Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: Wiosna nad wodą !  (Przeczytany 5318 razy)
Tramal
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1355


I see You...


WWW
« : Kwiecień 26, 2005, 19:13:54 »

Mamy wiosne w wielu oczkach pojawiły sie żaby i składają ogromne ilości skrzeku Smiley. O tej porze roku pojaiwają się jako pierwsze żaby trawne Rana temporaria :


z tym że teraz maja one ubarwienie godowe -niebieskawo szare :


juz niedługo zamiast żab będą :


a potem rzecz jasna małe żabki Smiley sa to  stworzenia bardzo pożyteczne i nie należy ich zwalczać Smiley tym bardziej że podlegają ścisłej ochronie gatunkowej Smiley
Zapisane

112,25
mdramski
Super aktywny
*****
Wiadomości: 2961



« Odpowiedz #1 : Kwiecień 26, 2005, 19:22:31 »

U moich rodziców jak co roku zamieszkała ropucha Smiley Jak wrócę po majówce może uda mi się zrobić jakąś fotkę, to zamieszczę.
Zapisane
sir Michael
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 676


WWW
« Odpowiedz #2 : Kwiecień 26, 2005, 19:41:20 »

No, w moim stawie też są żaby trawne - ciekawie wygląda samiec "ujeżdżający" samicę :wink: Natomiast 'żabie koncerty' przypominają śpiew Tatiany Okupnik :?
Zapisane
Tramal
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1355


I see You...


WWW
« Odpowiedz #3 : Kwiecień 26, 2005, 19:52:24 »

najciekawsze dźwięki wydają kumaki Bombina bombina Mamy dwa gatubki tej małej żaby . niestety są coraz rzadsze Sad ale w zeszłym roku odkryłem kolejne stanowisko kumaka nizinnego w okolicach sztumu... szkoda że nie można załączyć dźwięku ... Sad
dlatego tylko fotki - zobaczcie jaki ma brzuch Smiley




w oczku wodnym nie może zabraknąć tez traszek - w zbiorniku gdzie łowię dafnire jest ich mrowie Smiley :
Zapisane

112,25
sir Michael
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 676


WWW
« Odpowiedz #4 : Kwiecień 26, 2005, 19:57:52 »

Heh... Na traszki już dłuższy czas (ze 2 lata) poluje po okolicznych stawach i bajorach ale na razie nic nie znalazłem, w nieciekawej okolicy mieszkam. Latem zamierzam się wybrać na Jeziorsko, może tam coś znajdę. Czy ktoś kto mieszka w okolicach Jeziorska wie, czy występują tam traszki lub małże (na które poluje jeszcze dłużej)?
Zapisane
Beton
Zainteresowany
**
Wiadomości: 56



« Odpowiedz #5 : Kwiecień 27, 2005, 11:25:13 »

Gdzie mozna znalezc wodna zabe?  Cheesy  Mam w okolicy dosyc spory sztuczny staw... I brudna rzeke sciekowa  Cheesy
Zapisane
sir Michael
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 676


WWW
« Odpowiedz #6 : Kwiecień 27, 2005, 11:58:49 »

Hm... no tak, płazy są pod ochroną! Tamtego pytania o traszki nie było :wink:
Zapisane
Jarecki
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 604



« Odpowiedz #7 : Kwiecień 28, 2005, 01:48:58 »

No to teraz wiem co to za żabki.Niedawno odwiedzając łowisko planktonu usłyszałem no co tu mówić, piękny śpiew zamiast rechotu i zgłupiałem trochę jak wśród zalanych traw zobaczyłem pełno"niebieskich" żab.
Zapisane
bypietras
Zainteresowany
**
Wiadomości: 80



WWW
« Odpowiedz #8 : Lipiec 01, 2005, 13:25:29 »

To były żaby moczarkowe w barwach godowych (całe niebieskie)
Zapisane

Przepraszam Sad((((
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do: