Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: 1 ... 13 14 [15]
  Drukuj  
Autor Wątek: Asagoth 260l  (Przeczytany 93195 razy)
asagoth
Coldwater
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1273


Rock 'n' roll baby


WWW
« Odpowiedz #210 : Kwiecień 25, 2013, 08:35:14 »

w przyszłym tyg będą już tam stały, do większej brakuje mi szafki więc z nią trochę potrwa mniejszą startuje odrazu. Zobaczymy jaka będzie temperatura wody....Wink
Zapisane

mrs
:)
Super aktywny
*****
Wiadomości: 3492

bla bla bla...


« Odpowiedz #211 : Kwiecień 29, 2013, 05:44:19 »

w przyszłym tyg będą już tam stały, do większej brakuje mi szafki więc z nią trochę potrwa mniejszą startuje odrazu. Zobaczymy jaka będzie temperatura wody....Wink
Ta temperatura wody to dlatego, że nie chcesz stosować grzałek i od tego zależy jaki biotop odpalisz?
Zapisane

asagoth
Coldwater
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1273


Rock 'n' roll baby


WWW
« Odpowiedz #212 : Grudzień 17, 2014, 23:37:39 »

Uff zeszło mi się 120dni na odpisanie...Wink
Ale jestem Afro
No cóż poprzez arcyciekawe Polskie ryby/Babki/Zachodnia reofilna Afryka/Ameryke Północną doszedłem do małego własnego fishroomu;) I wybrałem. Piękniczkowate Grin, dla mnie to całkowity powrót do dzieciństwa z tym że gatunki bardziej ambitne,
Docelowo staneło 260l + regał 30L2x45L2x80L, Dwie 80 stoją jeszcze puste gdyż wymieniam oświetlenie na LEDy, jak się z tym uporam to je zastartuje. Do obsady reszty czekam tylko na Heterandrie formose. A oto obecny skład

260l
Xiphophorus montezumae RIO TAMASOPO 2+2




Limia nigrofasciata 1+1


Poecilia reticulata WF (Rio Nowa Huta) 1+ X samic


--------------------------------------------------------------------------

45l Girardinus falcatus 1+1  (Dojdą Drobniczki)


45l Poecilia wingei 'El Tigre' 2+3 których niestety jeszcze nie fociłem bo maleństwa mi ciągle chorują

i 35l Które jest szpitalem lub porodówką ale docelowo trafią tam Micropoecilie

Uff to tyle.

Z tym Gupikiem ciekawa sprawa bo jest to dziko żyjąca w Polsce populacja naturalnego Gupika . Kolega ichtiolog mi zprezentował kiedy to odłapali je w kanale Nowa Huta, Są piękne i są moim oczkiem w głowie...Wink
Zapisane

mrs
:)
Super aktywny
*****
Wiadomości: 3492

bla bla bla...


« Odpowiedz #213 : Grudzień 18, 2014, 10:42:28 »

No nie, Asagoth pojawił się na forum... Wink

Pokazałbyś jakieś ogólne foto całego baniaka.

Z tymi gupolami to nie wiem czy dobrze zrozumiałem. Masz u siebie ryby odłowione w Polsce?
Zapisane

asagoth
Coldwater
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1273


Rock 'n' roll baby


WWW
« Odpowiedz #214 : Grudzień 18, 2014, 23:20:34 »

Tak jest to populacja żyjąca dziko w Polsce. Arcyciekawe ryby;)
Zapisane

szakallo
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 580


Bo rybka lubi pływać.


« Odpowiedz #215 : Grudzień 19, 2014, 10:52:01 »

Tak jest to populacja żyjąca dziko w Polsce. Arcyciekawe ryby;)

WHAT? WHAT? WHAT?
Jak to żyjące w Polsce.
Zapisane

pietach
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 539


« Odpowiedz #216 : Grudzień 19, 2014, 11:34:31 »

Kiedyś czytałem, że znaleziono jakąś tropikalną rybę w jakimś kanale blisko elektrowni czy ciepłowni.
Po prostu wypływała tam ciepła woda i nawet zimą było plus kilkanaście stopni w jakimś tam obrębie przy wylocie wody.

A te Gupiki to gdzie pływają i jak znoszą zimę?

Zapisane

Jak zmieścić 100 ryb w 1 litrze ?
Puszka szprotek i flaszka.
mrs
:)
Super aktywny
*****
Wiadomości: 3492

bla bla bla...


« Odpowiedz #217 : Grudzień 19, 2014, 13:14:36 »

Kiedyś czytałem, że znaleziono jakąś tropikalną rybę w jakimś kanale blisko elektrowni czy ciepłowni.
Po prostu wypływała tam ciepła woda i nawet zimą było plus kilkanaście stopni w jakimś tam obrębie przy wylocie wody.
W Rybniku.
To był altum albo zwykły żagiel. Już nie pamiętam dokładnie.

Tak jest to populacja żyjąca dziko w Polsce. Arcyciekawe ryby;)
Z tym, że ktoś je w Polsce musiał kiedyś wpuścić do kanału czy rzeki i później ryby zaadaptowały się do środowiska. Mam rację?
Zapisane

pietach
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 539


« Odpowiedz #218 : Grudzień 19, 2014, 13:46:44 »

http://pl.rec.wedkarstwo.narkive.com/TCc98W16/ciep-y-kana-port-nowa-huta
Tu ktoś wspominał, że widział:
Cytuj
Z ciekawszych gatunkow to mozna tam bylo wyciagnac gupiki (pawie oczka) Smiley

A tu:
http://www.splawik.com/Ciepla-Woda-Nowa-Huta___2490
Cytuj
Ostatni raz bylem 2 lata temu, i plywaly gupiki stadami przy brzegu, ponoc wpuszczone daawno temu. Jest to dosc paskudna dzika forma tej rybki:) Innych rybek akwariowych nie widzialem ale dzikie mieczyki tez ponoc mozna spotkac.
Zapisane

Jak zmieścić 100 ryb w 1 litrze ?
Puszka szprotek i flaszka.
asagoth
Coldwater
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1273


Rock 'n' roll baby


WWW
« Odpowiedz #219 : Grudzień 19, 2014, 17:41:30 »

Tak to Gupik wpuszczony do Kanału Nowa Huta ok 30-40 lat temu. Część osobników poszła na Słowacje do gościa który zajmuje się Piękniczkami na dziko żyjącymi w Europie i po badaniach okazało się ż jest to najdziksza z populacji P.reticulata z jaką miał do czynienia, Wnsioek z tego taki że musiało być to dawno zanim w Polsce pojawiły się różne formy barwne z Niemiec, Czechosłowacji czy Azji. Teraz po Unijnych dyrektywach od kilkunastu lat woda w kanale jest cieplejsza o 4 stopnie od tej w Wiśle, więc ryby przystosowały się znakomicie. O Mieczykach nie słyszałem natomiast odławiane są pielęgnice z rodzaju Herichtys. A oto kilka fotek tej "dość paskudnej" dzikiej formy;D




Zdjęcia całego zbiornika dodam na dniach.

Ps. Na wiosne będe sprzedawał f1 parami także jak ktoś chętny pisać;)
Zapisane

mrs
:)
Super aktywny
*****
Wiadomości: 3492

bla bla bla...


« Odpowiedz #220 : Grudzień 19, 2014, 18:40:01 »

Tak to Gupik wpuszczony do Kanału Nowa Huta ok 30-40 lat temu. Część osobników poszła na Słowacje do gościa który zajmuje się Piękniczkami na dziko żyjącymi w Europie i po badaniach okazało się ż jest to najdziksza z populacji P.reticulata z jaką miał do czynienia, Wnsioek z tego taki że musiało być to dawno zanim w Polsce pojawiły się różne formy barwne z Niemiec, Czechosłowacji czy Azji. Teraz po Unijnych dyrektywach od kilkunastu lat woda w kanale jest cieplejsza o 4 stopnie od tej w Wiśle, więc ryby przystosowały się znakomicie. O Mieczykach nie słyszałem natomiast odławiane są pielęgnice z rodzaju Herichtys. A oto kilka fotek tej "dość paskudnej" dzikiej formy;D
Ps. Na wiosne będe sprzedawał f1 parami także jak ktoś chętny pisać;)
Tzn. ten czas wpuszczenia gupoli do kanału wnioskujesz na podstawie badań tego gościa ze Słowacji?

A jak z rozmnażaniem tych ryb? Jest to takie proste jak w przypadku sklepowych gupoli, czy trzeba się namęczyć? W ogóle to w jakiej wodzie je trzymasz?
Zapisane

asagoth
Coldwater
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1273


Rock 'n' roll baby


WWW
« Odpowiedz #221 : Grudzień 20, 2014, 00:16:17 »

Tak ten Ichtiolog stwierdził po badaniach DNA że te gupiki są w 100% dziką odmianą a takie były w handlu właśnie w tamtych latach. Miejscowi wędkarze też mówią że już w latach 80 zdarzało się je łapać. Trzymam je w twardej (ph8) i mocno słonej wodzie, wręcz gdy sypnę im porządnie soli wydają się być od razu w lepszej kondycji a rozmnażają się jak wściekłe hodowlane przy nich to pikuś.
Zapisane

mrs
:)
Super aktywny
*****
Wiadomości: 3492

bla bla bla...


« Odpowiedz #222 : Grudzień 20, 2014, 13:10:29 »

Tak ten Ichtiolog stwierdził po badaniach DNA że te gupiki są w 100% dziką odmianą a takie były w handlu właśnie w tamtych latach. Miejscowi wędkarze też mówią że już w latach 80 zdarzało się je łapać. Trzymam je w twardej (ph8) i mocno słonej wodzie, wręcz gdy sypnę im porządnie soli wydają się być od razu w lepszej kondycji a rozmnażają się jak wściekłe hodowlane przy nich to pikuś.
Słona woda i gupiki?
Kolejna nowość...
Co robisz z narybkiem?
Zapisane

asagoth
Coldwater
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1273


Rock 'n' roll baby


WWW
« Odpowiedz #223 : Grudzień 20, 2014, 23:14:31 »

Znaczy słona to wiesz, nie morska;) poprostu wszystkim piękniczkowatym solę ale te Gupole wydają się być  w dużo lepszej kondycji jak mi się sypnie deko więcej. Samiczki bez pary i jakieś trefne sztuki idą na karme. Samce paruje z samicami i sprzedaje.
Zapisane

Strony: 1 ... 13 14 [15]
  Drukuj  
 
Skocz do: