Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: Bujna roślinność  (Przeczytany 2767 razy)
3Damian3
Zainteresowany
**
Wiadomości: 66


« : Listopad 14, 2010, 20:31:06 »

Zawsze marzyłem, żeby stworzyć piękne krewetkarium z bujną roślinnością, wieloma mchami, trawnikiem. Dlatego postanowiłem założyć akwarium, ale ono w żaden sposób nie przypomina tego wymarzonego. Tutaj jest link, a w nim opis akwa i zdjęcia. Proszę o rady, co dokupić , co zmienić.
http://www.akwarium.net.pl/forum/nasze-akwaria/3damian3-krewetkarium-80l/
Zapisane
owlman
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1205


« Odpowiedz #1 : Listopad 14, 2010, 20:43:47 »





jezeli dzialaja to pomoga proponuje rowniez odwiedzic strone tego goscia  ; Oliver Knott
Zapisane
3Damian3
Zainteresowany
**
Wiadomości: 66


« Odpowiedz #2 : Listopad 15, 2010, 20:38:27 »

Filmy bardzo ciekawe i przydatne przy zakładaniu akwarium tyle, że ja już mam i szkoda by było zaczynać wszystkiego od nowa. Dlatego co proponujecie ?
Zapisane
owlman
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1205


« Odpowiedz #3 : Listopad 15, 2010, 21:35:21 »

Pisales : " co zmienic" . Przede wszystkim podloze na zwirek 0,7=1,2 mm nasypac go wiecej minimum 5=6 cm Najpierw jakis substrat pod zwir
rosliny posadzic bo plywaja luzem ,a te ktore posadzone przymocowac do korzeni  
To nie jest akwarium tylko smietnik .
Zapisane
3Damian3
Zainteresowany
**
Wiadomości: 66


« Odpowiedz #4 : Listopad 15, 2010, 22:20:32 »

Poczytaj coś o tej roślinie to będziesz wiedział dlaczego pływa luzem;) A co do wielkości żwiru to uważam, że gdybym kupił jakieś roślinki, które stworzą trawnik np. Hemianthus micranthemoides to kolor, ani wielkość żwiru nie miałaby aż takiego znaczenia. Zastanawiam się jeszcze nad włożeniem jakiejś skały
Zapisane
owlman
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1205


« Odpowiedz #5 : Listopad 15, 2010, 22:30:13 »

Skoro wiesz lepiej ,... to po co pytasz ?
Zapisane
Neon-Innesa
Non omnis moriar
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 335


Akwarium ma cieszyć ! :)


« Odpowiedz #6 : Listopad 15, 2010, 22:30:33 »

Cytuj
Proszę o rady, co dokupić , co zmienić.
Ten żwirek zamienić na pisaek "zerówka " lub zrobić połowe akwa w lini poprzecznej tylną cześć do polowy żwirkiem a od połowy do przedniej szyby piaskiem ( taką wyspeke jakby )
Roślinki mchy np. : mchy flame, weeping, willow, lub inne
rośliny na 2 plan  Pogostemon helferi a na 3 np. tą Rotala rotundifolia
Zapisane

emperor
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1446


« Odpowiedz #7 : Listopad 15, 2010, 22:34:56 »

Poczytaj coś o tej roślinie to będziesz wiedział dlaczego pływa luzem;) A co do wielkości żwiru to uważam, że gdybym kupił jakieś roślinki, które stworzą trawnik np. Hemianthus micranthemoides to kolor, ani wielkość żwiru nie miałaby aż takiego znaczenia. Zastanawiam się jeszcze nad włożeniem jakiejś skały

Przy trawniku 'wielkość' żwiru ma jednak znaczenie. Chciałbym zobaczyć jak posadzisz i jak sobie poradzi "mały heniek" w Twoim podłożu.

Pozdrawiam
Zapisane

Pośpiech w akwarystyce jest wskazany tylko w
czasie zbierania wody z podłogi

Mój baniaczek
http://www.akwarium.net.pl/forum/nasze-akwaria/240l-korzenie-i-galezie/
3Damian3
Zainteresowany
**
Wiadomości: 66


« Odpowiedz #8 : Listopad 16, 2010, 21:01:39 »

Hemianthus micranthemoides da radę mi ładnie wyrosnąć na moim podłożu i czy mogę dokupować rośliny jeśli w akwarium będą już krewetki i ryby ?
Jeśli ktoś byłby w stanie poświęcić mi trochę czasu i pomóc mi zrobić porządne akwarium, proszę napisać na gg 9905591, dzięki
« Ostatnia zmiana: Listopad 16, 2010, 21:49:26 wysłane przez Grajewiak » Zapisane
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do: