Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: skalary i kakadu  (Przeczytany 5412 razy)
dzem3
Nowy
*
Wiadomości: 28


« : Listopad 15, 2010, 19:47:33 »

I w końcu się doczekaliśmy skalary złożyły ikrę. Napiszcie proszę co robić bo w akwa w tej chwili ikrą zajmują się też pielęgniczki kakadu jedna po raz drugi. Parametry wody są następujące: ph 7,5 kh 10 gh 14 no2 0 no3 50 temp. 27stC. Kiedy po jakim czasie młode się wyklują? Czy neonki zagrażają ikrze? Czy inne skalary mogą też zaszkodzić? czym karmić jak będą małe?


W akwarium zaczyna się robić mały "pieprznik" ;-) Druga para skalarów w drugim końcu akwa składa i zapładnia ikrę Czyli w sumie mam 4 tarła w jednym czasie CO ROBIĆ!?

Jedna z par, a raczej samiec  zjadł swoją ikrę. Druga para dzielnie się opiekuje swoją i odgania od nich wszystkich. Największym zagrożeniem moim zdaniem są neonki. Załatwiły mi narybek z pierwszego tarła kakadu, a teraz kręcą się koło ikry skalarów. Napiszcie proszę czy narybek skalarów w pierwszych dniach jest też tak mały jak u kakadu?
« Ostatnia zmiana: Listopad 16, 2010, 12:49:54 wysłane przez dzem3 » Zapisane
marek121221
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1095



« Odpowiedz #1 : Styczeń 02, 2011, 20:56:48 »

Narybek skalara jest malutki neonki go na spokojnie zjedzą i poza tym są szybkie skalary mogą sobie nie dać rady jaki masz litraż zbiornika?
Zapisane

gg-733380
Hodowlaniec
Nowy
*
Wiadomości: 3


« Odpowiedz #2 : Styczeń 10, 2011, 21:08:58 »

Skalary, o ile złożyły ikrę np. na kamieniu lub na wększym liściu z łatwością można zaopiekować się osobiście umieszczając ją w osobnym zbiorniku o tych samych parametrach co w zbiorniku, w którym nastąpiło tarło. Zbiornik dla samej ikry nie musi być duży. Obowiązkowo za to powinno być zaopatrzone w specjalny młynek napędzany pompką do napowietrzania w celu ciągłego "nawiewu" świeżej wody, który za pomocą pompowania dostarcza dużej ilości natlenionej wody. Po prostu zastępuje rodziców. W naturze rodzice opiekują się wachlując nad ikrą płetwami. Bardzo ważna jest w tym okresie dokładna obserwacja ikry i obowiązkowe wyławianie popsutej (bielącej) ikry. Ikra ta zaraża inne "pleśnią" co może doprowadzić do całkowitego zniszczenia złożonej ikry. Karmienie narybku - gdy zabraknie woreczka żółtkowego dostarczamy jak najmniejszego pokarmu (np. żółtko na twardo - UWAGA:  w ilości bardzo małej, gdyż niezjedzony psuje i zatruwa wodę), zmielony na czystym młynku suchy prowiant (oby nie po mieleniu np. pieprzu SmileySmiley ) -  do nabycia w sklepach akwarystycznych (tzw. "pył").  Są też dostępne specjalne tabletki dla narybku. ale te polecałbym już w dalszym etapie, gdyż tabletka ta upada na dno, tam "rozpuszcza" się - zaś malutki narybek nie od razu potrafi pobierać z dna pokarm. No i bardzo mały żywy... przepuszczany przez przesiewacz. Pozdrawiam/
« Ostatnia zmiana: Styczeń 10, 2011, 21:13:50 wysłane przez Hodowlaniec » Zapisane
dzem3
Nowy
*
Wiadomości: 28


« Odpowiedz #3 : Styczeń 23, 2011, 15:31:54 »

Narybek skalara jest malutki neonki go na spokojnie zjedzą i poza tym są szybkie skalary mogą sobie nie dać rady jaki masz litraż zbiornika?

300l
Zapisane
dobraf
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1782


« Odpowiedz #4 : Styczeń 23, 2011, 15:51:26 »

Skalary, o ile złożyły ikrę np. na kamieniu lub na wększym liściu z łatwością można zaopiekować się osobiście umieszczając ją w osobnym zbiorniku o tych samych parametrach co w zbiorniku, w którym nastąpiło tarło(...)

o w ten sposób mądrzy "akwaryści" wynaturzają ryby oduczając je opieki nad własnym potomstwem,

wracając do tematu, to neony przynajmniej teoretycznie powinny skutecznie dalej eliminować narybek oczywiście do czasu, kiedy same nie zostaną wyeliminowane przez dorastające skalary.
Zapisane

http://www.akwarium.net.pl/forum/index.php?topic=23648.0
Pterophyllum scalare
Ancistrus dolichopterus
Hoplosternum thoracatum
dzem3
Nowy
*
Wiadomości: 28


« Odpowiedz #5 : Styczeń 31, 2011, 19:47:44 »

I znów kolejne tarło skalarów i znów pewnie nic z tego nie będzie ale mimo to bardzo się cieszę bo już się pogubiłem, które rybki ile razy się tarły - ale dzięki temu mogę stwierdzić w 100%, że do każdego tarła dochodzi zaraz po większej podmianie wody jakieś 1/5 baniaka kilka razy w tygodniu (np3 razy)

Poniżej kilka fotek ikry i rodziców:

 Samiczka i ikra na rurce od filtra


Samiczka i czarny samiec pilnują ikrę przed intruzami (innym samcem skalara i neonkami)
[IMG=http://img69.imageshack.us/img69/3496/s8000049.jpg]http://[/img]

I znów samiczka i ikra


i jeszcze raz to samo

Zapisane
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do: