Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: [malawi]100x45x45 noizex  (Przeczytany 5118 razy)
noizex
Nowy
*
Wiadomości: 9


« : Październik 18, 2010, 17:44:48 »

witam moje akwarium niedawno założnone więc lekko gołe.

filtracja:  tetratec ex700, wewn. aquaszut
światło: powerglo hagen 30w

obsada (nie jestem pewien czy dobrze rozpoznałem):

2 samce p.saulosi
8 samic red red

niestety tak sie złożyło że nie mam pojęcia o tych rybkach a w sklepie poprostu jest "mix pyszczaków" hehe .  rozpoznanie gatunku to dla nich czeski film.  i mam dylemat czy tak zostawić, czy dokupić samiczki z 5 saulosi ,czy samca red red.


akwarium nie ma tła bo po drugiej stronie mam biurko z kompem i oglądam se rybki z obu stron.

od strony z roślinką "zielona strona" dorzucone będzie jeszcze z ok 7kg skałek wapiennych.




Uploaded with ImageShack.us





zdjęcia robiłem komórką , no i z braku tła troszke elementy w tylniej ściance odbijają/.

jak dojrzeje wrzuce inne foty

« Ostatnia zmiana: Październik 18, 2010, 20:57:27 wysłane przez Grajewiak » Zapisane
Thorn
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 108



« Odpowiedz #1 : Październik 18, 2010, 18:22:32 »

no to sam sobie wytłumacz
akwarium małe więc tylko Saulosi, a i ty masz pojęcie co do Malawi Lake ? bo skąd wiesz że masz samce Saulosi no chyba że są dorosłe osobniki ale co wiedzę po zdjęciach to małe rybki a Saulosi wybarwiają się jak są większe więc sam nie wiesz do końca co masz.

Ogólnie akwa mało naturalne i raczej na biotopowe to nie wygląda w ogóle. Pooglądaj sobie trochę jeziora Malawi czy też Tanganikę czy widziałeś gdzie tam tuf wapienny to do morskiego a nie do malawi chcesz zatwardzić wodę zrób wkład do filtra kubełkowego z grysu koralowego a nie do akwa ładne kamienie wsadzaj a nie ten bezsensowny wapień

to jest mój samiec Saulosi


to jest samica


Prawa cześć mojego malawi


i tak wygląda w miarę naturalnie
Zapisane
noizex
Nowy
*
Wiadomości: 9


« Odpowiedz #2 : Październik 18, 2010, 18:33:38 »

no tak wyglądają te samce. są małe ale mają takie barwy. co do wapieni to podobają mi sie. skoro nie jest to skała biotopowa to czemu wszędzie pisze "wapień drążony idealny do malawi -  tanganika" czy to na aukcjach czy w każdym sklepie gdzie nie pójdziesz to na wystawach w akwa wapień na sprzedaż wapień.... ;]   nie zależy mi koniecznie żeby to był typowy biotop, co nie znaczy że takie nie są piękne, dla mnie takie poprostu jest bardziej dekoracyjne. 

ale bardziej nurtuje mie kwestia obsady, ogólnie zjeździłem z 5 sklepów w okolicy i nigdzie nie mogłem dostać samic saulosi.  wydaje mi sie że 2 gatunki jeszcze dadzą rade w takim litrażu, tylko musze sparować przynajmiej jeden z nich, a potem może z czasem jak dorosną przesiać  żeby ciasno nie było ... niewiem może doradzisz.
Zapisane
Thorn
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 108



« Odpowiedz #3 : Październik 18, 2010, 19:12:50 »

no tak ale one duże rosną jak na twoje akwa. A Saulosi już harem to nieraz walka nieustanna a co dopiero 2 gatunki i do tego red red
Zapisane
noizex
Nowy
*
Wiadomości: 9


« Odpowiedz #4 : Październik 18, 2010, 19:18:27 »

hmmmm kurde czyli jakie wyjście było by najbardziej kompromisowe?? daokupić samca tym redom i zostawić samce saulosi same czy same samice red i dokupić samice saulosi , a potem jak dorosną to potrochu odłowić jeden z gatunków pozostając przy jednogatunkowym.  bo troche jestem w niekomfortowym położeniu....jak bym postawił na redy to ok 10 sztuk dało by rade w takim baniaku?
« Ostatnia zmiana: Październik 18, 2010, 19:20:28 wysłane przez noizex » Zapisane
mrs
:)
Super aktywny
*****
Wiadomości: 3492

bla bla bla...


« Odpowiedz #5 : Październik 18, 2010, 19:26:30 »

hmmmm kurde czyli jakie wyjście było by najbardziej kompromisowe?? daokupić samca tym redom i zostawić samce saulosi same czy same samice red i dokupić samice saulosi , a potem jak dorosną to potrochu odłowić jeden z gatunków pozostając przy jednogatunkowym.  bo troche jestem w niekomfortowym położeniu....jak bym postawił na redy to ok 10 sztuk dało by rade w takim baniaku?
No przecież Thorn Ci napisała, że masz za mały baniak na 2 rodzaje pyszczaków.
Na redy baniak też za mały.
Nie widziałem zdjęć Twoich ryb ( z lenistwa) ale jeśli są młode (2-3cm) to dokup do 10 sztuk.
Poczekaj aż się wybarwią i jeśli liczba samców będzie >2 to trzeba będzie panów oddać i dokupic pań.
3 samce w takim szkle to będzie już wg mnie za wiele.
Redy do oddania.
Zapisane

badrass
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 744


Mówi sie trudno i płynie sie dalej...


« Odpowiedz #6 : Październik 18, 2010, 19:36:28 »

świeże zmień to, bo aż oczy bolą
Zapisane

Było.... wiele baniaków ale najbardziej tęsknię do tego pierwszego, gdzie nie miałem żadnych doswiadczeń, a każdy nowy listek zielska cieszył, aż serducho kołatało.
noizex
Nowy
*
Wiadomości: 9


« Odpowiedz #7 : Październik 18, 2010, 19:41:32 »

udało mi sie zrobić zdjęcia(bardzo ruchliwe są), dobrze je zidentyfikowałem?  rybki mają 3-4cm.



Uploaded with ImageShack.us




Uploaded with ImageShack.us


w tanganice nie miałem z tym problemów a tu wszystkie dla mnie wyglądają tak samo.... ;] trzeba sie nieźle namęczyć żeby gatunek dobrać,,
ten niby samiec saulosi na zdjęciu to rzeczywiście saulosi  czy demasoni bo wyglądają tak samo ;]  czy może inny jeszcze gatunek...


« Ostatnia zmiana: Październik 18, 2010, 19:58:39 wysłane przez noizex » Zapisane
Thorn
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 108



« Odpowiedz #8 : Październik 18, 2010, 20:07:25 »

1. Yellow lub redred
2. P. demasoni w dodatku młodziutki



3-4cm saulosi są żółte samiec jak i samica
Zapisane
noizex
Nowy
*
Wiadomości: 9


« Odpowiedz #9 : Październik 18, 2010, 20:12:00 »

no to coraz ciekawiej. dzięki za pomoc i cierpliwość . wygląda na to że jestem ok 100zł w plecy bo szans na oddanie rybek nie ma.  więc narazie będe musiał zostać przy tym co mam a po czasie oddać wszystkie za fri żeby kupić jakąś logiczną obsade...... no cóż narazie chociaż dzieciak sie cieszy bo kolorowo ;]
Zapisane
Raffy
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2337


« Odpowiedz #10 : Październik 18, 2010, 21:27:21 »

1. Yellow lub redred

Ta ryba NIE MA nic w sobie z Labidochromisa careleusa, zwanym yellowem. Jest to hybryda M. esthreae z czymś, czyli najzwyklejszym kundlem Smiley
Zapisane

Zawód : akwarysta...
Wszystkie ryby są wyjątkowe! Uszanujmy ich wymagania, podziękują nam dobrym zdrowiem i młodymi...
NIE UDZIELAM RAD PRZEZ PW!
http://www.3cityakwarium.fora.pl/Trójmiejska Akwarystyka
Obecnie: 500L Rafa, 112L roślinne, 160L mcharium
I we mnie drzemie Tanganika i Malawi
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do: