Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: PYTANIE O ŻWIREK  (Przeczytany 2285 razy)
darkx4
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 101



« : Październik 16, 2006, 06:51:17 »

Witam wszyskich. Ostatnio kupiłem akwarium 200l w bardzo atrakcyjnej cenie. Gratis dostałem cały sprzęt i ŻWIR. Zastanawiam się tylko czy mogę wykorzystać go do mojego akwarium wielogatunkowego, ponieważ wcześnieiszy właściciel hodował pyszczaki. Żwirek wygląda jak ten ze sklepów, ale są też płaskie podłużne kamieni. Ja myślicie? Będzie się nadawał  Huh
« Ostatnia zmiana: Październik 16, 2006, 08:11:48 wysłane przez darkx4 » Zapisane
Emi
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 5480



WWW
« Odpowiedz #1 : Październik 16, 2006, 14:59:33 »

Musisz sprawdzić czy te kamienie i żwir nie mają związków wapnia w składzie. Wtedy mogą podnosić PH wody. Jeżeli możesz zdrapać trochę tego kamienia na spodeczek i polać słabym go kwasem solnym albo siarkowym. Jak będzie się pienił to będzie podnosił PH. Jak nie masz dostępu do kwasów to spróbuj z octem 10%. Pienienie się będzie słabiej widoczne ale lepsze to niż nic.
Żwirek też sobie sprawdź. Jak będzie wszystko ok to nie zapomnij kamieni i żwirku dobrze wygotować albo wyprażyć w piekarniku bo na kamieniach mogą przetrwać jacyś niechciani goście.
Zapisane

Pozdrawiam,
Emi

Górnośląskie Stowarzyszenie Akwarystów - www.gsa.org.pl

Małe jest piękne... ale w większym ryby czują się lepiej.
michael_game
Nowy
*
Wiadomości: 39


« Odpowiedz #2 : Październik 16, 2006, 18:01:28 »

ej wez ze 6 kamyczków do miseczki i polej octem... jak sie spienio to je wywal a jak nie to spokso so do akwarium
Zapisane
darkx4
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 101



« Odpowiedz #3 : Październik 17, 2006, 06:51:09 »

spróbóje tym sposobem z octem. zobaczymy co się stanie. razem z tymi kamieniami miałem kilka piaskowców ale od razu je wyżuciłem. a jeżeli żwirek będzie dobry to musze go wygotować we wrzątku? nie wystarszy zalać go gotowaną wodą?  Huh  pytam się poniewarz jest go z 40 kg i byłby problem z zagotowaniem wszystkiego.
Zapisane
matti_1986zurek
Nowy
*
Wiadomości: 8


« Odpowiedz #4 : Kwiecień 11, 2011, 19:36:06 »

a ja mam pytanie kupilem gotowy zwirek we wrokach w zologicznym po 2 kg we worku i teraz mam pytanie czy mopge sypac odrazu zwirek do akwa czy musze go wyplukac?? prosze o szybka odpowiedz Smiley
Zapisane
Cegla22
Nowy
*
Wiadomości: 44


« Odpowiedz #5 : Kwiecień 11, 2011, 19:50:59 »

Dla pewności przepłucz, jeśli woda będzie czysta po płukaniu to jest on gotowy do wsypania do akwarium.
Zapisane
matti_1986zurek
Nowy
*
Wiadomości: 8


« Odpowiedz #6 : Kwiecień 11, 2011, 19:59:56 »

hehehehhe za puzno Cheesy:D juz wsypalem ale mam go za malo wiec nastepny przeplukam :d narazie wsypalem do 112 l akwa 6 kg zwirku i 10 l ziemi Smiley
Zapisane
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do: