Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: belka oświetleniowa AquaBora  (Przeczytany 1956 razy)
poranek
Nowy
*
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 3


« : Listopad 07, 2010, 23:24:22 »

Mam problem z belkami oświetleniowymi AquaBoro T5. Po ok 2,5 roku w krótkim odstępie czasu przestała działać jedna a potem druga. Przyczyną tego nie są świetlówki. Mam pytanie co jest powodem i jak jego rozwiązać. Może potrzeba wymienić statecznik. Mam problem z odkręceniem zabezpieczeń z końcach belki. W jednej udało mi się wykręcić śrubki zabezpieczające wejście do belki, ale nie wiem czy jest możliwość samodzielnie wyjąć urządzenie znajdujące się w niej, gdyż mam z tym problem. Jedną belkę zaniosłam do sklepu w którym ją zakupiłam, ale sprzedawca podsumował- trzeba kupić nową belkę. Jest to irytujące, by co 2,5 roku kupować belki za takie kwoty.
Czy muszę zakupić nową, czy wysłać do firmy Aqua Boro poprzez sklep lub samodzielnie, czy skorzystać z usługi elektryka, czy zakupić statecznik i wymienić samodzielnie( przy czym jak to zrobić).
Proszę o podpowiedź jak mogę ten problem rozwiązać inaczej i ew. przy jakiej pomocy.
Zapisane
baniakmaniak
Andrzej
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2108



« Odpowiedz #1 : Listopad 08, 2010, 19:51:12 »

Moje zdanie jest takie - albo te belki są nieszczelne lub masz skoki napięcia u siebie, a tu może byc już poważniejsza sprawa. Powinieneś wszystkie sprzęty do baniaka podłączyc pod listwę zabezpieczającą przed właśnie spadkami napięcia taką jak do komputera np. Ja osobiście na Twoim miejscu napisał bym do producenta tego sprzętu jakie jest ich zdanie na ten temat skoro spaliły się obydwie.
Zapisane

Pozdrawiam Andrzej
Baniak 190l

Nie udzielam rad przez PW!
Zapraszam do wątku:
http://www.akwarium.net.pl/forum/zrob-to-sam/swiatlo-w-akwarium-zrob-to-sam-porady/
poranek
Nowy
*
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 3


« Odpowiedz #2 : Listopad 09, 2010, 10:33:48 »

dziękuję za podpowiedź. Napisałam do firmy mieszczącej się w Niemodlinie. Nie mogę się doczekać odpowiedzi i pomyślałam, że może na tym forum dostanę jakąś informację co się dzieje z tymi belkami.
Listwa przepięciowa to też dobry pomysł- zakupię ją.
Co do szczelności... uchwyt trzymający jarzeniówkę w miejscu połączenia z samą belką ma osłabione połączenie- co ujawnia się po odkręceniu jarzeniówki, ale kiedy jest ona założona to dociska i wydaje się szczelna. Na przyszłość rozumiem, że za ta firmę należy pomyśleć i dodatkowo ją uszczelnić. Co też uczynię  Undecided
Pozostaje pytanie czy mogę sama naprawić posiadaną belkę, czyli czy ktoś samodzielnie wyjmował urządzenie znajdujące się w niej?
Zapisane
baniakmaniak
Andrzej
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2108



« Odpowiedz #3 : Listopad 09, 2010, 23:18:47 »

Sorry, że pisałem jak do faceta ale nie wiedziałem - masz niezaznaczoną płec Embarrassed
Rozebrac można i posprawdzac czy coś np. się nie rozpieło w środku.
« Ostatnia zmiana: Listopad 09, 2010, 23:42:04 wysłane przez baniakmaniak » Zapisane

Pozdrawiam Andrzej
Baniak 190l

Nie udzielam rad przez PW!
Zapraszam do wątku:
http://www.akwarium.net.pl/forum/zrob-to-sam/swiatlo-w-akwarium-zrob-to-sam-porady/
poranek
Nowy
*
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 3


« Odpowiedz #4 : Listopad 10, 2010, 23:30:19 »

masz niezaznaczoną płec Embarrassed
wygląda na to, że nie mogłam się zdecydować  Cheesy
już się poprawiłam....
Spróbuję dostać się do środka belki i sprawdzić to.
Zapisane
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do: