Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Akwarystyka - Forum Akwarystyczne Wodnego Swiata « Biotopy « Ameryka « Ameryka Południowa 140>>375L(zmiana litrażu)
Strony: [1] 2 3
  Drukuj  
Autor Wątek: Ameryka Południowa 140>>375L(zmiana litrażu)  (Przeczytany 20613 razy)
sq6www
Nowy
*
Wiadomości: 20


« : Listopad 11, 2010, 10:12:05 »

Witam...
Udało mi sie wkońcu nabyć nowe większe akwarium. Do tej pory miałem w domu 140L a teraz ustawiłem już 375L niezła przesiadka.. długość zbiornika jest ponad 2 x większa w stusunku do poprzedniego co dawałoby większe możliwości hodowli ryb...
Więc moja sprawa wygląda następująco.. Do tej pory hodowałem ryby z Am.Płd. i niech tak zostanie nie chcę tego zmieniać bo sa ładne i się zaklimatyzowały już...
Posiadam:
4 x skalar ( 2 dobrane parki, systematycznie podchodzą do tarła składają ikrę)
7 x neon czarny
3 x neon czerwony ( początkowo było ich ponad 15 szt. ale podczas upałów popadały)
3 x zbrojnik niebieski
3 x kirysek pstry

Używałem do tej ppry filtra marki fidor nieźle pracował ale głośno. Na chwilę obecną zamówiłem filtr Zewnętrzny(kubełek) 1400L/h do akwa max 600l + filtr wewnętrzny nieco mniejszy firmy aquael..

Do tego grzałka 300W.. Zastanawiam się nad zakupem pompy do tworzenia fal, choć nie wiem czy ona będzie konieczna/??(jak myślicie)

Co do tego co powyżej opisałem jeszcze brakuje? Jakie gatunki ryb i w jakiej ilości mógłbym dokupić??
Rośliny i korzenie oczywiście dokupię bo jest ich stusunkowo za mało, ale z drugiej strony nie chcę robić tutaj akwarium jakiegoś wielce roślinnego bo najważniejsze jak dla mnie jest miejsce dla ryb żeby miały gdzie swobodnie pływać, więc ogranicze się do minimum...
Czekam na Wasze opinie i rady, każda wskazówka na wagę złota..
Pozdrawiam




Zapisane
chodys1910
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 622


« Odpowiedz #1 : Listopad 11, 2010, 10:24:26 »

moim skromnym zdaniem to mogłbyś podwoic tą obsade , moze poza glonojadem bo 3 wystarczaja jak na taki zbiornik. Mysle ze ta pompa o ktorej mowisz nie jest konieczka.
Pozdrawiam.
Zapisane

Lepiej jeździć na ropę bryczką niż na LPG zapalniczką
sq6www
Nowy
*
Wiadomości: 20


« Odpowiedz #2 : Listopad 11, 2010, 10:40:27 »

Ale jakie gatunki mógłbym dokupić .. chciałbym jakieś pięlęgnicowate./.. coś ładnego większego...
Zapisane
Domel442
Stały użytkownik
***
Wiadomości: 250


« Odpowiedz #3 : Listopad 11, 2010, 11:53:26 »

spokojne by mogla być ze skalarami pielęgnica skośno pręga http://www.superakwarium.pl/pielegnica-skosnoprega-id592.html
« Ostatnia zmiana: Listopad 11, 2010, 11:56:03 wysłane przez Domel442 » Zapisane
asagoth
Coldwater
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1273


Rock 'n' roll baby


WWW
« Odpowiedz #4 : Listopad 11, 2010, 12:15:20 »

Heros severus, Uaru amphiacanthoides, Herotilapia multispinosa z tym że ciężko by było kiryskom i neonom przy takich pielęgnicach
Zapisane

Grundman
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 524


« Odpowiedz #5 : Listopad 11, 2010, 15:52:44 »

Napewno powinienneś zwiększyć liczbę neonów (o ile wogle chcesz je trzymać ze skalarami - różne tu opinie chodzą na forum na temat tego połączenia).

A z pielęgnic - Apisto (apistogramma)

Oraz zobacz np. tu własnie co o takich sprawch dyskutowaliśmy: http://www.akwarium.net.pl/forum/obsady/p-ramireza-p-agassiza-w-200-l/msg302749/#new

Z ciekawszych propozycji padła tam akarama z Maroni, ja proponowałem crenicichla (oczywiście karłowate gatunki - z conajmniej dwa są do dostania w Polsce)
Zapisane
sq6www
Nowy
*
Wiadomości: 20


« Odpowiedz #6 : Listopad 12, 2010, 22:08:39 »

Mi sie bardzo podobaja skalary.. a jak chciałbym raczej przychylic się ku temu gatunkowi, to ile maksymalnie mogło by byc w moim baniaku... oczywiście z nadzieję na rozród rybek.. Jest szansa na rozród i wychowanie potomstwa w baniaku mojej wielkości..>??
Zapisane
chodys1910
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 622


« Odpowiedz #7 : Listopad 13, 2010, 12:26:52 »

nie wiem jak jest ze skalarami ale ja paletki musialem odłowic bo mi zjadały małe inne rybki. Ale mysle ze 8 max 10 skalarów mogłbys mieć
Zapisane

Lepiej jeździć na ropę bryczką niż na LPG zapalniczką
sq6www
Nowy
*
Wiadomości: 20


« Odpowiedz #8 : Listopad 13, 2010, 18:37:21 »

Zamówiłem u importera 10 szt skalarów z odłowu F0.. troszkę zabuliłem ok 1000zł ale warto, czekam na dostawę mają być niebawem
Zapisane
asagoth
Coldwater
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1273


Rock 'n' roll baby


WWW
« Odpowiedz #9 : Listopad 13, 2010, 20:27:25 »

masz przygotowaną wodę pod dzikie skalary? jeśli nie to za ile czasu dostaniesz je do siebie... nie wiem czemu ale wydaje mi się to pochopną decyzją, a Żaglowiec z odłowu to nie pstrokaty skalarek z zeoologa za rogiem... myślę, że zdajesz sobie z tego sprawę?
Zapisane

sq6www
Nowy
*
Wiadomości: 20


« Odpowiedz #10 : Listopad 13, 2010, 20:34:08 »

na skalarki poczekam jeszcze jakieś 14 dni.. dostałem wskazówki od osoby zajmującej sie hodowalą skalarów jaka ma byc woda dla nich...
To nie jest moje pierwsze akwarium z rybami... zanim zacząłem hodować ryby słodkowodne miałem w domu 2 zbiorniki z rybami morskimi a myślę że to całkiem niezła szkoła przygotowawcza, i miałem same sztuki z odłowów.
W akarystyce słodkowodnej siedzę jakieś 5 lat ale przyznam że nigdy nie miałem skalarów z odłowu... mam nadzieję że podołam...
Zapisane
asagoth
Coldwater
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1273


Rock 'n' roll baby


WWW
« Odpowiedz #11 : Listopad 13, 2010, 20:41:26 »

Więc w takim razie gratuluje ci wyboru... bo są to piękne ryby i mam nadzieje że przyjmą się i wszystko będzie ok...ps. ciężko o morskie z hodowli... no chyba że niektóre błazenki...Wink
Zapisane

Drago
Super aktywny
*****
Wiadomości: 1472


akwarystyka jest dla pasjonatów


« Odpowiedz #12 : Listopad 13, 2010, 21:33:59 »

sq6www
Jakie miałeś gatunki ryb morskich ?
Skąd jest importer ?
Jakie wskazówki co do wody podał hodowca ?
Skalary będziesz miał Pterophyllum scalare, czy inne ?
Zapisane

Akwarium może mieć każdy, akwarystą trzeba się urodzić bo może tylko 2% to hobbyści reszta to ludzie którzy mają ryby. Lecz  czym jest bezmyślne lampienie się na najpospolitsze gatunki i ciąże u gupika wśród chwastów, w porównaniu z odkrywaniem i poznawaniem nowych, tajemniczych i ciekawych gatunków
sq6www
Nowy
*
Wiadomości: 20


« Odpowiedz #13 : Listopad 13, 2010, 22:23:51 »

Drago:
1) Zebrasoma flavescens , Paracanthurus hepatus, Flame Angelfish, Pink Skunk Clownfish, Amphiprion  ocellaris, Amphiprion clarkii
2) Importer z Niemiec
Będe miał gatunki:
Leopoldi i Altum... P.Altum z Rio Negro
Pterophyllum sp. Rio Nanay
Pterophyllum sp. "Rio Nanay Red Spot"

Chyba pomyliłem numerki ale z pamięci piszę
« Ostatnia zmiana: Listopad 13, 2010, 22:44:48 wysłane przez sq6www » Zapisane
Drago
Super aktywny
*****
Wiadomości: 1472


akwarystyka jest dla pasjonatów


« Odpowiedz #14 : Listopad 13, 2010, 23:22:40 »

Te dwa gatunki pokolców trzymałeś razem czy osobno ?
Te skalary widziałeś już, czy dopiero będziesz widział ?
Mam nadzieję że altumy będą prawdziwe, bo ostatnio strasznie modne się zrobiły a 99,99% podpisane Altum zwłaszcza w tym kraju wcale nimi nie są. W Niemczech trochę lepiej się orientują , ale pomyłki też często mają. I oby się nie okazało że to będzie taki altum z Rio Negro
http://www.amazon-exotic-import.de/Gallerie/Skalare/Seiten/Pterophyllum%20sp.%20Rio%20Negro.htm
Można wiedzieć co to za importer ?
Jakie wskazówki dostałeś od hodowcy skalarów?
Prawdziwe altumy są niezwykle trudne w utrzymaniu często padają z nieznanych przyczyn.
« Ostatnia zmiana: Listopad 13, 2010, 23:41:00 wysłane przez Drago » Zapisane

Akwarium może mieć każdy, akwarystą trzeba się urodzić bo może tylko 2% to hobbyści reszta to ludzie którzy mają ryby. Lecz  czym jest bezmyślne lampienie się na najpospolitsze gatunki i ciąże u gupika wśród chwastów, w porównaniu z odkrywaniem i poznawaniem nowych, tajemniczych i ciekawych gatunków
Strony: [1] 2 3
  Drukuj  
 
Skocz do: