Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: akwa 250 litrow  (Przeczytany 5636 razy)
Wiktoria
Nowy
*
Wiadomości: 37


WWW
« : Styczeń 08, 2004, 19:57:52 »

witam,
bede miala we wrzesniu akwa 250 litrow. Co sadzicie o obsadzie:
-4 skalary
-20 neonow
-10 zalobniczek
-4 kirysniki
-6 kiryskow
? Smiley
Zapisane

moje gadu: 3697279, piszcie :-)
--
wiktoria ze zwierzyncem (kot, zolw, chomik, akwa 10l z bojownikiem i 27 z 5 kiryskami, 2 molkami i 5 kardynalkami) pozdrawia Smiley

Moje Forum-Zapraszam
Molly_
Bywalec
****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 338



« Odpowiedz #1 : Styczeń 08, 2004, 21:03:45 »

Hmm...ja bym uważała na połączenie skalarów z neonkami. Te drugie raczej nie będą szczęśliwe z takiego zestawu :?  Zamiast neonek mogłabyś wybrać jakieś inne rybki np. danio malabarskie, brzanki różowe, mieczyki, molinezje...(tylko tych już mniej niż 20).. Smiley Pozdrawiam.
Zapisane

zawsze iść rozkaz, który mam we krwi, MAŁĄ WOJNĘ w sobie mieć
Pencala
Stały użytkownik
***
Wiadomości: 105


« Odpowiedz #2 : Styczeń 08, 2004, 21:06:42 »

polecał bym brzanki różowe bo są wmiare spokojne i ładnie wyglądjają w kilka może z 8
Zapisane

Lubię kiryski Cheesy
Pozdrawiam.
Harpia
Bywalec
****
Wiadomości: 687



« Odpowiedz #3 : Styczeń 08, 2004, 21:10:56 »

Czemu to zle polaczenie? Jezeli skalary zostana wpuszczone jako male osobniki do akwarium z podrosnietymi neonami to niema najmniejszego problemu.[/list]
Zapisane


www.fretki.org.pl - największa fretkowa strona w Polsce!
http://forum.fretki.org.pl/index.php - fretkowe forum.
Molly_
Bywalec
****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 338



« Odpowiedz #4 : Styczeń 08, 2004, 21:15:51 »

Cytat: Sarmik
Czemu to zle polaczenie? Jezeli skalary zostana wpuszczone jako male osobniki do akwarium z podrosnietymi neonami to niema najmniejszego problemu.[/list]

Hmm....pewnie tak. Tu się zgodzę Smiley  Ale jak skalary są już dość spore to nie ryzykowałabym.
Zapisane

zawsze iść rozkaz, który mam we krwi, MAŁĄ WOJNĘ w sobie mieć
Tomlsv
Super aktywny
*****
Wiadomości: 1308



WWW
« Odpowiedz #5 : Styczeń 08, 2004, 21:22:10 »

We wrześniu? A kiedy to będzie? Wink
No, jak skalary podrosną to będa atakowały neonki, do skalarów nie wsadzałbym też brzanek, to zły pomysł. Pencala, różowych nie miałem ale czytałem że są bardzo porywcze.
Zapisane

http://akwarium.cdi.pl/avataranim.html  avatary (zdjęcia/obrazki pod nick) na forum !
Jak komuś nie działa to dodać www do adresu.
Tomlsv
Super aktywny
*****
Wiadomości: 1308



WWW
« Odpowiedz #6 : Styczeń 08, 2004, 21:24:42 »

Co innego gdyby wykluczyć skalary, a do tego 250L wpuścić brzanki i neonki (między innymi), brzanki w długich zbiornikach i przy wyższej temperaturze (24-25) są bardzo ruchliwe. W mojej 200 bardzo ładnie sie prezentują a co dopiero w takiej 250 o długości 120-130cm Smiley
Zapisane

http://akwarium.cdi.pl/avataranim.html  avatary (zdjęcia/obrazki pod nick) na forum !
Jak komuś nie działa to dodać www do adresu.
Kapsel
Bywalec
****
Wiadomości: 352



WWW
« Odpowiedz #7 : Styczeń 09, 2004, 14:33:04 »

Cytat: Sarmik
Czemu to zle polaczenie? Jezeli skalary zostana wpuszczone jako male osobniki do akwarium z podrosnietymi neonami to niema najmniejszego problemu.[/list]


To złe połaczenie miałem 15 neonów i 4 skalary w 1 aqua i żyły od małego w bardzo dobrych warunkach. I jak podrosły mi skalary to im coś strzeliło poprostu do łba i zaczeły pierniczaćmi neony i z 15 zostało 5 które odłowiłem do danio pręgowanego. Więc lepiej nie trzymać ich razem...
Zapisane

Gloncie gloncie.... / 07.01.06 pierwsza próba rozmnożenia Zbrojnika złotego.../29.01.06 druga próba... 02.02.02 JEST IKRA ZłOCISTEGO GLONOJADA!! Pierwsze ich tarło parka od malkosci chodowana... ;]
mala_lady_pank
Stały użytkownik
***
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 262


LP


« Odpowiedz #8 : Styczeń 09, 2004, 20:48:10 »

Cytat: Kapsel
To złe połaczenie miałem 15 neonów i 4 skalary w 1 aqua i żyły od małego w bardzo dobrych warunkach. I jak podrosły mi skalary to im coś strzeliło poprostu do łba i zaczeły pierniczaćmi neony i z 15 zostało 5 które odłowiłem do danio pręgowanego. Więc lepiej nie trzymać ich razem...


Zgadzam się.  Nie zawsze musi tak być, że jeśli hodujemy skalary z neonami od małego to ich nie zjedzą. Choć Sarmik ma rację. Bardzo czesto tak się zdarza, ale nie jest to regułą. Także ja bym nie ryzykowała :wink:
Zapisane

" muzyka mnie zasłania i chroni, mogę się za nią schować " - Jan Borysewicz
lukas
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 3050


into U'r eyes my face remains


« Odpowiedz #9 : Styczeń 09, 2004, 23:38:27 »

brzanki i skalary to badzo złe połączenie!! No , wyjątkiem może być bardzo łagodna brzanka wysmukła , ale inne znane mi gatunki nie nadają się do chodowli ze skalarami. Brzanki zawsze będą objadać płetwy skalarom, które to właściwie składają się z samych płetw  Cheesy .
Zapisane

Tomlsv
Super aktywny
*****
Wiadomości: 1308



WWW
« Odpowiedz #10 : Styczeń 10, 2004, 14:01:02 »

Można zaryzykować zestawienie brzanki wysmukłej i skalarów, jest ona bardzo ładna i spokojna, ale ostatecznie warto też spytać przy zakupie w sklepie. A najlepiej będzie połaczyć takie brzanki wysmukłe i/lub różowe z neonkami i to najlepiej czerwonymi.
Zapisane

http://akwarium.cdi.pl/avataranim.html  avatary (zdjęcia/obrazki pod nick) na forum !
Jak komuś nie działa to dodać www do adresu.
Leny
Nowy
*
Wiadomości: 43


« Odpowiedz #11 : Styczeń 10, 2004, 16:27:15 »

Skalarki w naturze żywią się Neonami. I to jest ich naturalny, wysokobialkowy pokarm.
Zapisane
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do: