Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: Kora i zbutwiale drewno  (Przeczytany 4843 razy)
dep77
Stały użytkownik
***
Wiadomości: 115



« : Marzec 20, 2005, 14:34:04 »

Witam !!!
pytanie moje dotyczy czy mogl bym umiescic do akwarium kore po starym drzewie i drewno spruchniale z tego drzewa. Przypomne ze jest to pien po drzewie lisciastym. Chcialbym zrobic tlo z tej kory. Co o tym sadzicie czy mozna takie cos zrobic
Zapisane
mdramski
Super aktywny
*****
Wiadomości: 2961



« Odpowiedz #1 : Marzec 20, 2005, 18:08:00 »

Kora o ile dobrze pamiętam może zakwasić nieco wodę (zwłaszcza z dębu). Możesz ją wrzucić, ale pod kontrolą. Co do tła - spróbuj może umieścić je na zewnątrz.
Zapisane
Przemek
Administrator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1764



WWW
« Odpowiedz #2 : Marzec 20, 2005, 19:43:34 »

Myślę, że spruchniałe (czyli takie z którego się sypie) się absolutnie nie nadaje.
A korę chyba warto wygotować w soli tak jak korzeń...
Zapisane

Pozdrawiam
Admin
-----------------------------
500l - akwarium towarzyskie
dep77
Stały użytkownik
***
Wiadomości: 115



« Odpowiedz #3 : Marzec 20, 2005, 20:05:30 »

dZieki chlopaki za informacje, wlasnie Przemek drewno z tego sie cholernie sypie dlatego odpada, ale kora jest twarda. akwarium ma przypominac biotop Ameryki poludnioweji i dlatego wpadlem na pomysl umieszczenia kory w akwa badz za akwarium jako tlo.
Zapisane
Tramal
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1355


I see You...


WWW
« Odpowiedz #4 : Marzec 20, 2005, 22:22:40 »

ogólnie rzecz biorąc odradza się kore bo popierwsze zakwasza wode , dwa ma pełno garbników - ale to nie przeszkadza w  "czarnuch wodach". trzaecia to jednak tez daje o myślenia - kora niektóreych drzew liściastych zawiera trujące związki chemiczne np. olejki eteryczne. w nadmiarze mogą być szkodliwe. Yo jest jakiś dzwone ale który to kościól nie potrafi.e powiedzieć . Dlategio za podstawę uznał bym określenie gatunku drzewa z jakiego kore posiadamy.
Mimo to chyba warto spróbiowac - tylko nie przesadzaj z ilościa na raz i możesz kontorlowac zachowanie pH
Zapisane

112,25
dep77
Stały użytkownik
***
Wiadomości: 115



« Odpowiedz #5 : Marzec 20, 2005, 22:47:49 »

Czy lepiej zrobic z kory tlo za akwarium a na tylnej szybie w akwa kupic i umiescic lignity. Tylko z tego co czytalem to Pielegniczki Kakadu nie lubia zbyt miekkiej wody, a te rybki wlasnie chce kupic . Szyszki olchy juz mam i chyba na tym poprzestane jak myslicie?
Zapisane
Przemek
Administrator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1764



WWW
« Odpowiedz #6 : Marzec 20, 2005, 23:24:09 »

Faktycznie ja bym na Twoim miejscu tło zrobił na zewnątrz, a do środka może tylko kawałek kory, ale np. dębu (nie ma ryzyka).

Kora, ani szyszki nie zmiejszą twardości ogólnej wody, mogą tylko obniżyć pH.
Poza tym kakadu powinny mieć miękką i lekko kwaśną wodę (Amazonia!), ew, średnio-twardą/obojętną.
Ale chyba nie musisz się obawiać, że w Poznaniu woda będzie za miękka, raczej zupełnie odwrotnie - ja dlatego mam tanganikę, bo nie mam czasu walczyć z parametrami wody (no poza tym lubię te rybcie  Cheesy ).
Zapisane

Pozdrawiam
Admin
-----------------------------
500l - akwarium towarzyskie
nati_snk
Zainteresowany
**
Wiadomości: 189



WWW
« Odpowiedz #7 : Marzec 20, 2005, 23:34:08 »

[OT]

500 post Przemka :!:  Cheesy
Zapisane

dep77
Stały użytkownik
***
Wiadomości: 115



« Odpowiedz #8 : Marzec 21, 2005, 10:06:00 »

Wiem Przemek wiem ze lubisz te rybcie Cheesy, i tez z tego powodu sie ciesze ze mamy taka dobra wode dla pielegnic. Wielkki dzieki za pomoc
Zapisane
Przemek
Administrator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1764



WWW
« Odpowiedz #9 : Marzec 21, 2005, 10:30:08 »

Smiley Dobrą wodę dla pielęgnic z Tanganiki, bo dla np. amerykańskich jest trochę za twarda.
Zapisane

Pozdrawiam
Admin
-----------------------------
500l - akwarium towarzyskie
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do: