Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: roślinki dla początkującego  (Przeczytany 2241 razy)
macumba
Nowy
*
Wiadomości: 13


« : Maj 26, 2005, 00:10:28 »

Mam już akwa od 3 lat ale zawsze zamiast żywych roślinek miałem sztuczne. Teraz chcę to zmienić. Jakie roślinki polecacie na początek (chodzi mi o łatwe w utrzymaniu, szybko rozrastające się i takie które mogę kupićw każdym sklepie zoologicznym aby nie latać po całym mieście)
Zapisane

+ 100L
Komandos
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1528


Zambrów


« Odpowiedz #1 : Maj 26, 2005, 00:17:12 »

to zależy od tego jakie ryby lub inne organizmy trzymasz w akwarium
Zapisane

Wkrótce 100 litrowa tanganika z muszlowcami Smiley
macumba
Nowy
*
Wiadomości: 13


« Odpowiedz #2 : Maj 26, 2005, 00:37:22 »

sa to gupiki, molinezje, kiryski, kardynalki, sum, glonojad, razbory klinowe
Zapisane

+ 100L
Oggy
Stały użytkownik
***
Wiadomości: 297



« Odpowiedz #3 : Maj 26, 2005, 08:38:32 »

Wydaje mi sie ze na Zwartki bedą pasować do każdego rodzaju biotopu - z moczarkami też na początek niepowinno być kłopotów Wink Pozdro
Zapisane

------BLINK 182------
 Dwoma Sowami AMERICAN PIE To Jest To !!!
Komandos
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1528


Zambrów


« Odpowiedz #4 : Maj 26, 2005, 10:44:35 »

dodam żeby nie kupywać delikatnych roślin.
molinezje mogą je zjeść.
Ja bym tego suma usunął ale jeszcze zależy jaki to sum.
Zapisane

Wkrótce 100 litrowa tanganika z muszlowcami Smiley
macumba
Nowy
*
Wiadomości: 13


« Odpowiedz #5 : Maj 26, 2005, 21:58:24 »

ten sum ma okolo 13 cm dlugosci mam go w akwa od samego poczatku i juz mi sie w siatce na rybki nie miesci, ale nie mam co z im zrobic
Na grila sie raczej nie nadaje (żartuje)
Zapisane

+ 100L
Oggy
Stały użytkownik
***
Wiadomości: 297



« Odpowiedz #6 : Maj 28, 2005, 14:23:43 »

Spytaj się czy w sklepie go nie przyjmą ... być może uda ci się go zamienić na inną rybe albo na cos innego ... Warto się spytać , a moze akurat go przyjmą / Pozdrawiam Wink
Zapisane

------BLINK 182------
 Dwoma Sowami AMERICAN PIE To Jest To !!!
macumba
Nowy
*
Wiadomości: 13


« Odpowiedz #7 : Maj 31, 2005, 21:44:19 »

Sum poszedł w dobre ręce. Znajomy zaoferował się go przygarnąć.
Z roslinek kupiłem moczarkę, mech jawajski którym oplotłem grotę dla kirysków i piskorków (ciekawe czy się przyjmie) i pewną roślinkę o tajemniczej nazwie Echinodorus Izabela. Kobieta w sklepie zoologicznym powiedziała że to bardzo łatwa w utrzymaniu roślinka tylko wymaga dużo światła wiec muszę kupić świetlówkę wybarwiającą dla roślin. Jak na razie ta roślinka wypuściła 2 nowe liście (mam ją 5 dni) i - odpukać - nic nie wskazuje na to żeby się nie przyjęła.

Jakie roślinki jescze polecacji z ktegorii łatwe w utrzymaniu i szybko rozrastające się?
Zapisane

+ 100L
Rodzyn27
Nowy
*
Wiadomości: 3



« Odpowiedz #8 : Maj 31, 2005, 21:55:16 »

Echinodorusy - czyli zabienice, cryptocoryna, valisneria, to są roslyny niekoniecznie wymagające, nie piszesz jakie masz oswitlenie ale nappewno wystarczy a mozesz ładne kompozycje urządzic
------------------------------------------------------
DAjcie CZasowi CZas !!!
Zapisane
tomeek7
Bywalec
****
Wiadomości: 312



« Odpowiedz #9 : Czerwiec 01, 2005, 07:38:57 »

jednak jesli masz slabe oswetlenie to nie kupuj roslin z czerwonymi liscmi, gdyz te potrzebuja bardzo duzo swiatla
Zapisane

...::: 126 litrów :::... zmiana obsady
...:::25 litrów :::...Mała Tanganika
kafarski
Gość
« Odpowiedz #10 : Czerwiec 04, 2005, 11:40:55 »

polecam echinodorus 'ozelot'. przy slabym oswietleniu rosnie po prostu wolniej a ma piekne nakrapiane zielono-rdzawe liscie.u mnie bez zadnych nawozow mam 6 szt. z rosliny-matki na dnie i ciagle rosnie i tworzy male biale kwiatki wystajace nad wode.dobra jest tez valisneria-daje duzo tlenu rybkom.pozdro
Zapisane
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do: