Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Akwarystyka - Forum Akwarystyczne Wodnego Swiata « Nasze akwaria « Nasze akwaria « [60l] - MatiQ - aktualizacja. 1-wszy post
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: [60l] - MatiQ - aktualizacja. 1-wszy post  (Przeczytany 2533 razy)
MatiQ
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 67



« : Luty 22, 2011, 18:42:40 »

Akwarium:  60cm długość, 34cm wysokość, 30cm szerokość profilowane 60l.

Oświetlenie: 2x 16W T8 Polamp.

Filtracja: AQUAEL FAN-mini plus 230V~ 50Hz, 4.2W.

b]Grzałka:[/b] 50W nie znam nazwy.

Podłoże: Drobny żwirek.

Dekoracje:  Dwa korzenie, jeden większy, drugi mniejszy i kilka większych kamieni.

Rośliny: Nazwy do zidentyfikowania.

Obsada: Gupiki 2 samce, 3 samice + nie zliczona ilość narybku. Gupiki będą oddawane do zoologicznego, albo do szkolnego akwarium. Następnie 4 Danio Pręgowane trzy normalne i jeden czerwony, 3 kiryski - jeden Pstry, dwa kremowo-białe nie znam ich nazwy i jeden Cierniooczek Kuhla dosyć duży bo ma niecałe 10cm.




Teraz chciałbym uzyskać porady jakie dokupić jeszcze rybki, rośliny.

I czy mógłby ktoś mi podać nazwy tych roślin??



Pozdrawiam Mateusz.

Aktualizacja 6 maja 2011
« Ostatnia zmiana: Maj 06, 2011, 17:27:20 wysłane przez MatiQ » Zapisane

Pozdrawiam wszystkich!
Mateusz D.
Damian12
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 216



« Odpowiedz #1 : Luty 22, 2011, 19:02:07 »

Roślinki kup na allegro . Ja do tej pokrywy dał bym 3 chociarz myślę że 2
świetlówki t5 14 W wystarczą . Podłoże to najlepiej DIY było tu na naszym forum jak zrobić. A z obsadą to jeszcze poczekaj niech akwa dojrzeje później się zobaczy
« Ostatnia zmiana: Luty 22, 2011, 19:05:31 wysłane przez Damian12 » Zapisane
maciuleczek
Zainteresowany
**
Wiadomości: 147


« Odpowiedz #2 : Luty 23, 2011, 10:47:15 »

co do plesni to wygotuj po prostu korzeń z 2 h w soli i powinno starczyć na usunięcie wszystkiego co mogłoby źle zrobic później w akwarium. Co do roślin to ciężko cos polecić bo nie wiem co by się  Tobie podobało, niekoniecznie to co mi. No i jakie masz też priorytety.

Jesli np. masz mało czasu na bawienie się akwarium i chcesz żeby fajnie roślinki wyglądały, to polecam wszelkie mikrozria i anubiasy. Kryptokoryna tez jest ok, ale juz jakieś zyzniejsze podłoże powinineś mieć. Mchy też się nadają a wybór ich jest naprawdę spory. Możesz mieć najczęściej hodowany - mech jawajsk, ładny tez jest mech tajwański, możesz mieć tez taki co zwisa do dołu i rosnie w dół - weeping moss, taki co do góry rosnie - stringy moss (ale może być za wysoki do Ciebie do akwarium - rosnie do 10 cm w górę) no i wiele innych. Poszukaj więc wśród tych roslinek i wybierz które Ci się podobają.i

Jeśli masz ochotę się więcej bawic, to zwiększaja się mozliwości gatunków.
Zapisane

rainbow
Zainteresowany
**
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 59



« Odpowiedz #3 : Luty 23, 2011, 12:33:05 »

na początek skompletuj cały zestaw , jak chcesz mieć rośliny to pierwszym krokiem jest wybór dobrego oświetlenia , dobrego podłoża no i po jakimś czasie nawóz do roślin też by się przydał , ale od początku , korzeń - preparuj , gotuj w wodzie z solą min 2 h , żwirek płucz , na podłorze proponuję ziemię ogrodową - niektórzy nie polecają tego sposobu , ale ja od kilku ładnych lat tak robię i wszystko śmiga , ziemię (warstwa ok 2cm) od żwirku ( warstwa ze 4cm) oddzielasz drobną plastikową siatką którą kupisz w ogrodniczym, ziemię kup najzwyklejszą bez dodatków , nawozów itp zamiast ziemi możesz dodać torf kwaśny

teraz zadbaj o oświetlenie jeśli chcesz mieć małowymagające rośliny to tak kombinuj aby było więcej niż 0,5w / L jak bardziej wymagające rośliny to 1 w / L ---- do akwariów typowo rośłinnych wskazany dodatek co2
jeśli chcesz trochę roślin małowymagających to poradzisz sobie bez co2 a możesz dodawać np easy carbo
jak będziesz miał bardzo mało światła poniżej 0,5w/L to moim zdaniem nie warto bawić się w rośliny - bo wzrost będzie nie zadowalający a nawet znikomy - takie moje zdanie

woda przed zalaniem zbiornika niech odstoi 1-2 tyg , moim zdaniem najpierw przygotuj zbiornik , posadz rosliny niech się ukorzenią potem kupuj obsadę
Zapisane
MatiQ
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 67



« Odpowiedz #4 : Luty 24, 2011, 16:16:07 »

Już nikt się nie wypowie i nie pomoże mi ??

A czy zamiast ziemi ogrodowej może być drobny żwirek??

Akwarium będzie stało na przeciw okna około 1,5m odległości w lato słońce świeci wprost na akwarium, nie zaszkodzi to, rozwojowi glonów, czy roślin??
I jaki ma być ten nawóz do roślinek i jak go stosować??
« Ostatnia zmiana: Luty 24, 2011, 16:17:52 wysłane przez MatiQ » Zapisane

Pozdrawiam wszystkich!
Mateusz D.
rainbow
Zainteresowany
**
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 59



« Odpowiedz #5 : Luty 24, 2011, 17:19:14 »

możesz sam żwirek , ale rosliny mogą słabiej rosnąc ale zależy które , akwa nie może stać blisko okna , jak będziesz miał plagę glonów to możesz stracić więcej nerwów na zwalczaniu ich i pieniędzy szkoda które wydasz na rośliny , jeśli przegrały by walkę z glonami
Zapisane
MatiQ
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 67



« Odpowiedz #6 : Luty 24, 2011, 19:09:47 »

Dam radę Good !. Akwarium nie jest aż tak blisko okna gdzieś około 1,5m i też te słońce nie świeci tam kilkanaście godzin.. Smiley
Zapisane

Pozdrawiam wszystkich!
Mateusz D.
MatiQ
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 67



« Odpowiedz #7 : Kwiecień 26, 2011, 18:03:44 »

Przepraszam za post pod postem.

Po tylu mięsiącach akwarium zostało zalane:)

Teraz Tylko patrzeć jak wszystko rośnie:)



Pozdrawiam.
Zapisane

Pozdrawiam wszystkich!
Mateusz D.
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do: