Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: Tęczanki neonowe  (Przeczytany 6698 razy)
@rti
Stały użytkownik
***
Wiadomości: 120



WWW
« : Marzec 31, 2005, 08:05:49 »

Ma ktoś z Was jakieś informacje na temat rozmnażania tęczanek? Ostatnio samiec zaleca się do samicy i nie chciałbym stracic okazji na rozmnożenie tych ryb
Zapisane

www.tsa.org.pl - Strona Trójmiejskiego Stowarzyszenia Akwarystów

http://radio-rotmanka.freehost.pl - zapraszam do słuchania Smiley
Tramal
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1355


I see You...


WWW
« Odpowiedz #1 : Marzec 31, 2005, 13:30:33 »

Włąściwie rozmnażanie tęczanek jest proste Smiley - jest to co prawda dośwoadczenie nie moje osobiste ale akwarystów z oceanarium w gdyni. Tęczanki należy przeniść do osobnego zbiornika wyłożonego mchem jawajskim ot cała sztuka. Zdaje sie że woda nie ma ogromnego znaczenia w ich przypadku . Po tarle należy stare odłowić. temp max 26*C . Potem akwa trzeba dobrze napowietrzać ... nie wiem czy trzeba czy nie trzeba przyciemniać .
Tarło jak w przypadku danio odbywac powino sie przy orannym słońcu ale nie wierze że akwaryści z Gdyńskeigo oceanarium akwa na słońce wystawiali , tym bardziej że wszystkie ich z rybami rozmnożeniowe czynności odbyają się w podziemiu Smiley Pozdrawiam
Zapisane

112,25
Jarecki
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 604



« Odpowiedz #2 : Marzec 31, 2005, 19:13:01 »

To prawda.Woda nie ma znaczenia bo od srednio twardej wzwzyż im jak najbardziej pasuje.Trą się jednak prawie ciągle i dziennie składają kilka kilkanaście ziaren.Zeby rybki złozyły więcej ikry oddzieliłem samce i samice(tęczanka wspaniała)na tydzień i połączyłem. Po 8 dniach zabrałem bo pierwsze młode zaczęły się wykluwać i codziennie kolejno lęgły się nowe aż uzbierało sie niezłe stado.Narybek bardzo ruchliwy wcina sztuczne pokarmy az miło tyle że rośnie dość wolno.I rzeczywiście żadnej kombinacji z porannym słońcem nie robiłem wystarczy im sam fakt pojawiającego się dnia bo latem gdy o piątej rano już jasno osobiście za leniwy byłem by sprawdzac toteż tarła nigdy nie obserwowałem a młodych było naprawdę sporo.
Zapisane
Domka
Nowy
*
Wiadomości: 22


« Odpowiedz #3 : Marzec 27, 2006, 12:22:43 »

Hej!
Czy narybek tęczanek jest mikroskopijny, tak ok. 1mm, taki przecinek z oczami?
Jak utrzymać go przy życiu, bo z całej 12-tki jadły i rosły tylko 2, a reszta nie jadła i po 2 tyg. padła. Napisałam też do kogoś na hasło tęczanki (możesz zerknąć), bo odławiam drugi miot i chciałabym go utrzymać.
Tamte karmiłam pokarmem dla narybku (Tetra)
Domka
Zapisane
Pawlikus
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 162



« Odpowiedz #4 : Marzec 27, 2006, 12:48:20 »

Może spróbuj je karmić innym pokarmem, a nie tylko suchym. Smiley Zastosuj jakiś żywy. :wink:
Zapisane
Domka
Nowy
*
Wiadomości: 22


« Odpowiedz #5 : Marzec 28, 2006, 22:38:39 »

Ale co żywego jest mniejsze od takiej małej rybki? Bo mam wrażenie, że ani dafnia, ani cyklop
Domka
Zapisane
Raffy
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2337


« Odpowiedz #6 : Marzec 29, 2006, 07:39:00 »

Cytat: Domka
Ale co żywego jest mniejsze od takiej małej rybki? Bo mam wrażenie, że ani dafnia, ani cyklop
Domka


Pierwotniaki, nicienie micro Smiley
Zapisane

Zawód : akwarysta...
Wszystkie ryby są wyjątkowe! Uszanujmy ich wymagania, podziękują nam dobrym zdrowiem i młodymi...
NIE UDZIELAM RAD PRZEZ PW!
http://www.3cityakwarium.fora.pl/Trójmiejska Akwarystyka
Obecnie: 500L Rafa, 112L roślinne, 160L mcharium
I we mnie drzemie Tanganika i Malawi
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do: