Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: Zerknijcie i podpowiedzcie.  (Przeczytany 1612 razy)
ginger
Nowy
*
Wiadomości: 11


« : Maj 06, 2012, 03:03:47 »

Przymierzam się do akwarium 300L. Po całym  dniu szukania mam już mętlik w głowie- stąd moja prośba o pomoc. Założenia są takie:
-akwarium na ziemi (przetestowałam w 112L i jestem zachwycona efektami)
-akwarium otwarte
-filtr jbl cristal profile 900 (mam jeszcze jakiś kaskadowy przedpotopowy, więc powinno starczyć)
- belka oświetleniowa  z allegro: http://allegro.pl/belka-aluminiowa-t5-120cm-4-x-28w-hydroogrod-i2320573417.html

Pytania:
1. Ma ktoś taką belkę? Jak się sprawdza?Jakie świetlówki? Czy takie oświetlenie wystarczy? Chciałabym pójść w stronę akwarium roślinnego.
2. Propozycja obsady do 300L? Przeszłam już przez misz-masz gatunkowy i dojrzałam do akwarium jednogatunkowego.No może dwugatunkowego Tongue Rozważałam skalary ale żyją dość długo co może być hmm monotonne? Poza tym otwarte akwa pewnie mnie ogranicza w wyborze gatunków.
3. Najważniejsze.. Pogodziłam się z faktem wydania kilku stówek na szafkę akwarystyczną. Nie wiem tylko jak takie cudo wypoziomować, bo chyba nóżek tam nie ma? Podłogę mam krzywą niemiłosiernie a 300L to nie w kij dmuchał.
4. Akwarium... prawda to że akwa wromaka pękają? Ludzie piszą o uginaniu się szkła itp Nie sądziłam, że to możliwe. Roll Eyes
5. Powinnam o czymś jeszcze pamiętać przed zakupem małego basenu? Jakieś rady?
6. Co z odparowywaniem wody i podmianami? W akwarium z pokrywą po prostu podmieniam wodę, zmniejszając jednocześnie natężenie składników przeróżnych. Jak sprawa wygląda przy odparowywaniu, gdzie tylko wodę dolewam?
« Ostatnia zmiana: Maj 06, 2012, 03:08:28 wysłane przez ginger » Zapisane
baniakmaniak
Andrzej
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2108



« Odpowiedz #1 : Maj 06, 2012, 07:29:49 »

Odpowiem tak:

1.Nie mam takiej belki ale widzę, że są w niej dobre i gorsze świetlówki te 10000K bym zostawił wymienił bym natomiast te Blue na 865 bywają takie w Castoramie koszt około 18-20 zł za sztukę
2 To zależy z jakiego rejonu świata chcesz trzymać ryby czy to Azja, Ameryka lub Afryka
3. Można podkładać paski z cienkiego PCV lub jakiś blaszek lub po prostu dokręcić regulowane nóżki (sprawa była poruszana niedawno na forum w wątku Mrs,a)
4. Każdej firmy mogą pękać ale pod warunkiem jak ich sie nie wypoziomuje lub nie podłoży coś miękkiego pod spód. Szyby te nawet grube mają naprężenia i to jest coś normalnego im większe akwarium to ciśnienie jest większe w środku dlatego stosowane są wzmocnienia boczne pow 100 litrów oraz poprzeczne przy zbiornikach pow 100cm
5. Dokładnnie to co pisałem w punkcie 4 mata pod baniak ewentualnie styropian pod duże głazy. No i podłoże musisz wiedzieć jakie chcesz mieć ponieważ jak zalejesz zbiornik nie ma już możliwości wymiany.
6. Co do dolewek postępuje się tak jak przy podmiankach.

Myślę, że trochę Ci rozjaśniłem co do punktu nr 2 to indywidualna Twoja sprawa dlatego nie podpowiedziałem wprost to już musisz zdecydować sam co u Ciebie będzie pływać to  jak mniej więcej z litrażem im większy tym różnorodność gatunków ryb w nim może się róznić oczywiście na plus.
Zapisane

Pozdrawiam Andrzej
Baniak 190l

Nie udzielam rad przez PW!
Zapraszam do wątku:
http://www.akwarium.net.pl/forum/zrob-to-sam/swiatlo-w-akwarium-zrob-to-sam-porady/
ginger
Nowy
*
Wiadomości: 11


« Odpowiedz #2 : Maj 06, 2012, 08:58:28 »





Cytuj
2 To zależy z jakiego rejonu świata chcesz trzymać ryby czy to Azja, Ameryka lub Afryka.
Nie jestem przywiązana do konkretnego biotopu. Problem polega na tym, że nie bardzo wiem w czym wybierać. Na pewno nie paletki-trochę jeszcze za mało o akwarystyce wiem. Odpada też tanganika i malawi, bo mi zalezy na roślinach. Niektóre apisto byłyby chyba dobre? Tylko, że parka do 300L... no nic, jeszcze poszukam.


Dzięki za pomoc

Zapisane
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do: