Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Akwarystyka - Forum Akwarystyczne Wodnego Swiata « Akwarystyka « Jak rozmnożyć rybki « Zaloty danio różowych (lamparcich)
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: Zaloty danio różowych (lamparcich)  (Przeczytany 4586 razy)
akwarystycznie
Stały użytkownik
***
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 333


« : Styczeń 12, 2011, 19:29:32 »

Hej. Mam w akwarium tarłowym dwa danio czerwone lamparcie. Były dwa dni w tym akwarium rozdzielone (na środku była szybka) więc się widziały, gdy dzisiaj usunęłam przegrodę to podwyższyłam temp. do 27`C. Wszystko według książki. Od razu zaczęły się wyraźne zaloty. Moje pytanie: Ile te zaloty mogą trwać? Kiedy samiczka złoży ikrę?

Dodam, że to moja pierwsza taka próba w akwarium tarłowym, bo tak to zawsze tylko gupiki się same rozmnażały.
Zapisane

The only place where success comes before work is in the dictionary.
("Jedyne miejsce gdzie sukces przychodzi przed pracą jest w słowniku" - angielskim)
fr0t
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 490


WWW
« Odpowiedz #1 : Styczeń 12, 2011, 20:54:55 »

Przede wszystkim musisz się zorientować czy już złożyły ikrę czy jeszcze nie, u mnie zaloty w ogólnym odbywają się regularnie o 6 rano i co niej więcej drugi dzien mam ikrę, która w mgnieniu oka jest zjadana przez resztę rybek. Danio potrafią zjadać swoją ikrę. Nie wiem co masz na dnie, czy zauważyłbyś tą ikrę?! Ale powiem jedno, jak są zaloty to nie jest źle Smiley

Bardzo ważnym bodźcem dla danio jest światło... Danio wycierają się bardzo wcześnie (czytaj: rano). Do tarła wypadało by zapalić je troszke wcześniej niż zazwyczaj no i jakieś żywe (mrożone) jedzonko w przed dzień. No i bardzo mocno napowietrzyć wodę w nocy.

No ale wracając do pytania. Zaloty w dzień nie wiele mogą nam powiedzieć, najważniejszy jest ranek, trzeba rybkom dać "kopa" (czytaj wyżej). Czaaaasaaami (b. rzadko) danio wytarły mi się wieczorem, ale nie wiele mogę na ten temat powiedzieć.

No i trzeba zadbać o to by ikra nie została pożarta. Jakieś roślinki na dno, siatka... ja jak je docelowo wycierałem to miałęm gruby żwir i ikra powpadała miedzy kamyczki.

Nie wiem czy Ci to wiele pomoże, ale się starałem Smiley
pozdrawiam
Zapisane

akwarystycznie
Stały użytkownik
***
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 333


« Odpowiedz #2 : Styczeń 13, 2011, 09:57:14 »

Dzięki. Ja mam drobniutki żwir, bo nie miałam kasy żeby grube kulki kupić czy gruby żwir, a po za tym jak będzie ikra to wyciągnę danio i jak się ikra wykluje to będzie tam mieszkać aż podrośnie do odpowiednich rozmiarów.

Wogóle jak one miały przegrodę to pływały tylko przy niej, jak najbliżej siebie, a jak ją usunęłam to jak oszalałe pływały tylko obok siebie jakieś kółka robiły itp. Robiły przez cały dzień, a teraz jest już mniej spontanicznie (może samiec się zmęczył), ale nadal co chwila podpływa do niej i "majsterkuje"  Wink
Zapisane

The only place where success comes before work is in the dictionary.
("Jedyne miejsce gdzie sukces przychodzi przed pracą jest w słowniku" - angielskim)
fr0t
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 490


WWW
« Odpowiedz #3 : Styczeń 13, 2011, 20:25:17 »

a po za tym jak będzie ikra to wyciągnę danio

Nie zdążysz wypić kawy jak Ci całą ikrę wyjedzą ;] Danio bardzo szybko pływa, zwłaszcza przy dnia, a co za tym idzie - wszystko z dna idzie do góry, a one w szale tarła łapią co popadnie.

Kombinuj, niczego się nie dowiesz jak nie spróbujesz Smiley Praktyka czyni mistrzem Smiley
Zapisane

akwarystycznie
Stały użytkownik
***
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 333


« Odpowiedz #4 : Styczeń 14, 2011, 18:37:35 »

Dzięki, czekam jak na razie. Postanowiłam je ponownie rozdzielić i użyć jeszcze jednej samicy. Grin
Zapisane

The only place where success comes before work is in the dictionary.
("Jedyne miejsce gdzie sukces przychodzi przed pracą jest w słowniku" - angielskim)
fr0t
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 490


WWW
« Odpowiedz #5 : Styczeń 14, 2011, 19:05:58 »

Jak to jeszcze jednej ? w sensie - dodać czy zamiast? musi byc przewaga samców, najmniej 2 samce na 1 samice.
Zapisane

akwarystycznie
Stały użytkownik
***
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 333


« Odpowiedz #6 : Styczeń 15, 2011, 14:59:51 »

A nie na odwrót? Czytałam gdzieś, że właśnie lepiej dać dwie samice, wtedy w razie agresywności samca nie będzię on skupiał uwagi tylko na jednej samicy. Ale może mi się pomyliło.  Huh  Cheesy
Zapisane

The only place where success comes before work is in the dictionary.
("Jedyne miejsce gdzie sukces przychodzi przed pracą jest w słowniku" - angielskim)
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do: