Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: Razbora klinowa  (Przeczytany 5782 razy)
iNs88
Zainteresowany
**
Wiadomości: 87


« : Kwiecień 07, 2005, 11:38:32 »

Witam, jakie jest minimalne akwa dla w/w rybki? Chce założyć jakieś akwa, zrobić z niego holendra i trzymać tam własnie te rybki.
Zapisane

63l - ogólne
Komandos
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1528


Zambrów


« Odpowiedz #1 : Kwiecień 07, 2005, 12:51:56 »

tak gdzieś ok 60-80 litrów
i ok 15 sztuk razborek można wpuścić
oczywiscie do tego zbrojniki i kiryski
Zapisane

Wkrótce 100 litrowa tanganika z muszlowcami Smiley
iNs88
Zainteresowany
**
Wiadomości: 87


« Odpowiedz #2 : Kwiecień 07, 2005, 13:12:29 »

Chodzi mi o jak najmniejsze stadko czyli 5 rybek. Zalezy mi zeby akwa bylo jak najmniejsze...
Zapisane

63l - ogólne
tomeek7
Bywalec
****
Wiadomości: 312



« Odpowiedz #3 : Kwiecień 07, 2005, 15:25:36 »

razbora klinowa to rybka stadna, trzyma sie ja w grupie. Polecam min. 10 sztuk :wink:
Zapisane

...::: 126 litrów :::... zmiana obsady
...:::25 litrów :::...Mała Tanganika
Jarecki
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 604



« Odpowiedz #4 : Kwiecień 07, 2005, 17:14:11 »

Gdzieś kiedyś przeczytałem a chodziło o brzanki i inne stadne karpiowate.Twierdzono więc w niej że minimalna ilość to osiem sztuk bo dopiero od tej wielkości zaczynają sie zachowywać jak prawdziwe stado.
Zapisane
iNs88
Zainteresowany
**
Wiadomości: 87


« Odpowiedz #5 : Kwiecień 07, 2005, 17:44:47 »

ja to wszystko wiem, lecz mam u siebie w akwa stadko neonków - 7 szutk, nie wyglądają na nieszczęsliwe...


Wiec prosze udzielic odp. na moje pytanie albo się nie wypowiadac :]
Zapisane

63l - ogólne
tomeek7
Bywalec
****
Wiadomości: 312



« Odpowiedz #6 : Kwiecień 07, 2005, 18:36:46 »

min. 60 litrow i 10 sztuk
Zapisane

...::: 126 litrów :::... zmiana obsady
...:::25 litrów :::...Mała Tanganika
Komandos
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1528


Zambrów


« Odpowiedz #7 : Kwiecień 07, 2005, 19:06:55 »

lepjej mniej roślinek wsadzić i zaoszczędzić na rrybki.
a z kąd wiesz że neonki są szczęśliwe przecież ci nie powiedziały.
a zreszto przecierz większe stadko ładniej wygląda
Zapisane

Wkrótce 100 litrowa tanganika z muszlowcami Smiley
iNs88
Zainteresowany
**
Wiadomości: 87


« Odpowiedz #8 : Kwiecień 07, 2005, 19:49:37 »

komandos oczywiscie masz racje, ze im wieksze lawiczka tym lepiej wyglada...ale problemw tym ze nie zmieszcze duzego akwa, dlatego szukam jakiegos malucha...np. 20 l
Zapisane

63l - ogólne
Komandos
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1528


Zambrów


« Odpowiedz #9 : Kwiecień 07, 2005, 20:13:51 »

hhmmm no to nie wiem  eehh mi sie wydaje że to małe akwarium
ja np. na narybek mam aqa 45 litrów. a przy 20 litrach to wiesz nawed narybkowi jest ciasno jesli jest ich więcej sztuk.
jedyne co ci moge poradzić to zrezygnuj z tego akwarium

hmmm kurde no nie znam żadnej fajnej innej rybki co by mogła w 20 L pływać pomyśle jeszcze poszukam coś w necie .odpisze.
Zapisane

Wkrótce 100 litrowa tanganika z muszlowcami Smiley
Jarecki
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 604



« Odpowiedz #10 : Kwiecień 07, 2005, 20:54:26 »

No tak ja np.mam dziewięć neonów innesa i nie widzę by szególnie zachowywały się jako stado.I wcale mnie to nie dziwi bo akurar neony to nie taki tryb stada jaki sobie wyobrazamy,to raczej gromada trzymająca się bliżej dna,natomiast razbory w większości trzymają się środka wody i widać u nich wyraznie cechy ławicy a często tak sobie wyobrażamy stado.Proponowałbym sześć sztuk jako absolutne minimum to chyba maksymalny kompromis jak mi sie wydaje ponieważ jest to już jakaś gromadka w której mają poczucie bezpieczeństwa.Z reguły własnie w sześć sztuk zaopatrywałem się najczęściej by jakieś pary były no i zwłaszcza drobne były dobrze widoczne.Jest też pewien paradoks bo często gdy mamy stadne czy prawie stadne chociażby tylko pięć to będą nam ładnie pływać w sznureczku jak ławica a gdy zachęceni takim miłym widokiem dokupimy jeszcze kilka by według nas jeszcze piekniejszą ławice podziwiać,okaże się nagle że ławica nagle znikła i rybki pływają bez większego skupienia gdzie której się chce.Miłośnik drapie się więc w głowę o co chodzi a trywialnie chodzi o to że stado czuje się dzięki większej ilości tak bezpiecznie iż się rozpływa podczas gdy w gromadce kilku sztuk trzymały się mocno razem ponieważ czuły się zagrożone.Wniosek jest więc taki że warto stadne rybki trzymać w nieco większej ilości a takim wyznacznikiem może być właśnie fakt że jeśli stado nie zachowuje się jak stado to mozna nie dokupywać więcej.W rezultacie im większe więc akwarium tym większe stado danego gatunku które się rozpłynie we wszystkie strony.Akurat w większości z nas nie o taki efekt raczej chodzi ale skoro mają się czuć dobrze i bezpiecznie. :wink: To nie jest oczywiscie bezwględna prawda z powodu różnych nieprzewidywalnych warunków w kazdym z naszych akwariów a jedynie moje własne spostrzeżenia jakie zaobserwowałem.Ins88 wyciągnij wnioski z tego,musisz brać pod uwage wielkość akwa i ile stadnych by czuły się bezpiecznie wez prosze jednak pod uwagę że stadna to jednak taka co lubi mieć gdzie popływać.
Zapisane
iNs88
Zainteresowany
**
Wiadomości: 87


« Odpowiedz #11 : Kwiecień 07, 2005, 21:24:26 »

myśle nad wrzuceniem moich neonów do 18l a kupnem razbor do mojej 60l. Neonów mam 7. Co wy na to?
Zapisane

63l - ogólne
Jarecki
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 604



« Odpowiedz #12 : Kwiecień 07, 2005, 21:40:54 »

O widzisz ins88. Już nie chciałem się "rozprzestrzeniać" zbytnio z tekstem. :lol: Ale właśnie bym dopisał że z dwojga złego prędzej tam właśnie widzę neony jako stadne rybki owszem, ale w porównaniu do razbory to siedzące w miejscu.
Zapisane
Góral
Tomek
Global Moderator
Bywalec
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 897


Przyjaciel Wiosny


WWW
« Odpowiedz #13 : Kwiecień 08, 2005, 16:30:59 »

cóż, nie mam człowieka dwa dni...

@Silver, twoja kultura osobista jest wręcz powalająca. właśnie zapracowałeś u mnie na bana, ale ponieważ nie ja o tym decyduję poprzestanę na ostrzeżeniu. od tej chwili jesteś na cenzurowanym. każda wypowiedź która mi się nie spodoba ląduje w koszu.


@Komandos, na przyszłość nie dawaj sie sprowokować. Prośba również o sprawdzanie textu przed wysłaniem. i pod względem gramatyczno-ortograficznym jak i merytorycznym...
Zapisane

gg:1384140
Sebastian
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2201



« Odpowiedz #14 : Kwiecień 08, 2005, 19:52:58 »

Wszystkie posty nie zwiazane z tematem oraz obrażajace użytkowników forum zostały usunięte.

Panowie, Silver i Komandos mam nadzieje że nie powtórzy się wiecej taka sytuacja z żadnym uzytkownikiem tego forum. Wymieniajcie swoje doświadczenia, poglady, dyskutujcie, ale róbcie to z kulturą i zachowaniem godności dla drugiego.
Zapisane


385 l - dyskowce
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do: