Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: Woda gazowana- nawożenie Co2?  (Przeczytany 3785 razy)
Komandos
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1528


Zambrów


« : Czerwiec 05, 2005, 22:22:57 »

No to jest tak:
woda gazowana zawiera dwutlenek węgla, czyli Co2. A do chodowli roślin, niezbędne jest Co2. A wiec czy jak sie chce troche te swoje roślinki podkarmić to czy można wlać troche wody gazowanej do akwarium :?:
Zapisane

Wkrótce 100 litrowa tanganika z muszlowcami Smiley
kafarski
Gość
« Odpowiedz #1 : Czerwiec 05, 2005, 22:41:21 »

teoretycznie -kto wie ale serio mysle ze taka woda jest bardzo kwasna i zawiera duzo wegla.czytalem natomiast na jakiejs czeskiej stronie ze gosciu podlaczal butelke z woda gazowana do dzwona i potrzasal butelka wyzwalajac CO2 do nawozenia roslin.naklad pracy maly bo trzeba tylko zrobic dziurke w nakretce a potem mozna sie napic jeszcze wody. :idea:
Zapisane
lukas
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 3050


into U'r eyes my face remains


« Odpowiedz #2 : Czerwiec 05, 2005, 22:51:23 »

No niby można i tak, ale jednak stara, sprawdzona bimbrownia jest o wiele bardziej efektywna i przede wszystkim tańsza.
Zapisane

GP
Stały użytkownik
***
Wiadomości: 279


« Odpowiedz #3 : Czerwiec 06, 2005, 09:01:28 »

Ile byś musiał zużyć tej wody mineralnej :?:  :!:
, no i jakie koszty :!:
Zapisane

375 l. 6x36 W, CO2, 20xRasbora Klinowa, 4x Neon Inessa, 6x Barwieniec Czarny, 6xDanio pręgowane, 3xKirys Spiżowy, 2x Kosiarka, 2x Glonojad, 2x Molinezja
Tramal
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1355


I see You...


WWW
« Odpowiedz #4 : Czerwiec 06, 2005, 21:32:15 »

Smiley mysle że stwierdznie "podkarmić" nieco rośliny poprostu mija sie z celem. Zeby nawożenie CO 2 mialo jakiś sens musi być prowadzone systematycznie w trybie ciągłym a nie raz na jakiś czas troche bo to poprostu nie ma sensu. Pomysły z woda mineralną nie raz były juz poruszane niestety to gra nie warta świeczki i skazana na niepowodzenie z powodów czysto technicznych jak i finansowych Smiley
Zapisane

112,25
Mateusz
Nowy
*
Wiadomości: 45



WWW
« Odpowiedz #5 : Czerwiec 08, 2005, 23:59:23 »

Woda mineralna w wodzie :?: Hmm, gdzies juz to slyszalem :wink:
IMO wlewanie wody mineralnej do wody nie ma sensu :wink:
Taniej wyjdzie jezeli zrobisz bimbrownie i w ten sposob bedziesz "dokarmial" roslinki Cheesy
Zapisane

Pozdrawiam Mateusz

Moja Strona Domowa :
----> http://www.mateusz.akwarium.glt.pl/ <----
Komandos
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1528


Zambrów


« Odpowiedz #6 : Czerwiec 09, 2005, 12:54:26 »

ehem.  Cheesy  eh tak może niepotrzebnie kurde poruszyłem ten temat.
Otóż dowiedziałem sie dziś że facet sprowadzi dla mnie dyfuzor i butle z Co2 w cenie hurtowej. to chyba 22 zł wyszło czy cos takeigo (z firmy Filtus)
Zapisane

Wkrótce 100 litrowa tanganika z muszlowcami Smiley
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do: