Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Akwarystyka - Forum Akwarystyczne Wodnego Swiata « Nasze akwaria « Nasze akwaria « ziulko [12l] Z nudów na zwolnieniu :)
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: ziulko [12l] Z nudów na zwolnieniu :)  (Przeczytany 2561 razy)
ziulko
Zainteresowany
**
Wiadomości: 53


« : Luty 20, 2011, 10:05:45 »

Witam siedząc na zwolnieniu i trochę się nudząc robiłem porządki w szafce z duperelami do akwarium. No i znalazłem ze 2-3 l podłoża Aquael Acti Substrate Pro+, kamienie z kostki, mały filterek Aquaela, lampkę Aquael 11W. Postanowiłem coś z tego stworzyć i zaraz ruszam po jakiś zbiornik ( pewnie będzie to 12l jak znajdę) i jakaś roślinność. na pewno będzie jakaś fotorelacja Smiley


Po jakichś 2h 8-) :

Zakupiłem zbiornik 35x18x25 Smiley co daje jakieś 12l
Podłoże Aquael Acti Substrate Pro+ Regular
Filtr Aquael Pat Mini z gąbką.
Oświetlenie Aquael Ecoline 11W
Ogrzewanie brak.
Dekoracje jakieś kamienie i korzonek.
Flora: mały heniek, microsorium, pogostemon helferi, weeping moss, rotala.
Fauna brak. Może znajdzie się tam za jakiś czas jakaś krewetka Smiley
Nawożenie ADA Brighty K i bimbrownia.













« Ostatnia zmiana: Luty 20, 2011, 14:47:12 wysłane przez Grajewiak » Zapisane
fr0t
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 490


WWW
« Odpowiedz #1 : Luty 20, 2011, 10:21:10 »

Ten substrat nie musi być zakryty żwirkiem ? Nie jest "lotny" jak ziemia? Pytam, bo nigdy nie stosowałem, a mam właśnie zamiar i powoli zbieram info na ten temat Smiley A ogólnie spoko koncepcja, mi się podoba. Światło prawie 1W/L - roślinki powinny ruszyć z miejsca w takich warunkach. A woda surowa/świeża? Uważaj na glony Smiley
Zapisane

ziulko
Zainteresowany
**
Wiadomości: 53


« Odpowiedz #2 : Luty 20, 2011, 10:48:55 »

Substrat może być przykryty żwirem ale nie musi. Wykorzystałem go bo akurat mi się nudziło i miałem pod ręką więc z nudów zalałem (ogólnie akurat tego substratu Aquaela nie polecam, miałem go wcześniej w 54l i normalnie porażka Smiley ) Co do światła to pewnie jest nawet więcej niż 1W  Wink wodę dałem świeżą, a do podmian będę używał RO lub demineralkę w stosunku 1 do 1 żeby obniżyć twardość.
« Ostatnia zmiana: Luty 20, 2011, 10:51:27 wysłane przez ziulko » Zapisane
Sirius
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 177


Akwarystyka i Bonsai


« Odpowiedz #3 : Luty 20, 2011, 10:54:01 »

Są akwaria zaplanowane, poukładane wszystko od linijki, rozrysowane wszystko na papierze albo w AutoCAD-zie  Grin A tymczasem życie pokazuje, że bardzo często takie bańki zrobione "z nudów" wychodzą najlepiej  Grin Korzeń chyba lekko przytłacza całość - jakby nieco za duży był...
Zapisane

Akwarystyka jest jak bonsai - wymaga czasu i cierpliwości
kuba1006
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 343


Crystal'ka :)


« Odpowiedz #4 : Luty 20, 2011, 11:34:44 »

Akwarium ma trochę ponad 15l, a nie 12 Wink.
W baniaczku jest 1,36 W/l więc dużo Wink.
Co do korzenia to moim zdaniem jest bardzo dobry do takiego akwarium nie za duży, nie za mały.
Ja jeszcze bym kupił jakąś roślinkę, która zakryje filtr, bo jakiś taki duży ;p.
Nad jakimi krewetkami myślałeś ?.
A co się działo z substratem, że nie polecasz ?.
Zapisane
ziulko
Zainteresowany
**
Wiadomości: 53


« Odpowiedz #5 : Luty 20, 2011, 11:50:45 »

Na korzeniu jest microsorium i myślę że jak się rozrośnie to zakryje spokojnie filtr Smiley Myślałem nad crystalkami ale zobaczymy jak będzie z parametrami wody. Substrat po jakichś 3-4 miesiącach zaczął się rozpadać i strasznie pylić do tego stopnia że wszystko pokryte było brązowym nalotem i strasznie zapychało filtr co do właściwości nawozowych nie mam żadnych zastrzeżeń bo roślin może jakichś mocno wymagających nie miałem ale rosły jak szalone przy nawożeniu tylko Easy Carbo.
Zapisane
fr0t
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 490


WWW
« Odpowiedz #6 : Luty 20, 2011, 11:54:08 »

Akwarium ma trochę ponad 15l, a nie 12 Wink.
W baniaczku jest 1,36 W/l więc dużo Wink.

Z 15L się zgadza (15,75L), ale jak wyliczyłeś te 1,36W/L to nie wiem - chyba Ci się odwrotnie policzyło 15/11=1,36, a powinno być 11/15,75= 0,73(3) W/L Smiley

Zapisane

ziulko
Zainteresowany
**
Wiadomości: 53


« Odpowiedz #7 : Luty 23, 2011, 19:31:28 »

Witam dziś przy okazji wyjazdu do Lublina wstąpiłem do kilku sklepów zoologicznych zakupiłem Planta Gainer Carbo i od jutra zaczynam testy tego nowego specyfiku w tym akwarium. Zakupiłem też kamola Manten Stone bo jakieś duże GH było w akwarium więc wywaliłem tamte kamienie i zobaczymy jak będzie teraz. Akwarium ma prawie tydzień i największe przyrosty widać u rotali  , a tak się teraz prezentuje:



Zapisane
tasiorek
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 129



« Odpowiedz #8 : Luty 23, 2011, 20:03:50 »

no super Cheesy
małe jest jednak piękne ;p

czekam na dalsze relacji z twojego nano - akwarium..  papa
Zapisane

Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do: