Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: 1 2 3 [4]
  Drukuj  
Autor Wątek: lwica79 - 300l, 35l, 25l , 130l  (Przeczytany 37560 razy)
mrs
:)
Super aktywny
*****
Wiadomości: 3492

bla bla bla...


« Odpowiedz #45 : Czerwiec 16, 2014, 20:23:35 »

Jeśli ryby pięknie wyrastają w twardej wodzie to znaczy, że aklimatyzacja przebiegła pomyślnie i rybom po prostu wszystko odpowiada. Gdyby było inaczej, pewnie od razu byś to zauważyła.
Jak wygląda procentowo odchowanie maluchów? Ile z nich dożyło u Ciebie wieku dorosłego?
Zapisane

lwica79
Super aktywny
*****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 917



« Odpowiedz #46 : Czerwiec 17, 2014, 00:21:09 »

Nie bardzo wiem o co pytasz Smiley . Większość paletek które u mnie są kupowałam jak miały kilka cm. Ile miałam i ile straciłam ciężko mi powiedzieć...rotacja następowała na bieżąco i ja ich nie przeliczałam (mimo że to tylko jedno akwarium). Na początku - pierwsze zakupy- to chyba utrata wszystkich małych była. Później już zdarzały się straty sporadycznie. Ale np ostatnio straciłam dwie piękne, dorosłe palety w ciągu chyba miesiąca- i do tej pory nie wiem dlaczego. Nie traciłam już dawno maleństw.. odchowują się w 99%- bo jedna np. jest tzw. szczurkiem, któremu ciągle coś dolega. Inne ładnie i szybko rosną, ale po dorośnięciu nie wszystkie sobie zostawiam.
Obecnie od czterech miesięcy mam pierwsze paletki urodzone u mnie- jednak straciłam większość przez przywry jak były jeszcze przecinkami.. zostało około 10ciu sztuk- z czego większość z wadami wrodzonymi. Trafiły do osób chcących spróbować swoich sił z Paletami.. i nie wiem jak się ich losy potoczyły. U mnie zostały dwie sztuki (trzecia od początku dziwnie wyglądała - nadmiernie grubiutka..i chyba to ją zabiło ostatecznie) . Trzy kolejne maluszki dokupione pływają z moimi dwoma i czują się ok.
Najstarsza paletka jaką mam ma jakieś 3 latka, druga około 2,5 roku, kolejne dwie około 2 lat , najmniejsze po kilka miesięcy Smiley.
Zapisane

Strony: 1 2 3 [4]
  Drukuj  
 
Skocz do: