiosny


WWW
« Odpowiedz #42 : Lipiec 05, 2006, 07:45:02 »

Kotku, odpowiedź na większość pytań znajdziesz w dziale "nasze akwaria" a konkretnie pod poniższym linkiem.
http://www.akwarium.net.pl/forum/index.php/topic,7367.0.html

co do glonów: ponieważ zbiornik stoi w dość jasnym miejscu i słoneczko czasami go oświetla, to jest to wieczna walka Smiley nie stosuję preparatów. po prostu co tydzień czyszczę dno, a raz w miesiącu skałki.
Zapisane

gg:1384140
Kotek92
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 609

Zielona Góra


« Odpowiedz #43 : Lipiec 05, 2006, 09:28:27 »

Nie wiedziałem że tam jest opisany ten baniak Embarrassed Np. jak kupie kaksade Fzn-2 i jak włoże tam np. ceramike (lub coś innego) to to będzie filtr biologiczny ? Aha i pokarmy - mam w domu prawie całe opakowanie Ovo-vit i Bio-vit i czy moge nimi karmić muszlowce ? Oczywiście nie tylko nimi bede karmić, i czy sa jakieś specjalne pokarmy dla muszlowców. Szukałem w sklepach ale tam nic nie pisze Roll Eyes  Jak będe kupował muszlowce to musz zrobić kwarantanne, a nie mam 2 baniaka czy moge w tym celu wykorzystać wiadro 10l  Huh 2 baniaka nie mam gdzie trzymać  Roll Eyes

Pozdro. Dzięki
Zapisane
Góral
Tomek
Global Moderator
Bywalec
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 897


Przyjaciel Wiosny


WWW
« Odpowiedz #44 : Lipiec 05, 2006, 17:06:21 »

nie rumień się, bo w galerii opisany jest obeny zbiornik z muszlowcami, nie ten ze zdjęć. ten mały to moja kwarantanna Smiley

moje muszlaki zjadają różne pokarmy płatkowe, więć myślę że z wymienionymi przez ciebie nie będzie kłopotu. oczywiście przy urozmaiconej djecie. ja staram się podawać wymiennie  pokarmy mrożone (dafnia, wodzień) z pokarmami suchymi. jak narazie ryby są zdrowe i chętnie rozmnażają się.

proponuję lekturę http://tooold.superhost.pl/.
Zapisane

gg:1384140
Strony: 1 2 [3] 4
  Drukuj  
 
Skocz do: