Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: 1 ... 5 6 [7]
  Drukuj  
Autor Wątek: Pare pytań nowicjusza  (Przeczytany 68731 razy)
Acayra
Zainteresowany
**
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 69



« Odpowiedz #90 : Maj 05, 2010, 22:10:25 »

Nie jestem specjalistką, ale ponieważ nikt się jeszcze nie wypowiedział, wrzucę swoje 3 grosze;)
Jeśli ktoś będzie miał ochotę, niech rozwinie lub skoryguje moje odpowiedzi.

1.Żwirek który dostałem w spadku był bardzo brudny. Płukałem go w misce już kilkakrotnie, nawet gorącą wodą... Płukałem przy pomocy sitka i prysznica. Woda niestety nadal zdaje się być żółta. Powoli tracę cierpliwość:/ Czy trzeba to robić aż woda po mieszaniu w niej tego żwirku będzie krystalicznie czysta?

Moim zdaniem żwirek pokryty kurzem przez 2 lata na strychu jest zbyt podejrzany i ja osobiście nie ryzykowałabym ponownego użycia. Chyba, że po wcześniejszym wygotowaniu.

2.Czy żwir rzeczny (drobne różnobarwne kamyczki) to w ogóle dobry materiał na podłoże? Wystarczający dla różnych roślinek? Często w wypowiedziach przewija się ziemia ogrodowa... Zaznaczę że zarówno typy roślinek, jak i rybek jest mi całkowicie obojętny (wiem natomiast że częstym błędem jest zła obsada).

Jak najbardziej. Żwirek jest standardowym podłożem. Ziemia ogrodowa polecana jest w przypadku, gdy chcemy założyć typowo roślinne akwarium, szczególnie z wymagającymi gatunkami roślin. Jednakże na żwirku także możemy wyhodować rośliny o większych wymaganiach, trzeba się jednak posiłkować wówczas np. dodatkowymi nawozami.

3.Czym myć akwarium? Było rok używane, później stało 2 lata na strychu. Są widoczne zacieki i trochę kamienia. Wolno używać jakichś płynów do mycia szyb czy coś w tym stylu? Do wpuszczenia czegokolwiek do baniaka jeszcze bardzo długo...

Odradzam używanie jakichkolwiek płynów. Jest duże ryzyko, że akwarium nie zostanie dokładnie wypłukane z użytych środków. Najbardziej neutralnym środkiem pomocnym przy myciu akwarium jest sól; z jej pomocą powinieneś bez problemu poradzić sobie z zaciekami. Kamień trzeba będzie delikatnie zeskrobać.


4.Jak ważna jest pokrywa na górze akwarium? Wiem że spełnia kilka zadań... Pytam gdyż wymiary akwarium mam nietypowe (było robione pod czyjś kredens:P) i najprawdopodobniej musiałbym zrobić sobie taka pokrywę samemu.

Pokrywa nie jest niezbędna. Przydatna, jeśli chodzi o efekt wizualny oraz gdy mamy rybki, które lubią wyskakiwać z akwarium. W wielu akwariach wystarczy belka oświetleniowa.
Zapisane

Strony: 1 ... 5 6 [7]
  Drukuj  
 
Skocz do: