Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: Biaława woda  (Przeczytany 3284 razy)
Arron
Zainteresowany
**
Wiadomości: 133



« : Marzec 13, 2011, 17:38:58 »

Witam posiadam dwu dniowe akwa kupiłem go używanego wszystko dobrze wymyłem żwir płukałem dobrą godzinę filtr aquaela 450l/h mam problem wydaje mi się ze ta woda jest nieco biaława na początku po wlaniu wody była bardziej biaława ale teraz już jest mniej co zrobić żeby woda była przezroczysta.Dołączam link do fotek
http://img861.imageshack.us/i/p1021000.jpg/
Pozdrawiam 
Zapisane
fab
Nowy
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 16


« Odpowiedz #1 : Marzec 13, 2011, 18:06:38 »

Jestem początkowym akwarysta i miałem podobny problem. >:DTo pewnie pierwotniaki.Jak akwa dojrzeje po kilku tyg.woda sie wyklaruje.Wsadź parę roślinek i cierpliwie czekaj.A tak wogole to poczytaj na forum o dojrzewaniu akwa.Jest tego dużo i sporo sie można dowiedzieć.
« Ostatnia zmiana: Marzec 13, 2011, 18:09:09 wysłane przez fab » Zapisane
Arron
Zainteresowany
**
Wiadomości: 133



« Odpowiedz #2 : Marzec 13, 2011, 18:17:58 »

zamierzam juto jechac po roslinki i odrazu wsadze 2 gupiki pomoga w ustabilizowaniu sie
Zapisane
fab
Nowy
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 16


« Odpowiedz #3 : Marzec 13, 2011, 19:08:46 »

mysle że na rybki nie czas.wpuść te gupiki za min tydzień.
Zapisane
Arron
Zainteresowany
**
Wiadomości: 133



« Odpowiedz #4 : Marzec 18, 2011, 19:40:23 »

Witam jestem po tygodniu od założenia akwa dokupiłem roślinki Blyxa japonica z 5  i Kryptokoryna tez z 5 mam problem z białawą wodą po zasadzeniu roślinek i przestaniu napowietrzania poprawił się stan wody ale dzisiaj przemieściłem roślinki  na inne miejsce w akwa to problem z białawą wodą miał miejsce także dzisiaj wpuściłem 2 gupiki samca i samice w ciąży i uruchomiłem napowietrzanie z filtra.Co dalej zrobić żeby poprawiła się jakość wody w akwa aha jeszcze jedna informacja na tafli wody czasami wyskakują jakieś bąbelki w dziwnym kolorze takie niby białawe i przezroczyste,

aha jeszcze po wpuszczeniu roślinek przepłukałem wkład filtrowy oczywiście wodą z akwarium
« Ostatnia zmiana: Marzec 18, 2011, 22:37:02 wysłane przez Grajewiak » Zapisane
damian8597
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 101


« Odpowiedz #5 : Marzec 18, 2011, 20:16:34 »

Po pierwsze to już tu było. Po drugie, to nawet więcej niż normalne. Po trzecie polecam filtr RO albo wode RO. Roll Eyes
Zapisane
Arron
Zainteresowany
**
Wiadomości: 133



« Odpowiedz #6 : Marzec 18, 2011, 22:25:04 »

ale mi pomogłeś dzięki
Zapisane
danrow1
Nowy
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 3


« Odpowiedz #7 : Marzec 19, 2011, 14:47:21 »

witam ,jestem laikiem w tych sprawach i mam ten sam problem ,czy ktos moglby wytlumaczyc glabowi (mam siebie na mysli) co i jak? z gory dziekowa Wink
Zapisane
Hubikopter
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1023


Moje skromne 620l 200x40x77


WWW
« Odpowiedz #8 : Marzec 19, 2011, 15:26:28 »

Ok, kiedy akwarium jest nowe (woda jest niedojrzała), czyli między innymi nie osadziły się jeszcze w materiałach filtracyjnych (w filtrze) bakterie nitryfikacyjne (takie, które redukują metale ciężkie, azotyny i azotany, biologicznie oczyszczają wodę itd.) są dobre warunki do rozmnażania się pierwotniaków, które kiedy woda dojrzeje (po około 3 tygodniach) znikają. To normalny proces, może wystąpić też, jeżeli podmienia się za dużo wody i czyści filtr pod bieżącą wodą. W trakcie dojrzewania akwarium mogą pojawić się również okrzemki, czyli białe naloty na szybie. Dlatego ryby powinniśmy wpuszczać po około 3 tygodniach.
Zapisane
danrow1
Nowy
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 3


« Odpowiedz #9 : Marzec 19, 2011, 19:58:43 »

niestety :/ juz wpuscilem w ten sam dzien (czyli wczoraj) ale na swoja obrone mam to ze dodalem aqua safe ,rybki na chwile obecna maja sie dobrze Wink dziekuje za wyczerpujaca odpowiedz
Zapisane
Hubikopter
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1023


Moje skromne 620l 200x40x77


WWW
« Odpowiedz #10 : Marzec 19, 2011, 20:02:44 »

To niedobrze, że wpuściłeś tak prędko, ale jak już się tak stało, to polecałbym wlać trochę wody z dojrzałego akwa. Dobrze, że wlałeś ten aqua safe, to nie jest do końca Twoja wina, bo producenci na preparatach piszą, że można włożyć rybki na drugi dzień, co jest kompletną nieprawdą, bo bakterii nitryfikacyjnych nie da się zamknąć w pudełku.
Zapisane
danrow1
Nowy
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 3


« Odpowiedz #11 : Marzec 19, 2011, 20:08:08 »

wpuszczajac rybki wlalem wode z woreczka ze sklepu zoologicznego w ktorym je kupilem ,mam nadzieje ze to cos pomoze ,szkoda by mi bylo gdyby cos sie stalo rybka bo zlapalem chyba nowego bakcyla ;)teraz wlasnie plywaja do ory brzuszkami i sie wyleguja w promieniach lampki Cheesy

zartowalem oczywiscie Wink
« Ostatnia zmiana: Marzec 19, 2011, 20:10:13 wysłane przez danrow1 » Zapisane
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do: