Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Akwarystyka - Forum Akwarystyczne Wodnego Swiata « Nasze akwaria « Nasze akwaria « [54L] SGhost -ogólne- mała aktualizacja w 1 poście 21.01.2011
Strony: 1 [2] 3
  Drukuj  
Autor Wątek: [54L] SGhost -ogólne- mała aktualizacja w 1 poście 21.01.2011  (Przeczytany 11796 razy)
Pethro
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2391


« Odpowiedz #15 : Styczeń 07, 2011, 23:00:46 »

z nawozami ostrożnie, jak zabraknie węgla to glony murowane  Tongue
Zapisane
SGhost
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 52



WWW
« Odpowiedz #16 : Styczeń 10, 2011, 21:15:35 »

Więc ogólnie tak. Neonek nie dało się złapać, więc dokupiłem im kompanów, jest 6. Do obsady dołączyły też 4sz  1cm redki. I Bojek. Coś mi się wydaje, że docelowa obsada się zmieni. Narazie mr.beta nie urządza polowań, na początku tylko się burmuszył, teraz podpływa do redek popatrzy (jak nie nawieją) i odpływa, oby.

Do redek dostałem dwie sadzonki, chyba jest to Sagittaria subulata (na foto za bojkiem).

Przesunąłem korzeń bardziej do pleców, żeby było więcej placu do pływania, obsadziłem tez bardziej kokosa, bo jakoś odpływał mech. Moja bimbrownia działa, jak działa więc leje dodatkowo ec, roślinki jakoś nie wykazują chęci do widocznej fotosyntezy, czasem cos tam puści bąka Wink. To teraz kilka pstryków.







natomiast roślinki rosną, ale marnieją, zwłaszcza brzegi liści i końcówki, robią się przeźroczyste.
Mam prośbę do Ciebie Pethro, bo z tego co czytam to masz pojęcie, i oczywiście do innych chętnych do pomocy w nauce nawożeniu solami.

Mam Aqua-Gainer mikro-makro, ale nie znam składu (trzeba było rozpuścić w 1l)
Zakupiłem też Symfonie złotą skład jaki był podany to:
Zawartość całkowita 300g
Zawartość całkowita

Mg-Magnez-9%
B-bor-0.20%
Co-kobalt-0,004%
Cu-miedz-0,16%
Fe-żelazo-1,20%
Mn-mangan-0,70%
Mo-molibden-0,03%
Zn-cynk-0,20%


( z opisu sprzedającego)

Sposób użycia
Odmierzamy 6 gram proszku i rozpuszczamy go w 100ml ciepłej wody.
Dawkowanie
Raz w tygodniu
1 ml-roztworu na 10 L wody netto w akwarium, lecz proponuje dawkowanie dzienne, czyli ilość otrzymanego roztworu dzielimy na 7 i wlewamy np wieczorem.

(koniec opisu)


do tego
150g K2SO4 150g
(z opisu sprzedającego)

Ilość 25 gram,tj 1 duża łyżka stołowa mieszamy z 300ml wody.Dozujemy ok 8-9 kropli codziennie na 100L.

(koniec opisu)

No ale chciałbym Twoje/Wasze opinie na ten temat poczytać.

 Good !
« Ostatnia zmiana: Styczeń 10, 2011, 21:18:29 wysłane przez SGhost » Zapisane

shogun4
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 508



« Odpowiedz #17 : Styczeń 10, 2011, 22:04:07 »

Ja będę uparcie powtarzał swoją prostą, sprawdzoną teorię: nawozy do szafki, podmiana 1x w tygodniu i... odrobina cierpliwości. Ja też bawiłem się w K2SO4, żelazo, makro, mikro. Nigdy nie dało mi to lepszych efektów i lepszej stabilizacji, niż brak nawozów i regularne podmiany. No ale to tylko mój pojedynczy przypadek Smiley
Zapisane

Pethro
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2391


« Odpowiedz #18 : Styczeń 11, 2011, 01:20:39 »

shogun4 to nie tylko twój przypadek, to ogólna przypadłość akwariów LOW-TECH  Good ! wszystko da się opanowac i zasilac podmianami o ile ma się odpowiednio słabe światło

SGhost nie będę nic zmieniał w przepisie sprzedającego bo jak dochowiesz się glonów to bedzie na mnie  Grin, kiedyś stosowałem symfonie ale lepiej udawało mi się na solach macro i micro intermagu więc resztki symfoni powędrowały na działkę. Musisz poczekac w tej kwestii na rady bardziej doswiadczonych w symfonii.
Obserwuj rosliny, jak zauważysz jakies dziwne objawy to daj znać.


Mogę napisac jak ja bym to zrobił u siebie:
Cytuj
Sposób użycia
Odmierzamy 6 gram proszku i rozpuszczamy go w 100ml ciepłej wody.
Dawkowanie
Raz w tygodniu
1 ml-roztworu na 10 L wody netto w akwarium, lecz proponuje dawkowanie dzienne, czyli ilość otrzymanego roztworu dzielimy na 7 i wlewamy np wieczorem.
ustalając dawkę micro bierze się pod uwagę stężenie żelaza więc 1 ml na dzień da 0,0072 ppm żelaza, ja bym zwiększył dawkę dzienną do 1,5 ml co by dało 0,1 ppm żelaza

Cytuj
do tego
150g K2SO4 150g
(z opisu sprzedającego)

Ilość 25 gram,tj 1 duża łyżka stołowa mieszamy z 300ml wody.Dozujemy ok 8-9 kropli codziennie na 100L.
napewno dobrze skopiowałeś te dozowanie ?

bo wydaje mi się że robiąc taki roztwór powinieneś dać 20 ml do każdej podmiany  Huh Ale zakładam ze w tedy podmiany robisz 50% co tydzień
« Ostatnia zmiana: Styczeń 11, 2011, 01:23:54 wysłane przez Pethro » Zapisane
SGhost
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 52



WWW
« Odpowiedz #19 : Styczeń 11, 2011, 05:29:06 »

Tak, dobrze skopiowałem. Ale podmian nie zamierzam takich dużych robić, bo nie widzę w tym sensu. Myślę, że 15l to max, to i tak przecież 1/3. Nie będzie na Ciebie Wink. A lać jednak co dziennie, czy jedno razowo do podmian?. Shogun jak by mi rosło tak jak Tobie, to też bym nic nie kombinował, a Ty w pierwszym poście piszesz, że coś tam jednak lejesz Wink. U mnie są widoczne niedbory, więc czymś trzeba je uzupełnić Smiley.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 11, 2011, 06:58:57 wysłane przez SGhost » Zapisane

shogun4
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 508



« Odpowiedz #20 : Styczeń 13, 2011, 11:33:59 »

Shogun jak by mi rosło tak jak Tobie, to też bym nic nie kombinował, a Ty w pierwszym poście piszesz, że coś tam jednak lejesz Wink. U mnie są widoczne niedbory, więc czymś trzeba je uzupełnić Smiley.

To już dawno nieaktualne co tam napisałem. Teraz leję tylko makro i to bardziej dlatego, że je mam, niż dlatego że potrzeba.

Póki co nic dziwnego, że nie chce Ci rosnąć, bo masz świeży zbiornik i zwłaszcza w podłożu nie ma nic dla roślin. W tym co napisałem najważniejszym elementem jest pewnie 'odrobina cierpliwości', tzn trzeba czasu, żeby się podłoże dobrze zasyfiło i żeby rośliny znalazły w tym coś dla siebie. Nie znaczy to, że nie da się tego przyspieszyć, bo wystarczy dać kulki nawozowe w podłoże i efekt będzie podobny. Ja te kulki testowałem na żabienicach. Jak dostawały jedną bezpośrednio pod korzenie, zaczynały puszczać po 1 nowym liściu co 1-2 dni. To samo sagittaria - w pewnym momencie pędzona na tych kulkach zarosła cały zbiornik. Teraz, gdy nie daję nowych kulek już od jakieś roku ma dużo wolniejsze tempo wzrostu.

Przestrzegałbym też przed jeszcze jedną rzeczą: przekonaniem, że rośliny w akwarium są po to, żeby puszczać bąbelki. Akwarium to nie wyścigi. Rośliny będą rosły względnie szybko i bez puszczania bąbelków, ale tu znowu potrzeba cierpliwości, cierpliwości i... cierpliwości  Wink Ja bym na tym etapie specjalnie nie panikował, że coś tam nie rośnie, trochę marnieje itd. Na początku większość roślin lubi trochę pokaprysić. Trzeba im dać czas, żeby się zahartowały i odchorowały swoje. Z drugiej strony, symfonia nie powinna zbiornikowi zaszkodzić, nie o to mi chodzi żeby Cię odwlec od używania nawozów w ogóle. Skoro już jednak zaczynasz z nawozami, to próbuj od mniejszych dawek, np połowa tego co zalecają, i obserwuj zbiornik przez 4-5 dni. Potem ewentualnie zwiększaj. No i warto pewnie iść za starą zasadą, że najpierw makro i kilka dni obserwacji, a ewentualnie dopiero później symfonia i mikroelementy.

A co do niedoborów, to po części winna może być nadwódka. Tak jak wcześniej Ci pisałem, z mojego skromnego doświadczenia ta roślina wyciąga z wody wszystko, dosłownie wszystko, i potrafi zdominować pozostałą zieleninę. Naturalnie to tylko jakaś tam teoria, ale kto wie...
« Ostatnia zmiana: Styczeń 13, 2011, 11:43:31 wysłane przez shogun4 » Zapisane

SGhost
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 52



WWW
« Odpowiedz #21 : Styczeń 13, 2011, 19:55:01 »

Coś w tym jest na pewno co piszesz Smiley. Ja należę raczej do cierpliwych ludzi, ale roślinki były dosłownie cieniem, oczywiście, że to nie wyścigi, wlałem niewiele wczoraj i będę obserwował, ale widać po 24h, że jest lepiej, bynajmniej większości. Nadwódki będę się systematycznie pozbywał(zostanie w samym rogu kilka, może z 5 sadzonek), na rzecz Bacopy Australis, przynajmniej taki mam plan Smiley

A tak po za tym to Bojownik zmienił mieszkanie, a do mnie się wprowadziło10x Caridina cf. Babaulti Smiley
Zapisane

SGhost
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 52



WWW
« Odpowiedz #22 : Styczeń 21, 2011, 17:19:29 »

Pozwole sobie napisać posta, pod postem, ale mała rewolucja dzisiaj przed 1 podmianą nastąpiła.





ostatnie 10 zdjęć w albumie jest dzisiejszych, nie wklejam tyle bo wiadomo..
http://picasaweb.google.com/sghost44/Aquarium54LJanuary2011#

a tak po za tym odpadła Limnophila aromatica;/
« Ostatnia zmiana: Styczeń 21, 2011, 17:24:29 wysłane przez SGhost » Zapisane

kostek20
Zainteresowany
**
Wiadomości: 102


« Odpowiedz #23 : Styczeń 21, 2011, 18:49:25 »

Akwarium wpada w oko , jak mech zarośnie korzeń będzie świetnie .Pozdrawiam  Wink
Zapisane
Pethro
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2391


« Odpowiedz #24 : Styczeń 22, 2011, 16:40:53 »

Ta hygrophila difformis przytłacza całość, IMHO za duża jest na ten zbiornik. Może zamiast niej byś posadził jakąs ludwigię repens lub bacope caroliniana są równie niewymagające a maja mnijesze liscie co optycznie powieksza zbiornik.


Zapisane
SGhost
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 52



WWW
« Odpowiedz #25 : Styczeń 22, 2011, 20:21:41 »

Hygrophil difformis będę się pozbywał systematycznie na rzecz Bacopy Australis, tak mam przynajmniej w zamyśle, jak będzie się rozrastała ta druga. Już się 3 sadzonek pozbyłem. Będę miał jeszcze nurzańca, zawsze mi się podobała taka prosta trawka, nie mam jeszcze na nią koncepcji.
Zapisane

SGhost
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 52



WWW
« Odpowiedz #26 : Kwiecień 21, 2011, 15:05:15 »

Dawno mnie tu nie było. Akwarium żyje własnym życiem, z braku mojego czasu. Nie nawożę (regularnie), nie robię regularnych podmian, świece tylko glo 15W i wszystko jest jak najbardziej OK.

Obsada aktualna
XXx Caridina cf. Babaulti
XXx Neocaridina heteropoda-Red Cherry
1x Poecilia wingei Poeser-Gupik Endlera
1x samica Gupika(śliczna żółciutka, ale boi się aparatu Wink )
+narybek
6x Paracheirodon innesi-neon innesa.
Xx Anentome Helena
3x Pangio kuhlii-Cierniooczek Kuhla

Fotek mało, ale coś ostrości nie mogę złapać na faunie, stąd tylko ogólne.







Zapisane

Pethro
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2391


« Odpowiedz #27 : Kwiecień 23, 2011, 21:35:45 »

gdzie się podziały korzonki ?

generalne wiosenne porządki by sie przydały Wink
Zapisane
baniakmaniak
Andrzej
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2108



« Odpowiedz #28 : Kwiecień 23, 2011, 22:25:52 »

Ta styczniowa odsłona była najlepsza teraz to wygląda jak sadzawka naturalnie ale bez wyrazu.
Zapisane

Pozdrawiam Andrzej
Baniak 190l

Nie udzielam rad przez PW!
Zapraszam do wątku:
http://www.akwarium.net.pl/forum/zrob-to-sam/swiatlo-w-akwarium-zrob-to-sam-porady/
SGhost
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 52



WWW
« Odpowiedz #29 : Maj 28, 2011, 14:36:22 »

Mi korzeń też się podobał, ale niestety nie dał rady, pleśń już opanowywała akwarium, było "grubo", nie miałem ochoty go po raz enty preparować itd. Mam nadzieję z czasem sobie coś sprawić, ale to dalekie plany. Wczoraj była spora przycinka, bo już nie było tafli widać, cholerny brak czasu...
A wymieniłem w końcu węże na jakieś elastyczne, troszkę węższe niż oryginalne betony, na gorąco wszystko ładnie chwyciło.
Na dzień dzisiejszy wygląda to tak


Najbardziej to mnie dobija wielkość grzałki Wink, muszę zainwestować w końcu w EASYHEATER. Podstawa to ratowanie i podniesienie kondycji roślinek. Z flory zostało obecnie
Hygrophila difformis-jedna sadznka.
Microsorium minor - thin leaves
Hygrophila corymbosa-jedna sadzonka.
Bacopa monnieri
Bacopy Australis
Eleocharis parvulus(nie wiem czy go odratuje, i tak nie chciał rosnąć stał w miejscu)
Creeping Moss
Willow Moss
Vallisneria spiralis
Phyllanthus fluitans-zawsze się jakiś listek gdzieś schowa, a za 3tyg wywalam 60x30x1.

i to tyle, muszę coś na srodek/przód wymyślić, bo łyso, cos mój trawnik bez konkretnego polewania i co2 z Eleocharis parvulus raczej nie wypali...

Na razie plany to ratowanie tego co jest.
a z czasem
wymiana grzałki i oświetlenia, ale nie mogę nic konkretnego kupić w barwie jaka mi odpowiada... to jest chore, wszystko co jest ok to same 18W, ale mi po prostu nie wejdą do wydmuszki.
jeszcze kilka rzeczy się znajdzie.
« Ostatnia zmiana: Maj 28, 2011, 14:41:35 wysłane przez SGhost » Zapisane

Strony: 1 [2] 3
  Drukuj  
 
Skocz do: