Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: [1] 2 3 ... 6
  Drukuj  
Autor Wątek: Butelki w akwa?  (Przeczytany 17636 razy)
wontex
Nowy
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 18


« : Wrzesień 13, 2010, 14:59:24 »

Witam! Kiedyś w telewizorni,w jakimś filmie.Widziałem akwarium,gdzie zamiast jakichś kamieni czy też korzeni były zanurzone pełne,zaznaczam pełne(nigdy nie otwierane)butelki z alkoholem. Nie wiem, ale mnie osobiście spodobał się ten pomysł "śliczne rybki i markowy alkohol".Ale kuźwa,jak zwykle jest to cholerne ALE! Naklejki i korki(kapsle).Jak je zabezpieczyć i przede wszystkim czym, aby pierwsze się nie odklejały a drugie nie korodowały(nie śniedziały)? I żeby było to bezpieczne dla ryb! Taka powłoka na butelce musiała by być super szczelna.    Pozdrawiam!
Zapisane
Marcin14
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1725



« Odpowiedz #1 : Wrzesień 13, 2010, 15:23:02 »

Sory ale chyba Ci sie we lbie poprzewracalo!! Sam wlez sobie do takiego akwa!! Nie masz pomyslu na akwa?...  Lips Sealed
Zapisane

250L słodkie
540L + 112L morskie
serwisek35
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 316


I`m the last one


« Odpowiedz #2 : Wrzesień 13, 2010, 15:58:13 »

Witam! Kiedyś w telewizorni,w jakimś filmie.Widziałem akwarium,gdzie zamiast jakichś kamieni czy też korzeni były zanurzone pełne,zaznaczam pełne(nigdy nie otwierane)butelki z alkoholem. Nie wiem, ale mnie osobiście spodobał się ten pomysł "śliczne rybki i markowy alkohol".Ale kuźwa,jak zwykle jest to cholerne ALE! Naklejki i korki(kapsle).Jak je zabezpieczyć i przede wszystkim czym, aby pierwsze się nie odklejały a drugie nie korodowały(nie śniedziały)? I żeby było to bezpieczne dla ryb! Taka powłoka na butelce musiała by być super szczelna.    Pozdrawiam!

Tak, też widziałem ten film, pod tytułem "SARA", a butelki z wódą trzymał Linda w akwa. Jak jesteś na odwyku, to sobie też tak zrób, ale rybki sobie daruj.  papa
Zapisane

Akwarystyka to hobby, Rodzina to obowiązki
GG 10680128
wontex
Nowy
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 18


« Odpowiedz #3 : Wrzesień 16, 2010, 09:21:07 »

Po pierwsze film nie jest produkcji polskiej.Po drugie naprawdę zajebiście to wyglądało.A po trzecie jeśli nie masz pojęcia jak to zrobić to po cholerę odpowiadasz jeden z drugim.
Zapisane
badrass
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 744


Mówi sie trudno i płynie sie dalej...


« Odpowiedz #4 : Wrzesień 16, 2010, 10:48:46 »

...Po drugie naprawdę zajebiście to wyglądało.A po trzecie jeśli nie masz pojęcia jak to zrobić to po cholerę odpowiadasz jeden z drugim.

Proponuje Ci poczytać regulamin lub  zmienić forum
Zapisane

Było.... wiele baniaków ale najbardziej tęsknię do tego pierwszego, gdzie nie miałem żadnych doswiadczeń, a każdy nowy listek zielska cieszył, aż serducho kołatało.
bloniu
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1180


Hoplias malabaricus


« Odpowiedz #5 : Wrzesień 16, 2010, 10:55:31 »

Sory ale chyba Ci sie we lbie poprzewracalo!! Sam wlez sobie do takiego akwa!! Nie masz pomyslu na akwa?...  Lips Sealed
A to się nie kwalifikuje pod regulamin? I to jeszcze superaktywny użytkownik...

Regulamin regulaminem, ale w ramach dekoracji butelka - pusta bez etykietki mogłaby być.
Tylko jak przygotować butlę i czy nie zmieni to parametrów wody?

Zdziwiony jestem krytyką, bo pomysł jest ciekawy. Na pewno lepsze to niż amerykańskie kolorowe żwirki.
Może pełne butelki to nie to, ale puste - samo szkło...
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 16, 2010, 10:57:14 wysłane przez bloniu » Zapisane

I consider myself as a one fish wolf pack
serwisek35
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 316


I`m the last one


« Odpowiedz #6 : Wrzesień 16, 2010, 13:08:19 »

Drogi bloniu, sęk w tym, że autor wątku chce umieścić pełne butelki markowego alkoholu i zastanawia się nad zabezpieczeniem etykiet, kapsli lub też korków. Nie wiem jak Ty, ale ja tam widzę subtelną różnicę między pełną, a pustą flaszką  Wink
Zapisane

Akwarystyka to hobby, Rodzina to obowiązki
GG 10680128
bloniu
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1180


Hoplias malabaricus


« Odpowiedz #7 : Wrzesień 16, 2010, 13:45:22 »

Tak jak napisałem - butelka pusta Smiley jak najbardziej tak.
Flaszki pełne powinny stać w barku - najlepiej w globusie Smiley
Sam taki mam i tam trzymam Smiley

Pełne flaszki odpadają bo wszystko pójdzie w wodę, to oczywiste.
Ale nie ma co jechać o sam pomysł. Trzeba pomóc koledze, go dopracować Smiley
Zapisane

I consider myself as a one fish wolf pack
andrej
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 407


« Odpowiedz #8 : Wrzesień 16, 2010, 13:59:46 »

Nie no sam pomysł nie jest taki zły z tymi butelkami, ale nie wiem co z etykietą. Moim zdaniem są dwa wyjścia, albo zerwać, albo może "zamalować" silikonem tak aby żadna część etykiety nie wystawała. Silikon oczywiście akwarystyczny. I to samo zrobić z zakrętką, pomysł powinien wypalić, jeżeli wszystko dobrze "zamalujesz" Smiley Tylko pamiętaj przed włożeniem butelki do akwarium zrób jej kąpiel w nadmanganianie potasu, żeby czasem rybki się nie potruły jakimiś zarazkami. Niech wypowiedzą się jeszcze inni, czy ten pomysł zda egzamin.
A zadam takie pytanie czemu butelka musi być pusta ? Przecież jeżeli ją dobrze uszczelnimy silikonem to nie powinno się nic "wydobyć" do akwarium, prawda ?
Zapisane
bloniu
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1180


Hoplias malabaricus


« Odpowiedz #9 : Wrzesień 16, 2010, 14:01:54 »

O tym nie pomyślałem. Jakby tak zalać wszystko co może się rozpuszczać bądź reagować silikonem, to by dało radę Smiley
RACJA!! Sam się zastanawiam czy nie ... Smiley
Zapisane

I consider myself as a one fish wolf pack
wontex
Nowy
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 18


« Odpowiedz #10 : Wrzesień 16, 2010, 16:11:05 »

Na wstępie przepraszam wszystkich,których zraził użyty przeze mnie wyraz.Prawdopodobnie należało użyć innego,ale już tego nie cofnę.           No dobra teraz wróćmy do tematu.Silikon-tak myślałem nad nim,tylko jak gruba powłoka da żądany efekt?Teoria-żeby go za bardzo nie było widać.Gdzieś tu przeczytałem o robieniu tła wewn.i gość napisał że wysmarował to co zrobił żywicą,chyba epoksydową.Może coś takiego? I jeszcze jedno bardzo dziękuję za porady!Jestem na etapie pomysłu na własne akwarium.I nie wiem jeszcze dokładnie jak ma ono wyglądać.Pomysł z butelkami wydał mi się ciekawy,chociaż nie ostateczny.I tak głównie przecież chodzi o rybki.Dlatego nie chciałbym zrobić nic co im zaszkodzi.
Zapisane
Marcin14
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1725



« Odpowiedz #11 : Wrzesień 16, 2010, 17:31:11 »

Z tego co ja wiem to rybom w akwa zapewnia sie podobne warunki jakie maja w naturalnym srodowisku, ciekawe jakie ryby plywaja z flachami alkoholu.... Wg. mnie najgorszy pomysl....
Zapisane

250L słodkie
540L + 112L morskie
szakal10
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 174


« Odpowiedz #12 : Wrzesień 16, 2010, 18:12:04 »

każdy ma inny gust on sie pyta  co ma zrobic z tymi butelkami. jak chcesz muu napisac zeby darowal sobie to to nie pisz tego bo mu sie akurat to podoba a moze tobie nie.
Zapisane
Marcin14
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1725



« Odpowiedz #13 : Wrzesień 16, 2010, 18:15:46 »

Mi nie chodzi o to co sie komu podoba tylko o ryby w tym akwa.
Zapisane

250L słodkie
540L + 112L morskie
szakal10
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 174


« Odpowiedz #14 : Wrzesień 16, 2010, 18:49:51 »

Cytuj
Mi nie chodzi o to co sie komu podoba tylko o ryby w tym akwa.

ale on napisał że uszczelni te butelki silikonem a przez szklo to prawie nic sie nie wydobywa no
Zapisane
Strony: [1] 2 3 ... 6
  Drukuj  
 
Skocz do: