Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Akwarystyka - Forum Akwarystyczne Wodnego Swiata « Akwarystyka « Akwarystyczne pogaduszki « Biały nalot na przedniej szybie w akwarium
Strony: 1 ... 4 5 [6]
  Drukuj  
Autor Wątek: Biały nalot na przedniej szybie w akwarium  (Przeczytany 38621 razy)
mrs
:)
Super aktywny
*****
Wiadomości: 3492

bla bla bla...


« Odpowiedz #75 : Październik 03, 2010, 17:02:20 »

Szkoda tylko że nie zdrapałeś żyletką tego nalotu i nie zaniosłeś do laboratorium chemicznego, może byśmy sie dowiedzieli co to było i co poradzić komuś na przyszłość w razie W.
Drago, chyba jedna z Twoich teorii była dobra.
Wczoraj nawet nie ja tylko żona (mialem dosyć po kilku minutach) szorowała tą szybę.
W świetle dziennym, bez wody ten nalot był zielony.
Żona drapała to szorstką częścią gąbki do naczyń i dosyć długo sie z tym męczyła.
Dobrze, że mam upartą żone Smiley
Kubeł oczywiście wyparze.
Wkłady będą nowe.

Ja bym nawet od znajomego nie bral wody bo po pierwsze po co robic cyrk i wozic wode w samochodzie... po drugie to wlasnie tak jak baniakmaniak pisze jeszcze jakis syf bedzie a po trzecie to masz znowu czysty baniak Tongue
mrs:
jakich wkladow uzywales? (pytam z ciekawosci bo ja nie chce zeby mi filtr przepuszczal ten syf po pokarmach a nie bede kupowal czegos co przepuszcza.)
Ceramika + zeolit + torf. Po wymianie (kilka dni przed sprzedażą) wymienilem zeolit i torf na ceramike.
Wody raczej wozić nie będe, myślałem raczej nad zalaniem kubła wodą z akwarium kolegi. Zostatnie jednak raczej na zaszczepieniu baniaka i filtra bakteriami i tyle.
Masz racje mogło to dziadostwo pojawic się w nowej odsłonie. Lepiej ruszyc od nowa niż od kogoś brac wodę nie wiadomo jakie dziadostwo może miec znajomy no chyba że go dobrze znasz to co innego.
Wiesz, nie ufam nawet znajomym Smiley

Pozdrawiam.
Zapisane

Drago
Super aktywny
*****
Wiadomości: 1472


akwarystyka jest dla pasjonatów


« Odpowiedz #76 : Październik 04, 2010, 03:54:12 »

No właśnie na powiększeniu na tle liści wyglądały na zielone te kropki, więc najbardziej prawdopodobne że to zielenice kolonijne, otosy albo farlowella powinny sobie z tym poradzić w razie W.
Zamiast ceramiki nie myślałeś dać pumeks, moim zdaniem ma lepszą porowatość i dla bakcyli jest o wiele lepszym środowiskiem do rozwoju.
Zapisane

Akwarium może mieć każdy, akwarystą trzeba się urodzić bo może tylko 2% to hobbyści reszta to ludzie którzy mają ryby. Lecz  czym jest bezmyślne lampienie się na najpospolitsze gatunki i ciąże u gupika wśród chwastów, w porównaniu z odkrywaniem i poznawaniem nowych, tajemniczych i ciekawych gatunków
mrs
:)
Super aktywny
*****
Wiadomości: 3492

bla bla bla...


« Odpowiedz #77 : Październik 05, 2010, 19:11:06 »

Zamiast ceramiki nie myślałeś dać pumeks, moim zdaniem ma lepszą porowatość i dla bakcyli jest o wiele lepszym środowiskiem do rozwoju.
Jeden pumeks różnicy nie zrobi a ich większa ilość może negatywnie wpłynąć na przepływ wody w filtrze - przynajmniej moim zdaniem.
Ale w sumie jako dodatek do ceramiki można by spróbować.

Pozdrawiam.
Zapisane

Drago
Super aktywny
*****
Wiadomości: 1472


akwarystyka jest dla pasjonatów


« Odpowiedz #78 : Październik 06, 2010, 21:27:02 »

mrs ale nie chodzi o włożenie całego pumeksu, bo pumeks w całości nie ma zbytniej przydatności jako substrat filtracyjny z tego względu że jego porowatość jest nieefektywna. Woda nie przenika do środka tej skały więc bakterie mają dość małą powierzchnię do zasiedlenia. Pumeks oczywiście naturalny trzeba rozbić na drobno, ja stosowałem do tego celu młotek piątkę . Nie żartuję wystarczy normalny młotek, i moim zdaniem jest dużo lepszy od ceramiki.
Zapisane

Akwarium może mieć każdy, akwarystą trzeba się urodzić bo może tylko 2% to hobbyści reszta to ludzie którzy mają ryby. Lecz  czym jest bezmyślne lampienie się na najpospolitsze gatunki i ciąże u gupika wśród chwastów, w porównaniu z odkrywaniem i poznawaniem nowych, tajemniczych i ciekawych gatunków
Strony: 1 ... 4 5 [6]
  Drukuj  
 
Skocz do: