Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Akwarystyka - Forum Akwarystyczne Wodnego Swiata « Akwarystyka « Jak rozmnożyć rybki « Skalary złożyły ikrę Prosze o Pomoc
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: Skalary złożyły ikrę Prosze o Pomoc  (Przeczytany 11169 razy)
nikodem0
Zainteresowany
**
Wiadomości: 164


« : Marzec 12, 2011, 16:33:17 »

witam
dziś  zauważyłem  że skalary  złożyły ikrę  ,  i nie wiem  co  mam zrobić  samica  brupuje  zjeść ikrę  a  samiec   dzielnie pilnuje  inne  ryby się  nie interesują . bardzo   proszę o  pomoc  co  mam zrobić ...
akwarium 180l
grzałka  z termostatem 100w
temperatura 25-26 stopni
napowietrzanie
filtr kaskadowy.
Zapisane
PYSZCZAK_2010
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 77


« Odpowiedz #1 : Marzec 12, 2011, 17:40:29 »

Witam,w ogólnym akwarium to raczej nie zostanie bo ją zjedzą inne ryby,albo skalary,możesz ikrę przenieść do kotnika,dobrze napowietrzać,podnieść trochę temperaturę,może coś się wykluje.Jeżeli ikra jest na roślinie to przełóż całą razem z ikrą.
Zapisane

240l Malawi
nikodem0
Zainteresowany
**
Wiadomości: 164


« Odpowiedz #2 : Marzec 12, 2011, 17:48:15 »

dziękuje  za odpowiedż  ikra   znajduje się  na  liściu żabienicy  jest jej  bardzo  dużo  inne   ryby   zbytnio  nie  interesują  się ikrą   tylko  samica  .  a  mógłbym odciąć  liść  i włożyć  go  do  krewetkarium ?? tam nie ma  grzalki   temperatura  23 stopnie  a  w ogólnym 25-26.widze  że  samiec   cały czas   zapładnia ikre.
Zapisane
Damian12
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 216



« Odpowiedz #3 : Marzec 12, 2011, 17:51:01 »

Wydaje mi się że jak utniesz liść to on zgnije w tym kotniku a to (chyba) mogło by być szkodliwe dla ikry. Najlepiej posadź w kotniku całą roślinę
Zapisane
nikodem0
Zainteresowany
**
Wiadomości: 164


« Odpowiedz #4 : Marzec 12, 2011, 17:57:00 »

ale  ona  jest ogromna   a  kotnik   ma  może  z  5-6l a  czy do krewetkarium  mogę ją włożyć ?.
Zapisane
akwarystycznie
Stały użytkownik
***
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 333


« Odpowiedz #5 : Marzec 12, 2011, 19:39:21 »

Nie wiem czy to prawda, ale krewetki chyba też jedzą narybek.
Zapisane

The only place where success comes before work is in the dictionary.
("Jedyne miejsce gdzie sukces przychodzi przed pracą jest w słowniku" - angielskim)
Damian12
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 216



« Odpowiedz #6 : Marzec 13, 2011, 11:22:06 »

Spróbuj zrobić siatkę która oddzieli rośline od ryb np z moskitiery firnany .
Na górze daj jakąś rurkę plastikową bądź patyczek przywiąż do niej siatke i obciąż ją Ciężarkami od spodu   i przysyp żwirkiem

 
Zapisane
wedkarzz
Zainteresowany
**
Wiadomości: 57


« Odpowiedz #7 : Marzec 26, 2011, 15:25:52 »

krewetki zjadaja ikre , helenki tez. utnij lisc i nieprzesadzaj calej rosliny . lisc niezdazy zgnic dlatego ze ikra wzaleznosci od temp rozwija sie 2-3dni a wiec bardzo szybko i nic sie niestanie. proponuje dac temp z 28 to w dwa dni jajeczka z ogonkami odpadna juz od liscia i wtedy mozna zabrac juz liscia i wyrzucic. bierzesz kotnik , nalewassz wody z akwarium gdzie skalary zlozyly ikre , dajesz filtr gabkowy!!!! i grzalke , temp 28 st i czekasz az jajeczka poodpadaja od liscia ( te z ogonkami) a liscia wyzucasz i czekasz asz maluchy zaczna plywac . jak zaczna plywac karmisz solowcem ( wyhodowanym ) i od cala filozofia.UWAGA skalary rosna nierownomiernie i po jakims czasie trzeba je selekcjonowac dlatego ze te wieksze beda zabijac te mniejsze
Zapisane
nikodem0
Zainteresowany
**
Wiadomości: 164


« Odpowiedz #8 : Marzec 26, 2011, 17:03:54 »

dzięki bardzo za odpowiedzi  niestety przez noc ikra cała spleśniała zrobiła się biala i skalary ja zjadły następnym razem, może się uda
pozdrawiam serdecznie
nikodem0
Zapisane
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do: