Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: [1] 2
  Drukuj  
Autor Wątek: Kakadu POMOCY!!!  (Przeczytany 7284 razy)
pablodiablo83
Nowy
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 27


« : Grudzień 06, 2010, 19:34:34 »

Kupiłem na giełdzie parkę kakadu tydzień temu. Wpuściłem do mojego akwa 60l Dostawały larwy komara do jedzenia jako deser do diety. W sobotę podmieniłem ok 15% wody co zaowocowało w przygotowanie samicy do tarła. Przygotowała super gniazdko w dziurze w korzeniu(bardzo ciasne i super skitrane). W niedziele zaczęła tańczyć przed samcem, podpływała, obracała się bokiem i zaciągała go do gniazdka. Ten nie za bardzo reagował, pod wieczór zaczął się denerwować i podgryzać ja lekko (jakby ją chciał odgonić). Późnym wieczorem samica zniosła jajeczka (YEACH  Cheesy), ale nadal tańczyła próbując zaciągnąć go do gniazda. Dziś wracam z pracy, a jajka zniknęły  Cry ( żona mowi ze samiec siedział długo w tym gniazdku z samicą). Teraz jak tylko samiec zobaczy samice to ja ostro atakuje. Biedaczka ucieka i chowa sie gdzie tylko może. Ktoś wie co się stało???

Obsada: akwa 60l
parka kakadu
8 razbor klinowych
2 kiryski pstre (dokupuje niedługo 4pandy)
2 spore ampularie

Nie sądzę żeby coś z tej obsady (oprócz kakadu) zjadło jajeczka (ślimaki by tam nie wlazły)
PROSZĘ POMOCY!!!
 Undecided
Zapisane
panchax
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 386


« Odpowiedz #1 : Grudzień 07, 2010, 01:37:59 »

prawdopodobnie to był ich "pierwszy raz" i nie bardzo kumały co co loto
następnym razem powinno być ok

ewentualnie ikra była niezapłodniona i ja zjadły

poza tym jak sam zauważyłeś samiec ostro ja gania - te pielegniczki powinno się chować w haremie bo panowie są dość agresywni
no i to 60l... jeśli ma 80 cm długości to lusss - standardowa 60tka to ciut za mało
Zapisane

Kris
pablodiablo83
Nowy
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 27


« Odpowiedz #2 : Grudzień 07, 2010, 19:28:15 »

Dzięki za info! Samiec dziś się trochę uspokoił. Baniak jest 65x30x35 wiem ze to nie za dużo ale mają dużo kryjówek i dość dużo roślin więc maja sie gdzie czaić i chować. Planuję dokupić jeszcze jedną samiczkę, czy to dobry pomysł? Jeśli tak to mam jeszcze jedno pytanie: czy musi być tej samej odmiany? tzn ja mam kakadu bodajże orange ( ubarwienie samca wszystkie płetwy calutkie pomarańczowe bez plamek i w niewielkim stopniu samica na grzbietowej)
Zapisane
panchax
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 386


« Odpowiedz #3 : Grudzień 08, 2010, 02:20:17 »

powiem ci, ze twoje akwa to takie minimum dla nich. Samiczkę jak najbardziej dodaj, bo jedna ciężki będzie żywot miała. a co do odmiany to tylko zależy od Ciebie czy chcesz trzymać jedna linie, czy nie zależy ci na tym. gdzieś czytałem, ale za cholerę nie pamiętam gdzie, artykuł o dziedziczeniu cech (barw)u tych pielegniczek. Któraś z nich orange lub double red, czy red dominuje nad inna. Nie przypominam sobie która jest dominująca, a która recesywna. nie chce ci mieszać ale jeśli dobrze pamiętam to orange jest recesywna, choć mogę się mylić. Moze jest ktoś bardziej zorientowany w tym temacie
« Ostatnia zmiana: Grudzień 08, 2010, 02:22:43 wysłane przez panchax » Zapisane

Kris
pablodiablo83
Nowy
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 27


« Odpowiedz #4 : Grudzień 08, 2010, 19:28:19 »

Ech Sad dziś znalazłem totalnie obskubaną do ości razborke i to największą jaką miałem  Sad  Sam już nie wiem co począć  Sad tym bardziej ze do tej pory kakadu nie reagowały na ławiczkę za to atakują mi kiryski a zwłaszcza samica potrafi zrobić rajd za nim po całym akwarium Cry Przeraża mnie to chyba za wysokie progi obrałem...
Zapisane
dobraf
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1782


« Odpowiedz #5 : Grudzień 08, 2010, 21:06:19 »

nie za wysokie progi gościu tylko zbyt małe akwarium!!! (kakadu to małowymagające pielęgniczki) ja mając harem kakadu 1+2 w bańce 112l o 80cm długości nie widziałem żadnej możliwości by wpuścić jakąkolwiek przydenną rybę bo miałaby przekichane, wpuszczenie drugiej samicy do tej bańki też może skończyć się dymem, zawsze, któraś z tych samic okaże się słabsza i zostanie zdominowana przez drugą - tu pytanie czy znajdzie odpowiednio dużo miejsca by znaleźć spokój i nie dać się zamęczyć? imho masz dwa wyjścia:

- oddać kakadu i masz spokój - można spróbować ewentualnie w ich miejsce wpuścić parę ramirez (uwaga na parametry wody) lub borelek,
- dokupić drugą samiczkę i liczyć się z tym, że może być dym i trza będzie kakadu oddać, no i imho kirysy out w tej opcji.
Zapisane

http://www.akwarium.net.pl/forum/index.php?topic=23648.0
Pterophyllum scalare
Ancistrus dolichopterus
Hoplosternum thoracatum
pablodiablo83
Nowy
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 27


« Odpowiedz #6 : Grudzień 08, 2010, 22:08:37 »

Kakadu trafiły do mnie przez przypadek w sumie, bo dobierając obsadę miałem w planie kupno właśnie Ramirez. Sporo czytałem o nich i o Kakadu przed zakupem. Będąc na giełdzie szukałem ramirezek ale nie było, i nadziałem sie na tą przepiękną parkę po naprawdę niezłej cenie (10zł za parkę) więc pomyślałem że nie będzie to miało większego znaczenia, jednak nic bardziej mylnego  Sad Dzięki za pomoc, raczej oddam komuś te śliczności dokupie otosy, kiryski, i krewetki a jak nabiorę doświadczenia to i baniak wymienię na min 250 bo mam na to miejsce. (ten dostałem, dorobiłem pokrywę+oświetlenie) Dobraf masz rację, zastanawiałem się nad tym i może baniak by stykną dla samych kakadu bo nieźle urządzony, ale za drobne i delikatne ryby tam pływają ( moja żona w ciąży i pokochała kiryski więc wybór jednoznaczny)
Dzięki za pomoc!!!


ps Chce ktoś KAKADU??  Tongue
Zapisane
nikodem0
Zainteresowany
**
Wiadomości: 164


« Odpowiedz #7 : Grudzień 27, 2010, 11:52:33 »

ok  nic  sie nie  stalo Smiley Smiley Smiley Smiley
pozdrawiam
Nikodem0
« Ostatnia zmiana: Styczeń 06, 2011, 20:13:13 wysłane przez nikodem0 » Zapisane
pablodiablo83
Nowy
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 27


« Odpowiedz #8 : Styczeń 06, 2011, 19:00:43 »

nikodem0 Sorka że dopiero teraz odpisuje ale już je oddałem do większego akwarium.
Zapisane
Andrij
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1223



WWW
« Odpowiedz #9 : Luty 05, 2011, 23:07:21 »

Już drugi raz rozmnożyły mi się kakadu i chciałbym uratować narybek. Postanowiłem zakupić kotnik.
Jaki według Was jest optymalny litraż kotnika dla kakadu?
Myślałem o czymś w tym stylu: http://www.rybarium.pl/sklep//sera-breeding-container-kotnik_101979.html
Zapisane

GG: 2202940
Strona klubu w którym gram: www.blekitnipiersciecj.futbolowo.pl

rafał 999
Nowy
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 17


« Odpowiedz #10 : Luty 06, 2011, 00:53:48 »

Ja rozmnażam kakadu w oddzielnym zbiorniku 45l i nie mam żadnego problemu z rozmnożeniem i z wychowaniem narybku do rozmiaru handlowego ale najlepiej to jest wg mnie po tarle odłowić samca bo może napastować samice a ta zdenerwowana może pożreć lub opuścić młode a jeżeli chodzi o długość zbiornika to lekka przesada aby na dwie rybki 5 cm zakładać tak ogromne akwarium wystarczy zapewnić kilka zakamarków i roślin oraz odpowiednie parametry wody bo jeżeli będą odbiegać znacznie od normy to ikra zbieleje i zostanie zjedzona przez samice tj pH6,5 TwW poniżej 2 a najlepiej 0 TwO do 5
Zapisane
dobraf
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1782


« Odpowiedz #11 : Luty 06, 2011, 09:27:45 »

u mnie kakadu spokojnie wycierały się w wodzie średniotwardej o odczynie lekko zasadowym, Andrij dobrym rozwiązaniem byłoby rzeczywiście odłowienie samce na jakiś czas jak pisze poprzednik. U mnie z czasem też mocno przeszkadzał w wychowie narybku napastując samice. Z kotnikiem możesz spróbować ale ja osobiście nie polecam takich rozwiązań.
Zapisane

http://www.akwarium.net.pl/forum/index.php?topic=23648.0
Pterophyllum scalare
Ancistrus dolichopterus
Hoplosternum thoracatum
Andrij
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1223



WWW
« Odpowiedz #12 : Luty 06, 2011, 12:55:24 »

Nie mam gdzie go odłowić. Na dodatek w tym akwarium jeszcze mam 8 żałobniczek. Jeśli odłowiłbym samicę z narybkiem to ona nigdy go nie zje?
Zapisane

GG: 2202940
Strona klubu w którym gram: www.blekitnipiersciecj.futbolowo.pl

rafał 999
Nowy
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 17


« Odpowiedz #13 : Luty 07, 2011, 12:32:03 »

Jak odłowisz samice to raczej na pewno będzie wystraszona i co zrobi młodym to nie wiadomo To lepiej jak masz problem z miejscem dla nich to odłów same młode
Zapisane
dobraf
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1782


« Odpowiedz #14 : Luty 07, 2011, 21:38:29 »

Nie mam gdzie go odłowić. Na dodatek w tym akwarium jeszcze mam 8 żałobniczek. Jeśli odłowiłbym samicę z narybkiem to ona nigdy go nie zje?

no to ciężko będzie odchować w ogólniaku, ja w bańce miałem tylko kakadu. Nie odławiałem samicy razem z narybkiem bo nie chciało mnie się odpalać małej bańki imho szansa zawsze jest, że to wypali choć może lepiej byłoby spróbować ją przenieść razem z ikrą przy następnym tarle.
Zapisane

http://www.akwarium.net.pl/forum/index.php?topic=23648.0
Pterophyllum scalare
Ancistrus dolichopterus
Hoplosternum thoracatum
Strony: [1] 2
  Drukuj  
 
Skocz do: