Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Akwarystyka - Forum Akwarystyczne Wodnego Swiata « Akwarystyka « Woda « "Coś" na powierzchni wody.
Strony: [1] 2
  Drukuj  
Autor Wątek: "Coś" na powierzchni wody.  (Przeczytany 6573 razy)
paweloo18
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 296



« : Grudzień 05, 2010, 10:39:40 »

W ostatnich dniach na powierzchni wody pojawiła się biała błona, po zamieszaniu wszystko się rozpada w jakby strzępki, a po paru godzinach tworzy się z znowu. Podmiany wody nie pomagają. Co to może być?
Zapisane

Pasja. Wiedza. Doświadczenie.
A-smi
Robert
Global Moderator
Super aktywny
*****
Wiadomości: 1237



« Odpowiedz #1 : Grudzień 05, 2010, 10:40:54 »

Karmisz ryby mięsem? Zamontuj deszczownie i będzie po problemie.
Zapisane

pozdrawiam
asmi
paweloo18
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 296



« Odpowiedz #2 : Grudzień 05, 2010, 12:16:47 »

Nie, nie karmię ryb mięsem. Ale z tego co pamiętam zrobiło się tak kiedy wrzuciłem plasterek marchewki, oczywiście sparzonej. Próbowałem z deszczownią, wszystko się rozpada na drobne strzępki i pływa w toni.
Zapisane

Pasja. Wiedza. Doświadczenie.
paweloo18
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 296



« Odpowiedz #3 : Luty 05, 2011, 12:37:28 »

Chciałbym ponowić temat. Deszczownia działa ale tylko na połowę akwarium. Myślałem o zakupie pompy do tworzenia fal i mam pytanie czy to mi pomoże?
Zapisane

Pasja. Wiedza. Doświadczenie.
rafalkudlaty
Bywalec
****
Wiadomości: 401


« Odpowiedz #4 : Marzec 12, 2011, 07:54:35 »

podpinam sie do pytania...
Zapisane

Cegla22
Nowy
*
Wiadomości: 44


« Odpowiedz #5 : Marzec 12, 2011, 09:19:05 »

Skimer pomógł by.
Zapisane
vento
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1488


« Odpowiedz #6 : Marzec 12, 2011, 09:28:25 »

to o czym piszesz to błona bakteryjna-często pojawia się w 'świeżych' zbiornikach.
Najprostszym rozwiązaniem problemu jest zamontowanie skimmera i wpuszczenie kilku molinezji.
pozdrawiam
Zapisane

rafalkudlaty
Bywalec
****
Wiadomości: 401


« Odpowiedz #7 : Marzec 12, 2011, 19:06:01 »

powiem szczerze, ze nie wiedzialem co to jest skimmer, ale od czego ma sie wujka google... w pol godzinki, w bardzo prosty sposob zrobilem cos podobnego co zalatwia sprawe. na strychu odgrzebalem stary, maly filtr wewnetrzny, zakleilem wloty tasma izolacyjna (obawiam sie troche czy nie pusci mi chemii, mam nadzieje, ze nie), w bocznej sciance na wysokosci dolnej czesci gabki wywiercilem otwor, w ktorym zamontowalem plastikowa rurke polaczona z wezykiem. na drugim koncu wezyka znajduje sie kolanko o srednicy ok 5mm. wszystko musi byc zrobione szczelnie by nie lapalo "lewego" powietrza. filtr na scianke zbiornika, kolanko minimalnie nad powierzchnie wody i problem z brzydko wygladajacym kozuszkiem mam z glowy, gratisowo ustrojstwo dziala jeszcze jako napowietrzacz  ... nobla za to nie dostane ale autorowi postu moj patent moze sie przyda  Good !
Zapisane

Cegla22
Nowy
*
Wiadomości: 44


« Odpowiedz #8 : Marzec 12, 2011, 19:42:49 »

Nie wiem jak to jest z klejem z taśmy, ja do celów akwarystycznych używam kleju na gorąco. Google -> klej na gorąco
Możesz także użyć silikonu akwarystycznego ale klej łatwiej usunąć.

A co do samego kożucha to u mnie pomogło ściągnięcie go wężykiem do wiadra, wyczyszczenie dna i filtra i zmniejszenie ilości pokarmu.  
Zapisane
fr0t
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 490


WWW
« Odpowiedz #9 : Marzec 12, 2011, 20:13:32 »

Musisz znaleść źródło tego "kożucha", podaj parametry wody, stan zbiornika, obsadę, roślinki, nawożenie itd... W jednym z moich akwariów woda całkowicie stoi i nie mam żadnego kożucha, wszystko ładnie rośnie itp. Z kolei w małym akwarium miałem cienki kożuch podczas wyhowywania narybku gurami. Tworzył się przez przekarmianie zmielonym suchym pokarmem. Zbierałem go (kożuch) rozkładając ręcznik papierowy (nie kolorowy i bezzapachowy) na powierzchni wody. Na ten kożuch nawet napowietrzacz nie pomagał. Zacząłem mniej karmić i problem minął. Teraz wylot filtra mam skierowany w taflę wody i to pomaga mi napowietrzyć wodę i za razem tafla wody jest krystalicznie przejrzysta. Wnioski - słaba filtracja, przerybienie, przekarmianie, za mało tlenu w wodzie - sprawdz to i pomyślimy dalej co z tym fantem zrobić.
Zapisane

rafalkudlaty
Bywalec
****
Wiadomości: 401


« Odpowiedz #10 : Marzec 12, 2011, 21:32:50 »

powodow powstawania kozuszka w moim przypadku upatrywalbym w stosunkowo mlodym zbiorniku (niecaly miesiac) oraz byc moze lekkim przekarmieniu (wydaje mi sie, iz problem pojawil sie po podaniu larw komara ale nie jestem pewien, wczesniej nawet przed restartem zbiornika tego nie mialem). filtracje mam przesadzona w odniesieniu do litrazu, napowietrzam kilka godzin dziennie. odnosnie parametrow to ph - 6-6.5, gh, kh powinno byc niemierzalne (mam czarne wody i leje tylko wode z ro - niestety skonczyly mi sie testy), no2 i no3 nie znam jednakze powinno byc w normie, gdyz po wystartowaniu dodalem odpowiednia ilosc bakterii, jako pozywke - szczypte pokarmu, po dwoch tygodniach przerzucilem parke ramirezek i cztery jarzence, odczekalem tydzien nie zauwazajac zadnych dziwnych zachowan u rybkow i kilka dni temu przerzucilem reszte obsady czyli pozostalem osiem jarzencow. o przerybieniu nie moze byc mowy, zbiornik ma 112l brutto. roslinek nie mam jak na bw przystalo wiec i nie nawoze...
Zapisane

emperor
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1446


« Odpowiedz #11 : Marzec 12, 2011, 21:39:25 »

powodow powstawania kozuszka w moim przypadku upatrywalbym w stosunkowo mlodym zbiorniku (niecaly miesiac) oraz byc moze lekkim przekarmieniu (wydaje mi sie, iz problem pojawil sie po podaniu larw komara ale nie jestem pewien, wczesniej nawet przed restartem zbiornika tego nie mialem).
Miałem podobny problem i pojawił się dokładnie po "użyciu" larw komara i mrożonego wodzienia.
Deszczownie umieściłem nad lustrem wody i problem się rozwiązał.
Zapisane

Pośpiech w akwarystyce jest wskazany tylko w
czasie zbierania wody z podłogi

Mój baniaczek
http://www.akwarium.net.pl/forum/nasze-akwaria/240l-korzenie-i-galezie/
rafalkudlaty
Bywalec
****
Wiadomości: 401


« Odpowiedz #12 : Marzec 12, 2011, 21:54:17 »

Deszczownie umieściłem nad lustrem wody i problem się rozwiązał.
a karmiles dalej komarem czy zaprzestales??
Zapisane

emperor
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1446


« Odpowiedz #13 : Marzec 12, 2011, 21:58:41 »

Ryby karmię wyłącznie żywym, lub mrożonym pokarmem. Nie uznaję suchych.
Przy karmieniu "mięsem" musisz brać pod uwagę możliwość wystąpienia kożucha.
Wcześniej miałem deszczownię zamontowana pod lustrem wody i kożuch był cały czas.
Zapisane

Pośpiech w akwarystyce jest wskazany tylko w
czasie zbierania wody z podłogi

Mój baniaczek
http://www.akwarium.net.pl/forum/nasze-akwaria/240l-korzenie-i-galezie/
rafalkudlaty
Bywalec
****
Wiadomości: 401


« Odpowiedz #14 : Marzec 12, 2011, 22:06:42 »

czyli jest to normalne zjawisko, a moj "odwrocony filter" okazal sie strzalem w 10... wiem, ze to kwestia przyzwyczajenia ale mi jednak deszczownica przeszkadza...
Zapisane

Strony: [1] 2
  Drukuj  
 
Skocz do: