Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: skalary  (Przeczytany 6321 razy)
5574lukasz
Nowy
*
Wiadomości: 18


« : Luty 18, 2011, 10:08:30 »

Witam wszystkich.Mam do was kilka pytan.Mam w kotniku (50l.)ok 300 mlodych z dwuch miotow jeden miot ma ok.3 tygodnie  a drugi ok 2 tygodni czy moge wlozyc kolejna ikre do kotnika wczoraj mi kolejna parka zlozyla?czy nie zostanie zniszczona zjedzona przez te juz plywajace rybki?mam jeszcze pytanie na temat artemii.Mam problem poniewaz nie chce mi sie oddzielic od skorupek czytalem ale oprucz tego ze wylaczyc napowietrzanie odczekac ok 5min to nic wiecej nie pisza.artemia opada na dno jaja plywaja na powierzchni ale i na dnie jak wylawiam artemie to z jajami macie inne pomysly?czy wy w 100% wylawiacie sama artemie?dwa dni temu podalem artemie ale z jajami jady to i to na szczescie przezyly ale jak wygladaly jak jaj pojadly.dziwie sie ze zyja.nie chce tek ryzykowac.pozdrawiam
Zapisane
karol142334
Nowy
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 39


« Odpowiedz #1 : Marzec 01, 2011, 21:16:15 »

siema, nie wiem czy nie pisze za pozno, ... sporoboje doradzic ci na temat artemi... bo ja mialem podobny problem i po prostu w sloiku trzeba zwiekszyc napowietrzanie zeby ona caly czas sie "mieszała" a wylot z wezyka od napowietrzacza omiesc na samym dnie... jezeli to nie podziala to u masz inny problem niz ja Wink
Zapisane
5574lukasz
Nowy
*
Wiadomości: 18


« Odpowiedz #2 : Marzec 04, 2011, 23:42:41 »

dzieki za odp.powoli daje sobie rade z oddzielaniem artemii od skorupek i nie wyklutych jaj ale mam inny problem za malo mi sie wyklowa artemi nie wiem czemu.Mam pytanie ile soli dajecie na 1 litr wody ja dawalem lyzke stolowa dzis wyczytalem zeby dawac 2 lyzki jutro dam dwie zobacze co wyjdzie.Rybki zyja jest ok 300 sztuk w akwarium mam kolejna ikre dwie parki zlozyly ale walka w akwarium ogolnym musze przeniesc do tarilskowego ale jedna ikra chyba cala splesniala niewiem czemu pewnie nie zaplodniona jakie moga byc inne przyczyny?napewno nie parametry wody bo ikra drugiej parki sie juz rusza jutro eksmisja z ogolnego o ile nie zostanie zjedzona  Smiley
Zapisane
karol142334
Nowy
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 39


« Odpowiedz #3 : Marzec 05, 2011, 18:11:27 »

powodem tego ze ci zaplesniala moze trez byc zbyt male natlenienie ikry, u mnie w akwa czesto tak se zdarza ze kiedy dwie parki jednoczesnie zlozyly ikre to ta ktore byla z tej strony gdzie jest wylot filtra to prawie nie plesniala a ta z drugiej strony malo kiedy udawalo mi sie cokolwiek odratowac, ... boisz sie czy jej nie zjedza... ja odrazu przekaladalem jak tylko samiec ja zaplodnil i pod lisciem umieszczalem napowietrzanie a z gory filtrem z mala deszczownica lalem wode... a jak rybki maja juz "ogonki" to nie powinny ci juz zaplesniec wiec spokojnie przeloz je do osobnego akwa a dla pewnoscia wlacz napowietrzanie minimalnie zeby nie mieszac ikry bo sie zameczy....
a ile soli dawalem to juz nie ci powiem bo prawde mowiac nie pamietam a nie chce mi sie szukac ulotki Wink ale jak bede mial chwilke wolnego czasu to ci napisze Smiley
Zapisane
5574lukasz
Nowy
*
Wiadomości: 18


« Odpowiedz #4 : Marzec 07, 2011, 10:44:49 »

witam.Ta druga ikra to nie splesniala  Smiley zle bylo widac a akw.wydawala sie byc biala sa juz ogonki.Ja robic tak ze kiedy zaczyna sie ikra ruszac to wtedy dopiero przenosze do drugiego akw.Masz jakis fajny pomysl na odmulanie dna zeby nie powciagac modych?pozdr.
Zapisane
karol142334
Nowy
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 39


« Odpowiedz #5 : Marzec 07, 2011, 14:09:32 »

nie wiem czy bedzie sie tak dalo omulic zeby ikry odmulic... na twoim miejscu najpierw sprobowalbym ciekim wezykiem akwarystycznym "przeniesc" ikre do jakiegos innego zbiornika i poniej juz na spokojnie czyscic akwa, bo jezeli masz zabrudzone dno to itak male szanse ze ci przezyje bo po prostu skrzela zabrudza sie im mulem....
Zapisane
5574lukasz
Nowy
*
Wiadomości: 18


« Odpowiedz #6 : Marzec 08, 2011, 11:16:47 »

Witam.Zle wytlumaczylem z tym odmulaniem nie chodzi mi o ikre tylko o rybki ktore juz plywaja ale sa takie male ze nawet taki cieki wezyk je zasysa.Mam jeszcze pytanie co do artemii czemu mam tak duzo nie wyklutych jaj?co moze byc powodem?
Zapisane
wedkarzz
Zainteresowany
**
Wiadomości: 57


« Odpowiedz #7 : Marzec 26, 2011, 15:31:18 »

kolejny temat w ktorym moge sie wypowiedziec. a wiec ja artemie hodowalem w sloiku 2l poczymstam . bierzesz sloik 2l do srodka wsypujesz 3 duze czubate lyzki soli kamiennej niejodowanej , a nawet i 4 lyzki . zalewasz ciepla woda , wsypujesz dwie plaskie lyzeczki cyst do srodka , dodajesz 1/3 lyzeczki sody oczyszczonej i wszytko. umnie sloik stal na akwarium gdzie bylo cieplo i po ok 3 dniach mialem artemie . umnie sloj byl zakrecony i od gory w nakretce bylo kilka malych dziorek i posrodku dziurka ktora byl wprowadzony wwerzyk do srodka z powietrzem , musisz silnie napowietrzac
Zapisane
wedkarzz
Zainteresowany
**
Wiadomości: 57


« Odpowiedz #8 : Marzec 26, 2011, 15:34:49 »

co do skalarow. tak jak bylo pisane wyzej , nietrzymaj dwoch miotow w akwarium jesli roznica miedzy ich wyklociem jest wieksza niz 2 dni!! uzasadnienie: po pewnym czasie powiedzmy po ok miesiacu skalary troche urosna i te wieksze beda zameczac te mniejsze az popadaja wszystkie i zostranie ci ogolnie z dwoch miotow 20 szt powiedzmy. przypominam ze z dorodnej pary pisza ze mozna miec do 1000 mlodych , malo mozliwe . sam mialem po ok 700 ale nigdy dokladnie nie liczylem . mlode musisz selekcjonowac , kilka akwari i rozdzielac mniejsze od wiekszych
Zapisane
5574lukasz
Nowy
*
Wiadomości: 18


« Odpowiedz #9 : Marzec 29, 2011, 21:14:54 »

Dzieki za odpowiedz.Co do artemi to eksperymentowalem pierwsze mialem w 2l. butelce po wodzie mineralnej teraz mam w 5l.butelce wlewam ok. 3l.wody 2 lyzeczki artemi i pierwsze 1 pozniej 2  3 lyzki soli i za kazdym razem wyleg ok.pol na pol.butelka w akwarium woda ok.27 stopni.Ja dopiero od ok. 2 miesiecy rozmnazam skalary i artemie.Mam jak narazie 3 parki ktore zaczely skladac ikre od ok 2 miesiecy i sie tym zainteresowalem.Co do chodowli malych skalarow to do 2 tygodni od zaczecia plywania wkladam ikre pozniej byla by zjedzona chyba. mam w jednej 50l. ok 100 mlodych ok 6 tygodni w drugiej 50l.ok 150 mlodych kolejne akw.przygotowane poniewaz kolejne 2 parki zlozyly ikre juz sie rusza wiec jeszcze ok 2 dni i przeniose.pozdr.
Zapisane
moroboro
Stały użytkownik
***
Wiadomości: 220


« Odpowiedz #10 : Maj 06, 2011, 09:42:58 »

Para moich czarnych pierwszy raz złożyła ikrę na szybie wczoraj wieczorem. W nocy była uczta i dziś rano nie zostało już nic. W momencie składania ikry były stanowczo agresywne do pozostałych, ale potem chyba straciły zainteresowanie.
Zapisane
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do: