Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Akwarystyka - Forum Akwarystyczne Wodnego Swiata « Biotopy « Azja « Mieszkanko dla bojownika
Strony: [1] 2 3 ... 5
  Drukuj  
Autor Wątek: Mieszkanko dla bojownika  (Przeczytany 29268 razy)
Wiktoria
Nowy
*
Wiadomości: 37


WWW
« : Styczeń 08, 2004, 19:59:54 »

Fitam ponownie Smiley
Chcialabym miec bojowniczka (znowu-> swojego pierwszego 3malam najpierw w kuli, potem w duzym sloju, a na koncu w akwa 11 litrow). Czy takie wyposazenie bedzie ok?

-akwarium 12 litrow
-zwir
-roslinki
-pokrywa
-jakas ozdobka
?
Czy dla takiego bojowniczka ktory zostal odratowany z plastikowego kubeczka konieczny bedzie filtr? Troche jestem nie przy kasie, ale w sumie moglabym zainwestowac w drugi (jesli to bedzie niezbednie koniecznie)
Zapisane

moje gadu: 3697279, piszcie :-)
--
wiktoria ze zwierzyncem (kot, zolw, chomik, akwa 10l z bojownikiem i 27 z 5 kiryskami, 2 molkami i 5 kardynalkami) pozdrawia Smiley

Moje Forum-Zapraszam
Molly_
Bywalec
****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 338



« Odpowiedz #1 : Styczeń 08, 2004, 20:54:49 »

Takie akwa dla bojownika będzie okey. Filtr dla bojownika nie jest taki ważny. Te rybki żyją często na polach ryżowych, w niewielkich zbiornikach. Poza tym bojowniki są rybami labiryntowymi, tzn. pobierają powietrze atmosferyczne. Dlatego filtr w tym akwarium nie będzie konieczny. Musisz zadbać o pokrywę i pilnować, żeby temperatura wody nie rózniła się bardzo od temp. powietrza, bo w przeciwnym wypadku łatwo u bojowniczka o przeziębienie błędnika.
Aha! I nigdy nie chowaj już rybek w kuli!
Zapisane

zawsze iść rozkaz, który mam we krwi, MAŁĄ WOJNĘ w sobie mieć
Tomlsv
Super aktywny
*****
Wiadomości: 1308



WWW
« Odpowiedz #2 : Styczeń 08, 2004, 21:17:23 »

Eh, no i paradoks, takie odratowywanie napędza ten biznes...
Zapisane

http://akwarium.cdi.pl/avataranim.html  avatary (zdjęcia/obrazki pod nick) na forum !
Jak komuś nie działa to dodać www do adresu.
Wiktoria
Nowy
*
Wiadomości: 37


WWW
« Odpowiedz #3 : Styczeń 09, 2004, 14:55:41 »

Tak, ale wole napedzic im biznes i uratowac rybke niz stac obok obojetna..

A czy 6.5 litra by wystarczyło? Sad
Zapisane

moje gadu: 3697279, piszcie :-)
--
wiktoria ze zwierzyncem (kot, zolw, chomik, akwa 10l z bojownikiem i 27 z 5 kiryskami, 2 molkami i 5 kardynalkami) pozdrawia Smiley

Moje Forum-Zapraszam
Molly_
Bywalec
****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 338



« Odpowiedz #4 : Styczeń 09, 2004, 20:59:39 »

Cytat: Wiktoria
Tak, ale wole napedzic im biznes i uratowac rybke niz stac obok obojetna..

A czy 6.5 litra by wystarczyło? Sad


Wiktoria, ja też tak samo myślę :wink:  Nie mogę patrzeć obojętnie na krzywdę zwierząt... Sad
A co do akwariumka....hmm...6.5 litra według mnie powinno wystarczyć. Bojowniki nie są wymagającymi rybkami i nie potrzebuja aż tak dużo miejsca..
Zapisane

zawsze iść rozkaz, który mam we krwi, MAŁĄ WOJNĘ w sobie mieć
mala_lady_pank
Stały użytkownik
***
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 262


LP


« Odpowiedz #5 : Styczeń 09, 2004, 21:16:02 »

Cytat: Molly_

Bojowniki nie są wymagającymi rybkami i nie potrzebuja aż tak dużo miejsca..

No właśnie... Smiley  Tylko szkoda że niektórzy popadaja w skrajności i dla nich "nie potrzebują duzo miejsca" znaczy "wystarczy im plastikowy kubek" Sad  Jak bym mogła wykupiłabym wszystkie tak męczące się bojowniki... :roll:  Akwa 6,5 l. jest ok :wink:
Zapisane

" muzyka mnie zasłania i chroni, mogę się za nią schować " - Jan Borysewicz
lukas
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 3050


into U'r eyes my face remains


« Odpowiedz #6 : Styczeń 09, 2004, 23:31:03 »

Wiktoria , zapętlasz się! 6,5l to już właściwie kula. Ryb nie należy trzybać w kulach dlatego że są one okrągłe tylko dlatego że są małe!!!!
Jeśli trzymasz bojownika w akwarium 12l to nawet nie myśl o tym żeby dodawać mu tam jakiekolwiek toważystwo. Powinnaś również zaopatrzeć się w grzałkę z termostatem. Bojowniki są bardzo wrażliwe na niską (i zmienną) temperaturę wody. Na niewłaściwe warunki temperaturowe prawie natychmiast reagują stanem chorobowym (najczęściej ospą)
Zapisane

Wiktoria
Nowy
*
Wiadomości: 37


WWW
« Odpowiedz #7 : Styczeń 10, 2004, 10:34:38 »

No tak.. Nie bedzie akwa 12 litrow, bo mama powiedziala, ze zgadza sie na rybke, ale nie na nastepne akwa, ze sie umowilysmy ze we wrzesniu bede mogla miec 250 litrow i wtedy moge do 22 wsadzic bojownika :roll: No i takie 12 to bylby raj.. Grzaleczka,zwirek,roslinka,pokrywa,kamyczek jakis,ozdobka.. Ehh.. Buu.. A mama..eh, nieulegla Sad
Zapisane

moje gadu: 3697279, piszcie :-)
--
wiktoria ze zwierzyncem (kot, zolw, chomik, akwa 10l z bojownikiem i 27 z 5 kiryskami, 2 molkami i 5 kardynalkami) pozdrawia Smiley

Moje Forum-Zapraszam
Góral
Tomek
Global Moderator
Bywalec
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 897


Przyjaciel Wiosny


WWW
« Odpowiedz #8 : Styczeń 10, 2004, 12:10:22 »

Cytuj
  Dlatego filtr w tym akwarium nie będzie konieczny


wręcz przeciwnie, filtr będzie potrzebny, jak każdej innej rybie. bojownik też wydala, jego też się karmi, więc będzie potrzbny.
możesz za to nie stosować pompki natleniającej , bo bojownik jest labiryntowcem i nie potrzebuje mocno dotlenionej wody
Zapisane

gg:1384140
Tomlsv
Super aktywny
*****
Wiadomości: 1308



WWW
« Odpowiedz #9 : Styczeń 10, 2004, 14:43:53 »

Wiki, do 250L akwa możesz zaryzykować wpuszczenie dwóch bojowników, ponoć gdy mają duużo miejsca to nie walczą ze sobą. A jak będą walczyły to jednego umieścisz w 12L i tym samym dopniesz swego Wink.
Zapisane

http://akwarium.cdi.pl/avataranim.html  avatary (zdjęcia/obrazki pod nick) na forum !
Jak komuś nie działa to dodać www do adresu.
Leny
Nowy
*
Wiadomości: 43


« Odpowiedz #10 : Styczeń 10, 2004, 16:38:55 »

Jaką to Wam robi rużnicę, czy kupicie akwa 12, czy 22 l. Bo Bojownikowi zrobi napewno.
Zapisane
Wiktoria
Nowy
*
Wiadomości: 37


WWW
« Odpowiedz #11 : Styczeń 10, 2004, 17:02:24 »

akwa 22 mam , ale w uzyciu, az do wrzesnia.
Zapisane

moje gadu: 3697279, piszcie :-)
--
wiktoria ze zwierzyncem (kot, zolw, chomik, akwa 10l z bojownikiem i 27 z 5 kiryskami, 2 molkami i 5 kardynalkami) pozdrawia Smiley

Moje Forum-Zapraszam
mala_lady_pank
Stały użytkownik
***
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 262


LP


« Odpowiedz #12 : Styczeń 10, 2004, 17:12:15 »

Cytat: Tomlsv
Wiki, do 250L akwa możesz zaryzykować wpuszczenie dwóch bojowników, ponoć gdy mają duużo miejsca to nie walczą ze sobą. A jak będą walczyły to jednego umieścisz w 12L i tym samym dopniesz swego Wink.


Tak, można tak zrobić, bo w dużym akwarium jeden bojownik obierze "jeden kącik", drugi "drugi kącik" i nie będą się lać, bo miejsca będą mieć pod dostatkiem. Też tak kiedys zrobiłam( z tym ze mialam nawet nieco mniejsze akwarium) i nic się nie działo. Ale oczywiście zdarzaja sie odtępstwa, tak więc nie gwarantuje że  bedzie na 100we tak jak powiedziałam:wink:  Zawsze mozna jednak spróbować i jakby się działo cos niedobrego, przełowić jedną rybkę Smiley
Zapisane

" muzyka mnie zasłania i chroni, mogę się za nią schować " - Jan Borysewicz
lukas
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 3050


into U'r eyes my face remains


« Odpowiedz #13 : Styczeń 10, 2004, 21:22:17 »

Jeśli już próbujemy takich eksperymentów jak łączenie 2 samców bojowników jednym akwa (odpowiednio dużym) to proponowałbym wybrać samce zdecydowanie różniące się wielkością. Wtedy obie ryby będą wiedziły która jest silniejsza (być może bo z bojownikami z boksów i kubków to różnie bywa) i mniejszy z samców ucieknie nie podejmując walki. Takie akwa musi też obowiązkowo zawierać dużo kryjówek , w których słabszy samiec będzie mógł się schronić.
              Jest tylko małe ale. Ten mniejszy samiec też w końcu dorośnie i pewnie po jakimś czasie będzie chciał przejąć schedę po większym (tak przecież robią mieczyki , pielęgniczki i wiele innych gatunków). Wtedy fight nieunikniony.
Zapisane

Pencala
Stały użytkownik
***
Wiadomości: 105


« Odpowiedz #14 : Styczeń 10, 2004, 22:44:42 »

powinno się zkazać produkowania kul i trzymania rybek w boksach i kubczkach. Dziś widziałem w sklepie jak facio sprzedawał bojownika mówiąc "to jest taka rybka ktorą można trzymać w szklance a w tej o to kuli może pan trzymac aż dwie rybki(kula miała chyba 3 litry)"  i czy można wierzyc takim ludziom. ja uważam że w sklepach zoologicznych nie ma miejsca na takie zachowanie przecierz zwierzaki też czują. To tak na marginesie wypowiedzi lucasa
Zapisane

Lubię kiryski Cheesy
Pozdrawiam.
Strony: [1] 2 3 ... 5
  Drukuj  
 
Skocz do: