Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: 1 [2]
  Drukuj  
Autor Wątek: Drewniany strop a 375l  (Przeczytany 31463 razy)
Cegla22
Nowy
*
Wiadomości: 44


« Odpowiedz #15 : Styczeń 22, 2011, 12:16:46 »

Nie rozumiem o co Ci chodzi, przecież było już napisane o rozłożeniu ciężaru przez belki pod szafka ?
Zapisane
baniakmaniak
Andrzej
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2108



« Odpowiedz #16 : Styczeń 22, 2011, 12:27:00 »

Tu nie chodzi o rozłożeniu ciężaru nad belkami tylko o to, że baniak 200l niższy niż 50cm (samo szkło będzie też lżejsze) jest lżejszy o połowę od tego 375l
Zapisane

Pozdrawiam Andrzej
Baniak 190l

Nie udzielam rad przez PW!
Zapraszam do wątku:
http://www.akwarium.net.pl/forum/zrob-to-sam/swiatlo-w-akwarium-zrob-to-sam-porady/
Killof102
Nowy
*
Wiadomości: 3


« Odpowiedz #17 : Wrzesień 22, 2015, 17:47:45 »

Trochę odświeżę temat. Mam akwarium 150x50x50 niestety nie mam szafki więc muszę coś skonstruować (pomysłów jest wiele na internecie) ale zastanawiam się nad wytrzymałością podłogi bo mam belki - poniemieckie Smiley
Podłoga przy podskokach drży i da się zaobserwować niewielkie fale na obecnym zbiorniku (waże 120 kg : Grin).
Zastanawiam się czy inwestować w szafkę czy wymienić baniak na mniejszy (aktualnie mam 112l) coś poradźcie bo mam lipe.
A...dodam, że jak remontowałem tą podłogę to belki były podparte na stropie z cegły (kleina) na środku - jednak z przodu i z tyłu były luźne - ja co prawda mocowałem je na jakieś kątowniki do murłaty ale to było kilka lat temu i już nie pamiętam jakie one były.

Mam pewien pomysł ale trochę dużo roboty.
Myślałem by rozebrać tą podłogę (panele, płyta osb 22) i na tym stropie kleina wylać podstawę pod akwarium z betonu. Tylko pytanie czy ten strop kleina wytrzyma Huh
Zapisane
pietach
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 539


« Odpowiedz #18 : Wrzesień 22, 2015, 19:00:09 »

To zaproś jeszcze trzech kolegów na piwo, usiądźcie w jednym miejscu i obserwuj czy podłoga się zarwie.
Jeśli dasz beton to dodatkowo obciążysz podłogę.
Zamiast szafki zrób stelaż z profili stalowych i na długie szpilki przykręć też do ściany.
Zapisane

Jak zmieścić 100 ryb w 1 litrze ?
Puszka szprotek i flaszka.
Killof102
Nowy
*
Wiadomości: 3


« Odpowiedz #19 : Wrzesień 23, 2015, 13:35:37 »

Heh....może i podłoga by wytrzymała tylko czy warto ryzykować wylaniem 400l wody w mieszkaniu Smiley...chyba raczej zrezygnuję z takiej pojemności i poszukam czegoś mniejszego do 240l
Zapisane
Strony: 1 [2]
  Drukuj  
 
Skocz do: