Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Akwarystyka - Forum Akwarystyczne Wodnego Swiata « Akwarystyka « Nierybiaste « 2 dniowa Red Cherry okiem mikroskopu
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: 2 dniowa Red Cherry okiem mikroskopu  (Przeczytany 3971 razy)
gosieks83
ZAKREWETKOWANA
Bywalec
****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 708



WWW
« : Grudzień 26, 2010, 17:41:57 »

Dla zainteresowanych - tak wygląda 2 dniowa Red Cherry w dużym powiększeniu. Zdjęcia mojego autorstwa. Jak się spodoba to będę inne ciekawostki wstawiać bo mam też możliwość kręcenia filmów w takim powiększeniu Smiley

Poskładana z części:


Głowa:



Ogon:




Odwłok:




Tutaj ładnie widać jak się zaczyna pigmentacja. Krewetka już była czerwona dla oka Smiley

« Ostatnia zmiana: Grudzień 26, 2010, 18:34:54 wysłane przez gosieks83 » Zapisane
Pethro
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2391


« Odpowiedz #1 : Grudzień 26, 2010, 17:46:03 »

Fajne fotki, krewecia wygląda jak obcy  Cool
Zapisane
oloix
Stały użytkownik
***
Wiadomości: 205


« Odpowiedz #2 : Grudzień 26, 2010, 22:18:45 »

Widziałem już foty krewetek w powiększeniu ale te zrobiły na mnie duże wrażenie.

 
Zapisane
koper112
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 382


אַקוואַריסטיק איז מיין פערדל


« Odpowiedz #3 : Grudzień 27, 2010, 09:36:09 »

wielki szacun za takie fotki to naprawde mistrzostwo świata czekam na jeszcze Good !
Zapisane

oloix
Stały użytkownik
***
Wiadomości: 205


« Odpowiedz #4 : Grudzień 27, 2010, 10:02:47 »

Ładnie wyglądają ochotka i wodzień w dużym powiększeniu
Zapisane
gosieks83
ZAKREWETKOWANA
Bywalec
****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 708



WWW
« Odpowiedz #5 : Grudzień 27, 2010, 13:05:50 »

Widzę, że się nawet podoba Smiley Jak dorwę coś ciekawego to będę wrzucać fotki/filmy Smiley
Zapisane
Kubik118
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 216



« Odpowiedz #6 : Grudzień 27, 2010, 19:48:24 »

Jaki mikroskop? Zgaduję że nie stereoskopowy ( choć po zdjęciach trudno ocenić ) chyba bresser Biolux Al ? Ostatnio taki popularny Wink A i duże przybliżenie nic mi nie mówi, ale czy to nie jest 500-800x ?
Krewetki jeszcze przez mikroskop nie oglądałem, ale jak odzyskam swój to chętnie popatrzę ( jak będe miał też krewetki Tongue )
Cytuj
Fajne fotki, krewecia wygląda jak obcy
Dystrykt 9 Wink
Zapisane
gosieks83
ZAKREWETKOWANA
Bywalec
****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 708



WWW
« Odpowiedz #7 : Grudzień 27, 2010, 22:38:17 »

To jest Biolux NV firmy Bresser a co do powiększenia to strasznie ciężko stwierdzić bo teoretycznie mikroskop ma powiększenie x4 x10 x40, kamera ma dodatkowo swoje powiększenie, ale nie mogę nigdzie znaleźć informacji jakie, więc nie potrafię podać. Mikroskop jak się w niego okiem zagląda to ma maksymalne powiększenie x1280, ale optyka kamery jest inna niż optyka do oglądania oczami   Undecided wiem, ze zamotałam ale sama czuję się skołowana starając się to policzyć Tongue
Zapisane
Kubik118
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 216



« Odpowiedz #8 : Grudzień 28, 2010, 14:09:50 »

Byłem blisko Wink A zatem z tego typu mikroskopów robi się zdjęcia komputerowo ?
Ja też mam bioluxa ale z ekranem lcd ( to przez niego u mnie sie robi zdjęcia ), ma on powiększenie ( ekran ) 4x ( max, bo jest regulowany ) myślę, że twoja kamera może mieć takie same powiększenie.
ps. nie dałeaś wszystkich danych
Ale z neta wyczytałem:
Barlow 1-2x
Okulary 5x, 16x
A zatem: 1280 - 2X16X40 = 0?
Odp.: Kamera nie daje żadnego powiększenia ( wdg. mnie )
Choć mogli podać powiększenie maksymalne bez udziału kamery ( w co wątpię )
 
                                                                                                                          Pozdrawiam fana mikroświata
                                                                                                                            Inny fan mikroświata Wink
Zapisane
gosieks83
ZAKREWETKOWANA
Bywalec
****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 708



WWW
« Odpowiedz #9 : Grudzień 28, 2010, 23:00:52 »

No właśnie chyba podali 1280 bez kamery bo jak rzucałam okiem to widziałam całość a po podłączeniu kamery widziałam jedynie skrawek kreweci. Hmm.. nic to, nie muszę podawać dokładnego powiększenia (tak mi się wydaje) żeby oglądającym fotkę coś się podobało lub nie Wink

a tu kolejne fotki mikroskopem: http://www.akwarium.net.pl/forum/nierybiaste/kolejne-z-serii-okiem-mikroskopu/msg323614/#msg323614
« Ostatnia zmiana: Lipiec 01, 2011, 21:48:36 wysłane przez gosieks83 » Zapisane
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do: