Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Akwarystyka - Forum Akwarystyczne Wodnego Swiata « Akwarystyka « Jak rozmnożyć rybki « Wykluły mi się małe naskalniki - nawet nie wiem kiedy
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: Wykluły mi się małe naskalniki - nawet nie wiem kiedy  (Przeczytany 3777 razy)
Darp
Zainteresowany
**
Wiadomości: 52


« : Kwiecień 24, 2005, 10:37:08 »

Dzisiaj ku memu i córki zdumieniu zauważyliśmy małe naskalniczki dł ok 8-9mm. Nie przypuszczałem że w zbiorniku ogólnym wielkości 100 l mogą się rozmnożyć. Szczególnie że nie zapewniłem im odpowiednich warunków (skałki jaskinie itp). Faktycznie od kilku tygodni 2 z 3 upatrzyły sobie pionowy korzeń i odganiały inne rybki z okolic. Ale nie widziałem ikry, poza tym myślałem że są jeszcze za młode na gody (dł ok 6 cm).
To ci niespodzianka.
Pzdr
Darp
Zapisane

Sprzedam Piasek Kwarcowy

112 l; 2x molinezja Black Molly, 1x milinezja żółta, 2x gupik, 7x zbrojnik niebieski,
3x naskalnik + maluszki, 4x kosiarka, 4x mieczyk, 4x otosek, 1x kiryśnik, 3x bocja wspaniała
Darp
Zainteresowany
**
Wiadomości: 52


« Odpowiedz #1 : Kwiecień 26, 2005, 20:51:08 »

Kolejne maluchy, ok 3mm!!!
Pzdr
Darp
Zapisane

Sprzedam Piasek Kwarcowy

112 l; 2x molinezja Black Molly, 1x milinezja żółta, 2x gupik, 7x zbrojnik niebieski,
3x naskalnik + maluszki, 4x kosiarka, 4x mieczyk, 4x otosek, 1x kiryśnik, 3x bocja wspaniała
Komandos
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1528


Zambrów


« Odpowiedz #2 : Kwiecień 27, 2005, 15:29:13 »

twoja obsada w akwarium jest nieodpowiednia  :!:  :!:
np.
2 gupiki to za mało powinno być ok. 6-8 sztuk
kirysnik jest za duzy żeby trzymać go w takim akwarium
 
a zreszto co ty narobiłeś pomieszałeś biotypy
szczelinowiec jest z tanganiki gdzie woda jest zupełnie inna niż w środkowej ameryce gdzie występują gupiki :?
wogule nie pasuje :evil:
Zapisane

Wkrótce 100 litrowa tanganika z muszlowcami Smiley
mdramski
Super aktywny
*****
Wiadomości: 2961



« Odpowiedz #3 : Kwiecień 27, 2005, 15:49:55 »

Ale jakoś naskalniki się rozmnożyły Wink To chyba nie jest im tak źle. A dlaczego nie może być dwóch gupików ? Pierwsze słyszę. Oczywiście, że to rybka stadna, ale w samotności sobie radzi bardzo dobrze. Co masz przeciwko mieszaniu biotopów jeśli zapewni się stosowne warunki ? Podejrzewam, że naskalniki Darpa wodę z Tanganiki znają jedynie z opowieści Wink (że nie wspomnę o gupikach), więc nie demonizuj tak.
Zapisane
Przemek
Administrator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1764



WWW
« Odpowiedz #4 : Kwiecień 27, 2005, 18:02:48 »

Ja jednak nie zdecydowałbym się na na mieszanie pielęgnic z tanganiki z tą resztą ryb.
Po pierwsze narybek naskalników zostanie prędzej czy później zjedzony przez resztę łakomczuchów, które nie "szanują" narybku w przeciwieństwie do większości naskalników, księżniczek, szczelinowców, itp.

Po drugie z upływem czasu naskalniki będą coraz bardziej terytorialne i po prostu będą znęcać się nad np. mieczykami czy molinezjami, które z kolei w naturze nie doświadczają tego typu zachowań (oczywiście są inni wrogowie, np. ryby drapieżne, ale to inny typ zagrożenia).

Co do wody to piękniczki nie mają w naturze tak znowu bardzo innej wody, zwłaszcza molinezje mogą żyć w dużym zasoleniu podobnym lub większym niż w tanganice.

Na pewno rybki z Tanganiki są dużo bardziej wrażliwe na wodę o pH poniżej 7.
Zapisane

Pozdrawiam
Admin
-----------------------------
500l - akwarium towarzyskie
Komandos
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1528


Zambrów


« Odpowiedz #5 : Kwiecień 27, 2005, 19:44:11 »

no dobra moze troche przesadziłem  :wink:
ale mam trochę racji  :mrgreen:
Zapisane

Wkrótce 100 litrowa tanganika z muszlowcami Smiley
Darp
Zainteresowany
**
Wiadomości: 52


« Odpowiedz #6 : Kwiecień 28, 2005, 21:54:02 »

Hoho to się narobiło :-)
Oczywiście wiem, o "bałaganie" w moim akwa.
Naskalniki przygarnąłem na jakiś czas, a że dobrze się czuły w moim akwa to jakoś tak zostały. Nie przypuszczałem że mogą sią tak szybko rozmnożyć.
Jak zaczęły mi ganiać małe żyworódki, chciałem je zamienić na ramirezki, ale jakoś nie było gdzie.
Teraz myślę o drugim baniaku tylko dla tanga, tylko to tak szybko nie nastąpi.
Jeśli chodzi o maluchy, cóż, rodzice jak narazie skutecznie odganiają inne rybki, które nazbyt blisko się zbliżą.
Oczywiście może się zdarzyć że nie do końca upilnują, ale jak upilnowały do wielkości 8-10 mm, to już maluchy niedługo same sobie radę dadzą.
Są zwinne i szybkie.
Co do gupików to to mam ich nieco więcej, ale ilość jest zmienna, ponieważ wymieniam co miesiąc młode na pokarm itp.

Pozdrawiam
Darp
Zapisane

Sprzedam Piasek Kwarcowy

112 l; 2x molinezja Black Molly, 1x milinezja żółta, 2x gupik, 7x zbrojnik niebieski,
3x naskalnik + maluszki, 4x kosiarka, 4x mieczyk, 4x otosek, 1x kiryśnik, 3x bocja wspaniała
Darp
Zainteresowany
**
Wiadomości: 52


« Odpowiedz #7 : Maj 02, 2005, 20:27:16 »

Znalazłem ikrę
Pod korzeniem, białą, średnica ok 1-1,5mm
Pzdr
Darp
Zapisane

Sprzedam Piasek Kwarcowy

112 l; 2x molinezja Black Molly, 1x milinezja żółta, 2x gupik, 7x zbrojnik niebieski,
3x naskalnik + maluszki, 4x kosiarka, 4x mieczyk, 4x otosek, 1x kiryśnik, 3x bocja wspaniała
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do: