Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Akwarystyka - Forum Akwarystyczne Wodnego Swiata « Biotopy « Akwarystyka morska « akwarium slonowodne- założenie
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: akwarium slonowodne- założenie  (Przeczytany 10662 razy)
karol142334
Nowy
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 39


« : Marzec 01, 2011, 21:11:45 »

siemka, od jakiegos czasu planuje założenie akwarium slonowodnego, mialoby to byc akwarium ok 200l chyba...
nie wiem czy nie pisze tutaj na forum za wczesniej, ale po prostu w tej sprawie jestem jeszcze "zielony", mam akwa slodkowodne 450l ale wiem ze to calkiem co innego jest, i chcialbym zapytac jaki sprzet do tego i jakie firmy polecacie i jakie wogole ceny sa czegos... i co jest zbedne a co raczej nie ... Planoalem w akwarium wmontowac komin i pod akwarium wstawic sump, czy to dobre rozwiazanie czy raczej jakos inaczej kombinowac Wink?? czekam na wszelkiego rodzaje pomoce Smiley ... z gory dzieki za pomoc Wink
Zapisane
Raffy
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2337


« Odpowiedz #1 : Marzec 02, 2011, 14:24:53 »

Sump to fajna sprawa i wielkie ułatwienie.

Co do reszty, to żywej skały będziesz potrzebował, conajmniej 20kg. 30kg byłoby idealnie.

Filtr RO+DI (osmoza i żywica) do uzyskania najczystszej wody, gotowej do zasolenia.

O koszty się nie pytaj, chcesz to realizuj Smiley Jakie to ma być akwarium w ogóle?
Zapisane

Zawód : akwarysta...
Wszystkie ryby są wyjątkowe! Uszanujmy ich wymagania, podziękują nam dobrym zdrowiem i młodymi...
NIE UDZIELAM RAD PRZEZ PW!
http://www.3cityakwarium.fora.pl/Trójmiejska Akwarystyka
Obecnie: 500L Rafa, 112L roślinne, 160L mcharium
I we mnie drzemie Tanganika i Malawi
karol142334
Nowy
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 39


« Odpowiedz #2 : Marzec 03, 2011, 15:49:20 »

jakie to ma byc akwarium... wiesz jeszcze nawet nie zastanawialem sie co chcialbym tam hodowac, ale napewno jakies rybki ozdobne bo to akwarium mialoby znajdowac sie w w holu jako taka ozdoba wiec jezeli cos to czekam na wszelkiego rodzaje propozycje i sugestie Smiley

no ale ok sump ale co do niego trzeba byloby powrzucac??  bo rozumiem ze filtr ro to on nawet niema nic wspolnego z akwarium tylko sluzy do przygotowania jej... tak ??
Zapisane
Raffy
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2337


« Odpowiedz #3 : Marzec 03, 2011, 18:48:29 »

Hmmm, radzę zakupić jakąś książkę na temat akwarystyki morskiej, bo pojęcie na ten temat niemal zerowe widzę Smiley Nie obraź się, ale nie można o wszystkim napisać bo jest to bardzo 'rozgałęziony' dział, najpierw się zastanów co chcesz mieć, potem planuj. Przeglądaj różne baniaki morskie i patrz na opisy tych baniaków, może coś wymyślisz  Smiley
Zapisane

Zawód : akwarysta...
Wszystkie ryby są wyjątkowe! Uszanujmy ich wymagania, podziękują nam dobrym zdrowiem i młodymi...
NIE UDZIELAM RAD PRZEZ PW!
http://www.3cityakwarium.fora.pl/Trójmiejska Akwarystyka
Obecnie: 500L Rafa, 112L roślinne, 160L mcharium
I we mnie drzemie Tanganika i Malawi
karol142334
Nowy
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 39


« Odpowiedz #4 : Marzec 03, 2011, 20:46:54 »

ok dzieki Wink .. to narazei temat uwazam za zamkniety Wink .. dopuki nie bede mial jakichs sprecyzowanych pytan Smiley
wiec mowisz ze najpierw zastanowic sie nad obsada akwa a pozniej dopiero sprzet do tego, tak ??
Zapisane
Raffy
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2337


« Odpowiedz #5 : Marzec 03, 2011, 22:27:53 »

Dokładnie, bo jak zamierzać mieć chetotniki, centropygi itp, które zjadają korale to nie ma o czym tu rozmawiać, oświetlenie wtedy może być słabsze i za to więcej LR. Jeśli jednak akwarium rafowe (korale + ryby) to już trochę inna sprawa. Smiley
Zapisane

Zawód : akwarysta...
Wszystkie ryby są wyjątkowe! Uszanujmy ich wymagania, podziękują nam dobrym zdrowiem i młodymi...
NIE UDZIELAM RAD PRZEZ PW!
http://www.3cityakwarium.fora.pl/Trójmiejska Akwarystyka
Obecnie: 500L Rafa, 112L roślinne, 160L mcharium
I we mnie drzemie Tanganika i Malawi
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do: